صرافی ارز دیجیتال
ریالی نت

24034213-9b10-407d-8deb-83fc60bc0038

Ondo Finance چیست؟

نویسنده : وبسایت خبری ارزدیجیتال ریالی نت
زمان تقریبی خواندن مطلب : 3 دقیقه

Ondo Finance محصولات با درجه سازمانی را به صورت زنجیره ای به ارمغان می آورد و برای عصر جدیدی از جامعیت مالی و دسترسی فشار می آورد. از نظر مفهومی به بهترین وجه به عنوان بافت همبند گوشتی تعبیر می شود. Ondo کارهای سنگین را انجام می دهد و همه طرف های مورد نیاز و اجزای انطباق را برای ارائه دسترسی زنجیره ای به دارایی های دنیای واقعی یکپارچه می کند.

در بالاترین سطح، Ondo Finance چشم‌اندازهای مالی غیرمتمرکز و سنتی را پل می‌کند و بازدهی از دومی را با سهولت و در دسترس بودن اولی ارائه می‌دهد.

Ondo Finance چیست؟

Ondo Finance دسترسی زنجیره ای به بازارهای اوراق قرضه را ارائه می دهد. سرمایه‌گذاران کیف پول خود را متصل می‌کنند. USDC یا سیم USD را واریز می‌کنند، توکن‌های خود را دریافت می‌کنند و در صورت تمایل، درخواست بازخرید به استیبل کوین یا USD می‌کنند.

گزاره ارزش، و بازگشت به مفهوم بافت همبند گوشتی. Ondo و همه پروتکل های مرتبط ساخته شده اند تا در نهایت به طور مستقل اجرا شوند. کار اصلی از مشارکت و ادغام Ondo با مدیران دارایی، نگهبانان، وکلا، و هر نهاد دیگری که برای ارائه این دارایی‌ها به زنجیره نیاز است، ناشی می‌شود.

Ondo یک راه تازه و کم خطر برای بومیان رمزارز و دعوتی روشن برای سرمایه گذاران ریسک گریزتر برای ادامه زنجیره ارائه می دهد. Ondo رویکرد محافظه کارانه ای را در قبال ریسک اتخاذ می کند و تمرکز خود را بر روی رعایت قوانین و مقررات مالیاتی متمرکز کرده است. کاربرانی که مایل به دسترسی به این خدمات هستند باید از KYC استفاده کنند، که همیشه جزء اجباری دسترسی به محصولات RWA خواهد بود.

علیرغم اینکه این یک مانع فلسفی برای بسیاری از شرکت کنندگان است. واقعیت این است که اکثر کاربران رمزارز قبلاً در مقطعی از فعالیت های زنجیره ای خود با یک صرافی متمرکز KYC کرده اند. و شخص نمی تواند امتیاز مثبت RWA ها را داشته باشد مگر اینکه طبق قوانین بازی کند.

این چارچوب دسترسی مجاز، Ondo و سایر پخش کننده های RWA را به طور قابل توجهی از سایر پروتکل های DeFi متمایز می کند. اما این بخشی از چشم‌اندازی است که در آن فعالیت می‌کنند. محصولات مالی RWA، به عنوان مثال، اوراق قرضه، به عنوان اوراق بهادار طبقه بندی می شوند. از این رو، برای ارائه دسترسی Ondo باید به تمام قوانین و مقررات مربوط به این اوراق بهادار پایبند باشد.

Ondo Finance و دارایی های دنیای واقعی (RWA)

بدهی عمومی ایالات متحده بیش از 31.5 تریلیون دلار است، به این معنی که کمبود بدهی برای فعالان بازار وجود ندارد و Ondo دامنه زیادی برای رشد دارد. داده‌های شغلی اخیر نشان داد که کارفرمایان آمریکایی در ماه اوت 187000 شغل اضافه کردند که نشان‌دهنده یک بازار کار انعطاف‌پذیر است و این قدرت نسبی احتمالاً پاول را به افزایش بیشتر نرخ‌ها سوق می‌دهد، به این معنی که قطار خاکستری اوراق قرضه خزانه‌داری ایالات متحده ادامه دارد.

اشتهای ریسک در سراسر بازار نزولی از بین رفته است. و دسترسی به بازدهی با پشتوانه طبقات دارایی سنتی به طور طبیعی جذاب‌تر شده است. از طرف دیگر، DeFi بازارهای نقدی را برای محصولات مالی سنتی فراهم می کند و با توجه به اینکه ایالات متحده هر سال بدهی بیشتری صادر می کند، به خریداران نیاز دارد. علاوه بر این، ریل‌های زیرساخت بهبود یافته – بلاک چین – تجارت و مالکیت را آسان‌تر می‌کند.

