NFT چیست؟

اگرچه این فناوری مدتی است که وجود داشته است، اما NFT ها در سال 2020 شروع به کار کردند و از آن زمان به ویژه در دنیای هنر دیجیتال محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند. NFT ها هیجان زیادی ایجاد کرده اند، اما در عین حال به دلیل فرار و بسیار حدس و گمان و آسیب پذیر بودن در برابر کلاهبرداری مورد انتقاد قرار گرفته اند. در این مقاله به آنچه باید در مورد NFT بدانید نگاه می کنیم

معنی و تعریف NFT

NFT مخفف “non-fungible token” است. غیر قابل تعویض به این معنی است که چیزی منحصر به فرد است و نمی توان آن را جایگزین کرد. در مقابل، پول فیزیکی و ارزهای دیجیتال قابل تعویض هستند، به این معنی که می توان آنها را با یکدیگر معامله کرد یا مبادله کرد. هر NFT حاوی یک امضای دیجیتال است که هر یک را منحصر به فرد می کند. NFT ها دارایی های دیجیتال هستند و می توانند عکس، فیلم، فایل های صوتی یا فرمت دیجیتال دیگری باشند. نمونه‌های NFT شامل آثار هنری، کتاب‌های کمیک، کلکسیون‌های ورزشی، کارت‌های تجاری، بازی‌ها و موارد دیگر است.

NFT ها چگونه کار می کنند؟

توکن‌های غیرقابل تعویض یا NTF دارایی‌های رمزنگاری هستند که روی یک بلاک چین قرار دارند – یعنی یک دفتر کل عمومی توزیع‌شده که تراکنش‌ها را ثبت می‌کند. هر NFT حاوی کدهای شناسایی منحصر به فردی است که آنها را از یکدیگر متمایز می کند. این داده ها انتقال نشانه ها بین مالکان و تأیید مالکیت را آسان می کند.

بازار NFT چیست؟

چشم انداز NFT در حال تکامل است، اما معمولاً اکثر بازارهای NFT در یکی از این سه دسته قرار می گیرند:
بازار باز – هر کسی می تواند NFT ها را بفروشد، بخرد یا ضرب کند. منتینگ به فرآیند انتشار منحصربه‌فرد توکن خود در بلاک چین برای قابل خرید کردن آن اشاره دارد. بازارهای باز معمولاً NFT را برای شما ضرب می‌کنند، اگرچه سازندگان نیز می‌توانند آثار خود را ضرب کنند.
بازار بسته – هنرمندان باید برای پیوستن درخواست دهند و بازار معمولاً فرآیندهای ضرب‌کاری را انجام می‌دهد. فروش و تجارت محدودتر است.
بازار اختصاصی – بازاری که NFT های دارای علامت تجاری یا دارای حق چاپ توسط شرکتی که آن را اداره می کند به فروش می رساند.

رونالدو و بایننس سومین مجموعه NFT را با جوایز انحصاری طرفداران منتشر کردند

اسطوره فوتبال کریستیانو رونالدو و بایننس از راه اندازی سومین مجموعه NFT خود خبر دادند: CR7 ForeverZone که دارای 50000 جعبه اسرارآمیز نسخه محدود است، به صورت رایگان در اختیار کاربران جدید…

۳۰ دی ۱۴۰۱ 0 دیدگاه

فهرست مطالب