صرافی ارز دیجیتال
ریالی نت

24034213-9b10-407d-8deb-83fc60bc0038

بهترین خرید برای سال 2024 کدام است؟بیت کوین یا بیت کوین ETF

نویسنده : وبسایت خبری ارزدیجیتال ریالی نت
زمان تقریبی خواندن مطلب : 3 دقیقه

همانطور که رگولاتورهای ایالات متحده این نوع جدید از محصول مالی را تأیید می کنند، گمانه زنی هایی در مورد بازی جدید بیت کوین ETF وجود دارد! کارشناسان بر این باورند که این ETF های نقطه ای برای اولین بار مردم را قادر می سازد تا از طریق کارگزاری خود در بیت کوین سرمایه گذاری کنند. نام‌های بزرگی مانند BlackRock و Fidelity مجوز راه‌اندازی صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETF) را دریافت کرده‌اند که ارزش آن قیمت بیت‌کوین را دنبال می‌کند.

در 10 ژانویه، پلیس ارشد وال استریت، کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) 11 ETF بیت کوین را تصویب کرد. اینها قیمت بیت کوین را ردیابی می کنند و آن را برای افراد بیشتری به راحتی در دسترس قرار می دهند! اجازه دهید به اصول اولیه ETF ها برسیم.

مقدمه ای بر ETF بیت کوین

ما می توانیم ETF بیت کوین را به عنوان سبدی در نظر بگیریم که بیت کوین را نگه می دارد. وقتی شخصی سهام ETF را خریداری می کند، بدون اینکه مستقیماً مالک ارز دیجیتال باشد، روی عملکرد بیت کوین سرمایه گذاری می کند. این ETF ها قیمت بیت کوین را ردیابی می کنند و سرمایه گذاران سنتی را راحت می کنند تا از طریق بازار سهام در معرض نوسانات ارزش بیت کوین قرار بگیرند. ETF ها به درستی پل بین مالی سنتی و عرصه ارزهای دیجیتال نامیده می شوند.

بنابراین چگونه ETF بیت کوین نقطه ای کار می کند؟
اجازه دهید یک ETF بیت کوین را به عنوان یک قلک مجازی تصور کنیم که به جای سکه های معمولی، بیت کوین دارد. وقتی کسی سهام این قلک (ETF) را در بازار سهام خریداری می کند، در حال به دست آوردن یک تکه بیت کوین در داخل است. به عنوان مثال، اگر ما بیت کوین به ارزش 100 دلار در یک قلک داشته باشیم و 10 درصد سهام را در اختیار داشته باشیم، سرمایه گذاری ما مانند داشتن 10 دلار بیت کوین از کل دسته است.

به این ترتیب، می‌توانیم ارزش بیت‌کوین را بدون وارد شدن به مسائل فنی مالکیت و ذخیره‌سازی بیت‌کوین ردیابی کنیم. سرمایه گذاری بیت کوین را از طریق حساب کارگزاری سهام امکان پذیر می کند، بنابراین آن را برای سرمایه گذاران سنتی بیشتر آشنا می کند. ETF ها را می توان به راحتی در بورس ها معامله کرد.

آیا ETF ها می توانند بر قیمت بیت کوین تأثیر بگذارند؟

پس از تقریبا دو سال کشمکش زمانی که قیمت بیت‌کوین سقوط کرد و شرکت‌های بزرگ رمزنگاری تحت نظارت قرار گرفتند، آخرین تاییدیه ETF یک تحول مثبت در بازار ارز دیجیتال است. فضای کریپتو ماه هاست که منتظر چراغ سبز برای ETF ها بوده است. از این رو، قیمت بیت کوین از اکتبر 2023 تا 70 درصد افزایش یافت. کارشناسان معتقد بودند که ETF های بیت کوین باعث افزایش علاقه به بیت کوین می شود.

بیت کوین در نوامبر سال 2022 پس از اختلال ناگوار FTX، شاهد کاهش 16000 دلاری بود. با این حال، برخی از تحلیلگران با بیان اینکه صندوق های ETF می توانند تنها در سال جاری 50 تا 100 میلیارد دلار جذب کنند، کمی خوش بینی نشان دادند! به طور بالقوه می تواند قیمت بیت کوین را تا 100000 دلار افزایش دهد. بسیاری دیگر که در پیش‌بینی‌ها محتاط بوده‌اند می‌گویند که ETF‌ها ممکن است با گسترش استفاده از ارزهای دیجیتال در میان مخاطبان گسترده‌تر، به ثبات بازار کمک کنند.