به طور خلاصه، سرمایه گذاران می توانند 5 درصد بدون ریسک درآمد داشته باشند. و از آنجایی که دولت ایالات متحده می تواند برای پوشش بدهی های معوق خود پول چاپ کند، نگهداری اوراق خزانه کوتاه مدت اساساً برابر با نگه داشتن دلار است. اما با بازدهی. اپراتورهای مبتنی بر بلاک چین مانند Ondo Finance دسترسی به این ابزارهای مالی را بیش از همیشه قابل مدیریت می کنند. و دارایی های دنیای واقعی در DeFi به یک نقطه همگرایی مرکزی بین دستگاه های مالی سنتی و آینده، و یک صنعت رو به رشد در داخل DeFi تبدیل شده است.

مروری بر فضای RWA

بازده‌های اولیه، به‌ویژه پاداش‌های کشاورزی بازده – که بسیاری از تابستان بدنام DeFi به یاد دارند – به سادگی پایدار نبودند. آنها با نقدینگی ارزان، سفته بازی افسارگسیخته و هجوم مداوم سرمایه تازه به بازارها حمایت شدند.

این فضا در سال جاری شاهد تعداد بی‌شماری روایت بوده است، با نمونه‌های قابل توجهی از جمله هوش مصنوعی، چین، memecoins، مسابقه همستر، ربات‌های تلگرام و GambleFi. با این حال، زمانی که کریپتو بالغ می شود، منطقی است که این بازدهی ها با همتایان TradFi خود همگرا شوند و به نقل از DegenSpartan، “بازده بیش از 20٪ یک ناهنجاری است.”

اما یک روند به طور پیوسته در حال رشد بوده است. روایت RWA دارای ویژگی‌های بارز یک روایت ماندگار است. با توجه به اینکه چگونه TVL را به آرامی جذب کرده است، و محیط کلان کنونی پایه‌های عالی را برای شکوفایی آن فراهم می‌کند. نرخ‌های بالاتر برای مدت طولانی‌تر به این معنی است. که قطع کوپن (دریافت سود پرداختی از اسناد خزانه‌داری ایالات متحده) بسیار سودآور است و مردم می‌خواهند به نرخ‌های بدون ریسک 5 درصد دسترسی داشته باشند.

توکن سازی دارایی، تقاضا و کارمزدها

توکن سازی دارایی اجازه می دهد تا دارایی های دنیای واقعی به دارایی های دیجیتال مستقر در بلاک چین تبدیل شوند. این باعث می‌شود که آنها از طریق دسترسی گسترده‌تر به بازار و معرفی مالکیت کسری نقد شوند.

موانع جغرافیایی دیگر وجود ندارند و به دلیل بهبودهای عظیم در کارایی و سرعت بلاک چین در مقایسه با ریل های TradFi، سکونتگاه ها تقریباً فوری می شوند. واسطه ها را کنار بگذارید و هزینه ها کاهش یابد. داشتن اپراتورهای کمتر در زنجیره عملیاتی همیشه هزینه را کاهش می دهد و یکی از بزرگترین نقاط قوت DeFi را نشان می دهد: انتقال مستقیم ارزش بین شرکت کنندگان اقتصادی.

به‌طور خلاصه، دارایی‌های توکن‌شده دارای نقدینگی بهتر، دسترسی تقویت‌شده، شفافیت و هنوز یک مورد استفاده نسبتا ناشناخته، ترکیب‌پذیری هستند.

رسیدن به تقاضای نهفته و کلینچر واقعی برای روایت RWA. موفق ترین محصول RWA Crypto تا به امروز؟ استیبل کوین ها دلار یک دارایی در دنیای واقعی است، و پذیرش انبوه استیبل کوین‌ها شواهدی از تقاضای گسترده جهانی برای دارایی‌های آمریکایی، شاید دقیق‌تر، دارایی‌هایی به دلار ارائه می‌دهد.

استیبل کوین ها وسیله پس انداز میلیون ها نفر در کشورهای در حال توسعه است که به دنبال فرار از تورم افسارگسیخته ارزهای بومی خود ناشی از سیاست های مالی غیرمسئولانه هستند. و اگر تقاضا برای دلار وجود داشته باشد. قطعاً تقاضا برای محصولات مالی ایالات متحده وجود دارد. RWA ها وسیله ای برای این تقاضای پنهان برای ورود به بازارها خواهند بود.

