صرافی ارز دیجیتال
ریالی نت

24034213-9b10-407d-8deb-83fc60bc0038

چرا قیمت بیت کوین امروز افزایش یافته است؟

نویسنده : وبسایت خبری ارزدیجیتال ریالی نت
زمان تقریبی خواندن مطلب : 3 دقیقه

قیمت بیت کوین امروز افزایش یافت زیرا معامله گران قیمت بیت کوین را به بالای 38000 دلار رساندند و معاملات آتی CME BTC افزایش یافت.

بیت کوین 38224 دلار

این افزایش در حالی رخ می دهد که سوگیری صعودی معامله گران برای قیمت بیت کوین همچنان در حال تقویت است. پس از اینکه معامله‌گران تسویه حساب بایننس را هضم کردند، هیاهوی بازارها مبنی بر اینکه صندوق قابل معامله در مبادلات بیت‌کوین (ETF) تایید می‌شود. و جریان‌های نقدی قابل‌توجهی را به بیت‌کوین وارد می‌کند و قیمت‌ها را در بازار ارزهای دیجیتال بالاتر می‌برد.

گرد و غبار Binance شروع به ته نشین شدن می کند

در ابتدا، قیمت بیت کوین پس از اعلام گناه Changpeng “CZ” ژائو و تسویه حساب 4.3 میلیارد دلاری وزارت دادگستری با Binance، سیگنال های متفاوتی را منتشر کرد. پس از صرف زمان برای هضم نتیجه، بازار متوجه شد که صرافی Binance مانند FTX زمانی که بحران نقدینگی آن برای اولین بار عمومی شد، هجوم وجوه زیادی نداشته است.

در حالی که در ابتدا، ذخایر بیت کوین بایننس 17 درصد از بالاترین رکورد خود کاهش داشت. این صرافی دوباره شاهد ورود BTC است. از زمان خروج اولیه، موجودی بیت کوین بایننس نزدیک به 1 درصد افزایش یافته است. در مقایسه، ذخایر FTX BTC در زمانی که صرافی در نوامبر 2022 در بانک رو به رو شد، 99.9 درصد از بالاترین سطح تاریخ کاهش یافت و هرگز بهبود نیافت.

در حالی که ذخایر بیت کوین بایننس کمترین میزان از سال 2017 است. آنها بیشترین مقدار بیت کوین را در مقایسه با سایر صرافی های متمرکز حفظ می کنند.

موجودی مبادلات بیت کوین منبع: Coinglass

تایید بالقوه ETF BTC، احساسات بازار را تقویت می کند

علیرغم انبوهی از بادهای مخالف کلان، قیمت بیت کوین همچنان به افزایش خود ادامه می دهد. با افزایش نوسانات، به سود سالانه 130.5 درصدی دست یافته است.

با جلوتر بردن احساسات مثبت، برخی معتقدند تسویه حساب بایننس برای کل بازار ارزهای دیجیتال مثبت است. و پایان دوران غرب وحشی را نشان می دهد. در حالی که احساسات بازار بیت کوین ممکن است کمتر از سطح ماه گذشته باشد، اما همچنان در حرص و طمع باقی می ماند که نشان دهنده قدرت پایدار است.

رکورد ورودی هفتگی به عنوان کل سال تا به امروز بیش از 1.5 میلیارد دلار است

در حالی که برخی از سرمایه گذاران ممکن است منتظر افزایش نقدینگی از ETF های تایید شده باشند. سرمایه گذاران نهادی در حال حاضر شروع به استقرار وجوه در بیت کوین و کریپتو کرده اند. طبق گزارش CoinShares، سرمایه گذاران نهادی در سال گذشته بیش از 1.5 میلیارد دلار را به ارزهای دیجیتال وارد کرده اند.

 

🔮️ مهمترین اخبار مرتبط