این ETF ها چگونه کار خواهند کرد؟

انتظار می رود این ETF ها در نزدک، NYSE و CBOE فهرست شوند. دارایی های آنها دارای بیت کوین فیزیکی خواهد بود که از صرافی های رمزنگاری خریداری شده و از طریق واسطه هایی مانند Coinbase Global (COIN.O) نگهداری می شود. این محصولات یک معیار بیت کوین را دنبال می کنند. ناشران قصد دارند از 0.20٪ تا 0.8٪ کارمزد دریافت کنند، بسیار کمتر از میانگین بازار ETF.

آیا داشتن ETF بیت کوین با داشتن بیت کوین یکی است؟

بیت کوین ETF، یک تغییر دهنده بازی، این روزها همه در کانون توجه است! با این حال، با داشتن مستقیم بیت کوین کاملاً متفاوت است. یک ETF بیت کوین به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا بدون هیچ گونه عارضه مالکیت مستقیم بیت کوین، در معرض قیمت بیت کوین قرار بگیرند. این بدان معنی است که شما از ایجاد کیف پول و حساب های رمزنگاری با صرافی هایی که حتی کاملاً ایمن نیستند و اغلب مستعد هک هستند نجات می یابند.

در مقابل، ETFها در بورس‌های دارای نظارت دقیق فهرست شده‌اند و از طریق حساب‌های کارگزاری موجود سرمایه‌گذاران خرد در دسترس هستند. اینها به شدت تحت نظارت هستند! اعتقاد بر این است که ساختار ETF دسترسی به بیت کوین را برای سرمایه گذاران نهادی نیز افزایش می دهد. ETF بیت کوین به دلایل خوبی می تواند یک پیروزی بزرگ برای صنعت کریپتو نامیده شود.

مزایا و معایب ETF ها

جوانب مثبت منفی

سرمایه گذاری ساده و دسترسی به بیت کوین بدون خرید مستقیم ارز. این بدان معناست که ما در واقع مالک بیت کوین نیستیم!
مزایای نظارتی و امنیتی در مقایسه با سرمایه گذاری های مستقیم کریپتو آنها با هزینه مدیریت و هزینه های عملیاتی همراه هستند
آنها یکپارچه سازی بازار و نقدینگی را فراهم می کنند بر خلاف بازار کریپتو که 24×7 است، ETF های بیت کوین به زمان بندی عملیاتی بازار سهام محدود می شوند.
سرمایه گذاری در بیت کوین ETF امکان تنوع در سبدهای سرمایه گذاری را فراهم می کند. برخی از آنها برای بهره وری مالیاتی واجد شرایط هستند! آنها فقط قیمت بیت کوین را ردیابی می کنند و نمی توانند برای سایر ارزهای دیجیتال استفاده شوند!

کدام بهتر است؟ بیت کوین یا بیت کوین ETF؟

مانند انتخاب دو روش کاملاً متفاوت برای بازخرید سود است!

سرمایه گذاری در بیت کوین به معنای خرید مستقیم آن و نگهداری آن در کیف پول خود است. این روش مالکیت و کنترل بر دارایی ها را فراهم می کند. با این حال، نوسانات در ارزش بیت کوین می تواند به خطرات مرتبط با این روش سرمایه گذاری اشاره کند. همچنین باید کلیدهای خصوصی را به طور مسئولانه ایمن و مدیریت کنید!

از سوی دیگر، ETF بیت کوین یک پایگاه مالی است که قیمت بیت کوین را ردیابی می کند. سرمایه‌گذاری در ETF بیت‌کوین مالکیت مستقیم ارز دیجیتال را نمی‌دهد، در عوض شخص مالک سهامی در ETF است که بیت‌کوین را از طرف شخص نگهداری می‌کند. برای کسانی که روش‌های سنتی سرمایه‌گذاری را ترجیح می‌دهند و می‌خواهند در معرض بیت کوین قرار بگیرند، بدون پرداختن به مشکلات ذخیره‌سازی و امنیت، می‌تواند راحت‌تر باشد!

می بینیم که هر دو روش مزایای خاص خود را دارند! سرمایه گذاری بیت کوین به شخص مالکیت و کنترل مستقیم ارز را می دهد. برای کسانی که در مدیریت ایمن کلیدهای خصوصی راحت هستند مناسب است. در حالی که روش ETF برای کسانی که رویکردهای سنتی سرمایه گذاری و امنیت اضافی را به دلیل قوانین سختگیرانه پیرامون بازارهای سهام ترجیح می دهند، خوب است.

🔮️ مهمترین اخبار مرتبط