محصولات Ondo

Ondo Finance در حال حاضر چندین محصول RWA را به کار گرفته است که سه محصول سنگین آن شامل USED، Ondo Funds و Flux Finance است که قبلاً به بنیاد نپتون فروخته شده است.

صندوق OUSG

محصول شاخص Ondo قبل از راه اندازی USDY. تجزیه و تحلیل این محصول بسیار ساده است: مالکیت توکن شده زنجیره ای از ETF اوراق قرضه خزانه کوتاه بلک راک iShares. قرار گرفتن در معرض نقدینگی در قبال اوراق خزانه داری کوتاه مدت ایالات متحده را فراهم می کند.

این به همان اندازه کم ریسک است و USDC و USD نیز درصد کمی از صندوق OUSG را برای اهداف نقدینگی (بازخرید) تشکیل می دهند. این فرآیند ساده است: پس از تکمیل بررسی‌های انطباق و واریز سپرده USDC یا USD، Ondo USDC را با USD (در صورت وجود) مبادله می‌کند، از USD برای خرید دارایی‌ها استفاده می‌کند، توکن‌های جدید ضرب می‌کند، آنها را در کیف پول مشخص‌شده سپرده می‌گذارد و بازدهی دارد. به صورت خودکار ترکیب می شود. در هنگام بازخرید، توکن ها سوزانده می شوند و USDC دریافت می شود.

USDY

هیجان انگیزترین محصول Ondo تا به امروز. یک یادداشت سودآور این استیبل کوین جهشی بزرگ برای ارزهای دیجیتال است. برای کاربرانی که می‌خواهند بازدهی در دارایی‌های استیبل کوین با حفاظت‌های ساختاری و عملیاتی درجه سازمانی کسب کنند، عالی است.

عدم بازدهی استیبل کوین های سنتی به یک نقطه دردناک تبدیل شده است. سود «عملیاتی» سرسام‌آور سه‌ماهه تتر به میزان ۱ میلیارد دلار در سه‌ماهه دوم امسال باعث شده است که سرمایه‌گذاران احساس رها شدن و کنار گذاشته شدن در سرما داشته باشند. با این حال، تتر در محیطی با نرخ بهره صفر متولد شد. بنابراین، فقدان راه های تقسیم سود از دیدگاه تبارشناسی منطقی است.

اوراق خزانه‌داری کوتاه‌مدت و سپرده‌های تقاضای بانکی USDY را وثیقه می‌کنند و سرمایه‌گذاران انفرادی جهانی می‌توانند به بازدهی در سطح سازمانی دسترسی داشته باشند. جهش ها از دیدگاه توسعه دوگانه است: ساختار عملکرد و دسترسی.

ساختار بازدهی: Ondo به صراحت USDY را طراحی کرده است تا بخش عمده ای از بازدهی را نزد دارندگان سپرده گذاری کند. که نشان دهنده انحراف قابل توجهی از سایر استیبل کوین ها است. Ondo نرخ بهره متغیری را ماهانه کمی کمتر از بازده دارایی های پایه تعیین می کند تا هزینه های عملیاتی را در نظر بگیرد و برای بازخریدها 20 امتیاز پایه (0.2٪) هزینه می کند.

در مورد دسترسی: USDY دارای بازخریدهای روزانه است، و مولفه برنده واقعی این است که USDY می تواند آزادانه (40-50 روز پس از خرید) به کاربران در لیست مجوز ثانویه بر اساس معیارهای جغرافیایی منتقل شود. با افزایش اندازه بازار ثانویه UDSY، این دارایی حامل دسترسی جهانی بیشتری به بازده خزانه داری ایالات متحده با تاریخ کوتاه ارائه می دهد.

صلاحیت USDY

نگاهی به معیارهای واجد شرایط بودن USDY تصویر جالبی از کاربران بالقوه ترسیم می کند:

افراد یا سازمان‌ها نمی‌توانند در هیچ یک از مکان‌های زیر مستقر، سازماندهی یا ساکن باشند:

ایالات متحده، انگلستان یا کانادا

کریمه، کوبا، ایران، کره شمالی یا سوریه

آلبانی، باربادوس، بلاروس، کامبوج، کلمبیا، هائیتی، جامائیکا، ژاپن، میانمار، نیکاراگوئه، روسیه، اوکراین، وانواتو، ونزوئلا، یمن

فلاکس فاینانس

Flux Finance، که در ابتدا توسط تیم Ondo Finance ساخته شد، فروخته شده است. اما همچنان تحت چتر محصولات آنها واجد شرایط است. این یک انشعاب از Compound V2 است و این پروتکل وام دهی همتا به همتا از دارایی های بدون مجوز و مجاز پشتیبانی می کند.

