صرافی ارز دیجیتال
ریالی نت

24034213-9b10-407d-8deb-83fc60bc0038

نقشه راه 2024 Starknet شامل اجرای تراکنش های موازی

نویسنده : وبسایت خبری ارزدیجیتال ریالی نت
زمان تقریبی خواندن مطلب : 3 دقیقه

نقشه راه 2024 استارک نت لایه 2 اتریوم شاهد اجرای موازی در Q2 خواهد بود.

یکپارچه سازی بومی و فشرده سازی در دسترس بودن داده ها نیز از جمله به روز رسانی های بالقوه Starknet در سال جاری است.
Starknet، یک راه‌حل ZK-Rollup برای مقیاس‌بندی برنامه‌های غیرمتمرکز، امروز نقشه راه 2024 خود را منتشر کرد. و برنامه‌هایی را برای افزایش توان عملیاتی و کاهش هزینه‌های تراکنش در شبکه لایه 2 اتریوم ترسیم کرد.

اجرای موازی در نسخه 0.13.2 که برای سه ماهه دوم سال

به‌جای ترتیب‌دهنده Starknet – مؤلفه‌ای که چندین تراکنش خارج از زنجیره را قبل از ارسال به بلاک‌چین اتریوم سازمان‌دهی و دسته‌بندی می‌کند – که هر تراکنش را به صورت متوالی اجرا می‌کند، موازی‌سازی امکان اجرای همزمان چندین تراکنش را فراهم می‌کند.

الی بن ساسون، مدیر عامل توسعه دهنده StarkWare و عضو هیئت مدیره بنیاد Starknet، گفت: “اجرای موازی اساساً چندوظیفه ای برای جمع آوری یا به طور خاص تر، برای ترتیب دهنده در L2 است. این ترتیب دهنده را قادر می سازد تا بسیاری از تراکنش ها را به طور همزمان اجرا کند.” در بیانیه ای که با The Block به اشتراک گذاشته شده است. “این یک گلوگاه را برطرف می کند و تراکنش ها را سریع تر و کارآمدتر می کند. مانند یک ایستگاه مترو با یک نقطه ورودی است که با باز کردن ورودی های بیشتر ازدحام را برطرف می کند.”

Starknet اخیراً پشتیبانی از EIP-4844 یا proto-danksharding را به عنوان بخشی از ارتقاء Dencun اتریوم در هفته گذشته اضافه کرده است. پس از این، Argent، یکی از ارائه دهندگان برجسته کیف پول در شبکه، کاهش قابل توجهی در میانگین کارمزد برای مبادله در Starknet گزارش کرد. که به 0.04 دلار در مقایسه با بیش از 6.80 دلار کمی قبل از ارتقای Dencun کاهش یافت.

نقشه راه اضافی Starknet

ادغام Cairo Native در ترتیب‌دهنده Starknet نیز به طور آزمایشی برای نسخه 0.13.3 در Q3 با همکاری شرکت تحقیقاتی بلاک چین Nethermind برنامه‌ریزی شده است. Cairo Native به ترتیب‌دهنده اجازه می‌دهد تا مستقیماً روی معماری سخت‌افزار استاندارد کار کند. که انتظار می‌رود اجرای تراکنش را تسریع کند، تأخیر را کاهش دهد و توان عملیاتی را افزایش دهد.

🔮️ مهمترین اخبار مرتبط