صرافی ارز دیجیتال
ریالی نت

24034213-9b10-407d-8deb-83fc60bc0038

هکر NFT های دزدیده شده را پس از دریافت پاداش باز می گرداند

نویسنده : وبسایت خبری ارزدیجیتال ریالی نت
زمان تقریبی خواندن مطلب : 3 دقیقه

هکر NFT های سرقت شده را پس از دریافت 120 ETH از بنیانگذار Yuga Labs، گرگ سولانو، بازگرداند.

NFT های سرقت شده بازیابی شدند

دارایی ها از پلت فرم معاملاتی همتا به همتا NFT Trader به سرقت رفته است. این هک در 16 دسامبر رخ داد و هکر 3 میلیون دلار NFT را به سرقت برد. با توجه به پیام‌های عمومی موجود، هکر این سوءاستفاده را به کاربر دیگری نسبت داده و اضافه کرده است که آنها برای جمع‌آوری «زباله‌های باقی‌مانده» آمده‌اند. هکر در پیام خود اعلام کرد:

«من به اینجا آمدم تا زباله های باقیمانده را جمع کنم. «اگر می‌خواهید این NFT‌ها را پس بگیرید، باید 120 ETH به من بپردازید، و سپس من NFT‌ها را برای شما ارسال می‌کنم. به همین سادگی است، و من هرگز دروغ نمی گویم، باور کنید […]»

شرکت امنیتی بلاک چین Boring Security یک ابتکار اجتماعی را برای بازیابی دارایی های سرقت شده سازماندهی کرد. Boring Security یک پروژه امنیتی غیرانتفاعی است که توسط ApeCoin تأمین مالی می شود. این شرکت امنیتی NFT های سرقت شده را پس از پرداخت 120 جایزه اتریوم به ارزش 267000 دلار در آن زمان، ظرف 24 ساعت بازیابی کرد. تیم Boring Security ریکاوری را در X اعلام کرد و اظهار داشت:

«همه 36 BAYC و 18 MAYC که استثمارگر داشت اکنون در اختیار ما است. ما 10 درصد از قیمت کف مجموعه ها را برای او [هکر] به عنوان جایزه فرستادیم.»

جایزه پرداخت شده توسط مؤسس آزمایشگاه یوگا

طبق گزارشات، جایزه 120 ETH توسط یکی از بنیانگذاران آزمایشگاه یوگا، گرگ سولانو، پرداخت شده است. Yuga Labs خالق هر دو مجموعه NFT مورد بحث (Bored Ape Yacht Club و Mutant Ape Yacht Club) است. و نقش مهمی را در طول مذاکرات برای بازیابی NFT های سرقت شده و بازگرداندن آنها به صاحبان واقعی خود ایفا کرد.

به گفته بنیان‌گذار و توسعه‌دهنده ناشناس Delegate، Foobar، آسیب‌پذیری مورد بحث 11 روز پیش معرفی شد. زمانی که یک ارتقاء قرارداد هوشمند آسیب‌پذیری را فعال کرد که استفاده نادرست از ویژگی چند تماسی را تسهیل کرد. این امر امکان انتقال غیرمجاز NFTها را از صاحبان آنها به دلیل مجوزهای تجاری اعطا شده قبلی فراهم می کرد. فوبار اظهار داشت که در صورت لغو نشدن مجوزها، NFT ها می توانند دوباره به سرقت بروند.

پیچیدگی حضانت شخصی

Boring Security پیچیدگی خودداری در امور مالی غیرمتمرکز را تصدیق کرد. این تیم اظهار داشت که در حالی که توسعه دهندگان ETH پیشرفت قابل توجهی در ایجاد لایه های انتزاعی کاربر پسند داشته اند، مدیریت دارایی های دیجیتال همچنان یک مشکل پیچیده است.

“در حالی که ما به پایان رساندن این میمون‌ها به صاحبان واقعی‌شان، فقط می‌خواهم فریاد بزرگی به تیم برای اضافه‌کاری این آخر هفته بدهم تا در این مورد گرد هم آیند.”

Boring Security بر اهمیت درک فرآیندها و مکانیسم‌های اساسی Web3 با وجود پیشرفت‌های آتی در رابط‌های کاربری تأکید کرد. این شرکت امنیتی که با بیش از 80 پروژه NFT همکاری کرده است، همچنین بر اهمیت حمایت از فرهنگ امنیت در Web3 با کمک آموزش رایگان و تحت هدایت مربی تاکید کرد. این شرکت امنیتی رهبران جامعه را تشویق کرد تا با ارائه لیست سفید برای افراد دارای تحصیلات امنیتی در این ابتکار مشارکت کنند. همچنین از اتخاذ اصول اولیه فنی و آموزش تعدیل کنندگان برای قهرمان شدن در امنیت و ارائه ماژول های امنیتی به عنوان پیش نیاز برای دسترسی به جامعه حمایت می کند.

🔮️ مهمترین اخبار مرتبط