عملکرد پایه به کاربران اجازه می دهد تا استیبل کوین ها را واریز کنند و APY عرضه را کسب کنند. کاربرانی که دارایی ها را سپرده گذاری می کنند در ازای آن fTokens دریافت می کنند و نرخ مبادله fTokens به طور پیوسته افزایش می یابد. در نقطه بازخرید، کاربران مجموع دارایی بیشتری را دریافت خواهند کرد. مشابه مدل wstETH. fToken رسیدی است که حق بازپس گیری دارایی های سپرده شده به اضافه بهره را اعطا می کند.

این دارایی‌های بازده قبلاً راه خود را به DeFi پیدا کرده‌اند و عنصر ترکیب‌پذیری RWAهای زنجیره‌ای وارد عمل می‌شود. کاربرانی که fTokens را در اختیار دارند می‌توانند از پروتکل‌هایی مانند Pendle یا Penpie استفاده کنند تا در استراتژی‌های بازده لایه‌ای شرکت کنند. و این می تواند یکی از بزرگترین پیشرفت ها را برای فضای RWA فراهم کند.

نگهداری اوراق خزانه و دریافت سود بسیار عالی است، اما نگهداری دارایی های دیجیتالی که نشان دهنده بازدهی هستند. و در عین حال قادر به استفاده از این دارایی ها برای دسترسی به وام ها یا شرکت در استراتژی های درآمد اهرمی هستند بسیار جذاب تر است. DeFi سطوح جدیدی از انعطاف پذیری سرمایه را ارائه می دهد و این ترکیب پذیری به خوبی با دارایی های پایدار و قابل اعتماد کار می کند.

Ondo Future Tokenomics

Ondo هنوز یک توکن مایع را برای عموم مردم منتشر نکرده است – کلمه کلیدی مایع است. اسناد V1 بیان می‌کنند که کل عرضه 10 میلیارد بدون برنامه‌ریزی برای تورم است و توکن Ondo DAO را کنترل می‌کند که بر اساس داده‌های Tally فعال است.

با توجه به اینکه Ondo 4 میلیون دلار از سرمایه گذاران اولیه و 20 میلیون دلار در سری A جمع آوری کرده است. VC ها همیشه می خواهند پول خود را پس بگیرند. احتمالاً انتشار نقدینگی برای توکن و دسترسی عموم مردم باید اتفاق بیفتد. علاوه بر این، Ondo یک فروش توکن را از طریق Coinlist در سال 2022 تکمیل کرد و 10 میلیون دلار اضافی از 18000 خریدار منحصر به فرد جمع آوری کرد. و به نظر می رسد که این سرمایه گذاران اولیه می توانند در حکومت شرکت کنند.

اما سوال بزرگ‌تر باقی می‌ماند: آیا Ondo راهی مطابق مقررات برای سهم درآمد پیدا خواهد کرد؟ یا اینکه ONDO یک نشانه حکومتی ساده باقی خواهد ماند؟ به طور کلی، مسیر توکن ONDO در این زمان نامشخص به نظر می رسد. به احتمال زیاد، این پروتکل قبل از عرضه کامل توکن به بازار آزاد، منتظر شرایط بازار مناسب تری است.

آینده Ondo

درک این موضوع که بخشی از موفقیت Ondo، خارج از چشم‌انداز و فداکاری باورنکردنی تیمش، ناشی از شرایط کلان است. تحمل ریسک در سراسر جهان به شدت کاهش یافته است و نرخ های TradFi (خزانه داری) در بالاترین حد دهه است. این طوفان عالی که به رشد اوندو کمک کرده است. در نهایت فروکش خواهد کرد. FED نرخ ها را کاهش خواهد داد و ریسک پذیری بار دیگر اهمیت بیشتری خواهد یافت. اما در حالی که نرخ ها همچنان بالاست، بازی متعلق به Ondo است.

توکن‌سازی دارایی‌ها هنوز در نقطه آغازین خود است و کل بازار آدرس‌پذیر، در یک کلام، مضحک است. بلاک چین‌ها می‌توانند حجم نقدینگی بی‌نظیری در DeFi داشته باشند، چند برابر بیشتر از TVL فعلی DeFi. فرآیند توکن‌سازی موانع ورود را از بین می‌برد و به دلیل افزایش تولید هزینه و دسترسی. هم طرف عرضه و هم تقاضای بازارها را جذب می‌کند. این در کنار بهبود کارایی، امنیت و شفافیت ناشی از قرار دادن دارایی های دنیای واقعی در زنجیره است.

 

🔮️ مهمترین اخبار مرتبط