صرافی ارز دیجیتال
ریالی نت

24034213-9b10-407d-8deb-83fc60bc0038

سال 2024 فصل airdrop (ایردراپ) ها

نویسنده : وبسایت خبری ارزدیجیتال ریالی نت
زمان تقریبی خواندن مطلب : 3 دقیقه

«فصل انگیزشی» در ارزدیجیتال

در سال 2024، تحلیلگران انتظار دارند «فصل انگیزشی» در ارزدیجیتال، متشکل از airdrops باشد. پروژه هایی مانند Arbitrum، Celestia، Pyth Network و Jito آگاهی را در مورد مشوق هایی که به کاربرانی که در مراحل اولیه خود با بلاک چین ها و برنامه های غیرمتمرکز (dApps) تعامل دارند، افزایش داده اند. کاربر متوسط با تعامل با برخی از این پروژه ها تا 10000 دلار دریافت می کند.

به گفته DefiLlama، دلیل اصلی خوش‌بینی تحلیلگران در رابطه با فصل ایردراپ، 22.1 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری است. که توسط صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر (VC) در طول سال 2022 به استارت‌آپ‌های ارزدیجیتال هدایت شده است که بالاترین جریان سرمایه سالانه در تاریخ بازار ارز دیجیتال است.

از آن زمان، بازار وارد یک بازار خشن شد که زمان ایده‌آلی برای عرضه محصولات در نظر گرفته نمی‌شود. و به همین دلیل است که تحلیل‌گران خاطرنشان می‌کنند. که بلاک چین‌ها و dApps تلاش‌هایی را برای جذب کاربران در قالب پاداش‌های توکن، معروف به airdrops، انجام خواهند داد.

یکی از اعضای شرکت تحقیقاتی Paradigma Education، یکی از اعضای شرکت تحقیقاتی Paradigma Education، می‌گوید: علاوه بر اینکه یک کمپین بازاریابی و یک استراتژی برای حفظ کاربران است. هدف Airdrops ارائه بازده به VCهایی است که در یک پروژه سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

Airdrops همچنین به عنوان راهی برای تمرکززدایی از حاکمیت و جذب کاربران علاقه مند به شرکت در پیشنهادات عمل می کند. همچنین، برخی از کاتالیزورهای قوی نشان می‌دهند که بازار ارزدیجیتال به سمت یک چرخه صعودی حرکت می‌کند و سرمایه‌گذاران VC از فرصت‌ها استفاده می‌کنند. علاوه بر این، بسیاری از پروژه‌هایی که سرمایه‌گذاری‌ها را جذب می‌کنند، توکن‌های بومی خود را برای پاداش دادن به کاربران راه‌اندازی می‌کنند و معمولاً بخشی از این توکن‌ها به جامعه اختصاص می‌یابد.» یکی از بنیان‌گذاران Modular Crypto توضیح می‌دهد.

تعیین موقعیت برای سال 2024

چیکو می‌گوید که همه کاربران نمی‌توانند موقعیت خود را برای دریافت جوایز نشان دهند، زیرا اکثر ایردراپ‌ها به تاریخچه تعامل نیاز دارند.

با این حال، او به فرصت‌های متعددی در بلاک‌چین‌های لایه ۲ اتریوم، بلاک چین‌های اکوسیستم Cosmos و Solana dApps اشاره می‌کند.

«اگر تکالیف خود را انجام دهید و مطالعه کنید که کجا و چگونه تعامل کنید. می‌توانید برنامه‌ای ایجاد کنید تا کیف پول خود را به عنوان «کاربر وفادار» این پروژه‌ها قرار دهید. من هنوز فرصت ها و پاداش های زیادی را می بینم، حتی برای کسانی که اکنون شروع می کنند. اما به خاطر داشته باشید: پنجره زمانی هر دقیقه کوچکتر می شود. پس از چند ایردراپ مهم دیگر، من می بینم که این بخش اشباع می شود و رقبای زیادی با بیش از یک کیف پول جوایزی را شکار می کنند. این زمانی است که عدم تقارن مثبت برای شکار دراپ به سرعت بدتر می‌شود.»

گوئلفی، همچنین بر اهمیت عدم تقارن ریسک تاکید می کند. هنگام تلاش برای واجد شرایط بودن برای airdrops، کاربر باید در نظر داشته باشد که اقدامات او سرمایه‌گذاری است که ممکن است بازدهی داشته باشد یا نباشد.

«بسیاری از پروژه‌ها می‌توانند به عنوان نوعی از گسترش جوامع خود به کاربران جدید پاداش دهند. با این وجود، بسیار مهم است که کاربران هر پروژه را به صورت جداگانه ارزیابی کنند. بدون اینکه فرض کنیم هر قطره هوایی پاداش قابل توجهی به همراه خواهد داشت.»

علاوه بر این، واجد شرایط بودن برای هر ایردراپ نیز دشوار است. به همین دلیل است که تحقیقات دقیق انجام شده باید برای درک پتانسیل هر پروژه انجام شود.

🔮️ مهمترین اخبار مرتبط
۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳
۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