صرافی ارز دیجیتال
ریالی نت

24034213-9b10-407d-8deb-83fc60bc0038

استلار پلتفرم قراردادهای هوشمند Soroban را راه اندازی کرد

نویسنده : وبسایت خبری ارزدیجیتال ریالی نت
زمان تقریبی خواندن مطلب : 3 دقیقه

استلار پلتفرم قراردادهای هوشمند Soroban

را راه اندازی کرد بنیاد توسعه استلار اخیراً از راه اندازی Soroban، یک پلتفرم قراردادهای هوشمند، به افتخار ارتقای تاریخ شبکه استلار خبر داد.

Soroban که پس از دو سال آزمایش به فاز دوم شبکه اصلی خود منتقل شده است، توسعه برنامه های غیرمتمرکز را تسهیل می کند.
Soroban یک رویکرد جدید برای توسعه دهندگان برای استقرار قراردادهای هوشمند، گسترش انواع برنامه های کاربردی که می توانند بر روی بلاک چین Stellar ساخته شوند، معرفی می کند. این پلتفرم از WebAssembly، یک فرمت کد باینری برای ادغام های وب و بلاک چین سنتی استفاده می کند.

هدف توسعه پلتفرم Stellar تنوع بخشیدن به استفاده از شبکه، گسترش قابلیت‌های آن فراتر از پرداخت‌های رمزنگاری شده. و شامل امور مالی غیرمتمرکز (defi) و سایر خدمات مالی است.
برای تشویق توسعه سوروبان، بنیاد توسعه استلار (SDF) 100 میلیون دلار به صندوق پذیرش سوروبان اختصاص داده است. که بیش از 160 پروژه را پشتیبانی کرده است. این پروژه‌ها طیف وسیعی از برنامه‌ها را پوشش می‌دهند. از پروژه‌های پل مانند Axelar و Allbridge گرفته تا Band Protocol Oracle و طرح‌های defi مانند Sworoswap و Blend، که همگی با هدف استفاده از قابلیت‌های قرارداد هوشمند Stellar هستند.
Stellar در سال 2014 توسط Jed McCaleb و Joyce Kim به عنوان یک شبکه بلاک چین منبع باز با تمرکز بر تراکنش های فرامرزی تاسیس شد. با توجه به منشأ آن به عنوان یک چنگال، استلار در ابتدا شبیه ریپل بود، اما بعداً دستخوش تغییرات مهمی شد. و یک مکانیسم اجماع منحصر به فرد به نام پروتکل اجماع ستاره‌ای را اتخاذ کرد.

🔮️ مهمترین اخبار مرتبط