صرافی ارز دیجیتال
ریالی نت

24034213-9b10-407d-8deb-83fc60bc0038

چرا قیمت اتریوم (ETH) امروز کاهش یافته است؟

زمان تقریبی خواندن مطلب : 3 دقیقه

اتریوم (ETH) در تلاش برای حفظ سطح حمایت 3000 دلاری است و تنها در دو روز کاهش 4.1 درصدی را تجربه کرده است. به نظر می‌رسد که حرکت نزولی تحت تأثیر عوامل متعددی از جمله تأخیر در راه‌اندازی صندوق قابل معامله در بورس اتریوم (ETF) در ایالات متحده، کاهش استفاده از شبکه و کاهش قابل‌توجه در نرخ سوخت ETH باشد. در نتیجه، قیمت اتر از آوریل 15 درصد کاهش یافته است.

ریسک رکود افزایش یافت، اما بازخرید سهام توجه سرمایه گذاران را به خود جلب کرد

احساسات سرمایه‌گذاران با اظهارات سوزان کالینز، رئیس فدرال رزرو بوستون، که پیشنهاد کرد تورم انعطاف‌پذیر ممکن است. بانک مرکزی را مجبور به حفظ نرخ‌های بهره بالاتر برای مدت طولانی کند، تضعیف شده است. به گفته یاهو فاینانس، سخنرانی کالینز در 8 می نیاز به رشد اقتصادی کندتر برای کاهش تقاضا را برجسته کرد. تا زمانی که نرخ بهره بالاتر از تورم باشد. انگیزه کمتری برای افراد و شرکت ها برای گرفتن وام برای مصرف یا تولید وجود دارد.

از یک طرف، تأثیر منفی بالقوه بر درآمد شرکت‌ها می‌تواند به دارایی‌های جایگزین مانند ارزهای دیجیتال کمک کند. با این حال، اگر سرمایه‌گذاران از یک رکود اقتصادی واهمه داشته باشند، احتمالاً بسیاری به موقعیت‌های با درآمد ثابت و پول نقد پناه می‌برند. افزایش خرید سهام در بازار ایالات متحده، که توسط شرکت‌های با سرمایه خوب هدایت می‌شود، مسیر بازیابی اتر را پیچیده‌تر می‌کند. علیرغم رشد بالقوه سود، بازپرداخت ها فشار فروش را کاهش می دهد و اقتصاد راکد را جبران می کند.

در حالی که عملکرد اتر ممکن است تحت تأثیر اصلاح 3 درصدی در کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال از 6 ماه مه قرار گیرد، آلتکوین های دیگر مانند BNB (BNB)، Tron (TRXCardano (ADA) و Litecoin (LTC) 3 درصد بهتر از اتر بوده اند. یا بیشتر در همان دوره حتی در مقایسه با بیت کوین (BTC)، قیمت اتریوم 1.5٪ عقب افتاده است. این نشان می دهد که عوامل خاص اتر وجود دارد که بر قیمت آن تأثیر منفی می گذارد.

قیمت اتریوم در میان فشار نظارتی و فعالیت ضعیف شبکه کاهش می یابد

پس از اینکه SEC تصمیم خود را در مورد پیشنهاد Invesco و Galaxy Digital در تاریخ 6 مه به تعویق انداخت و مهلت را تا ژوئیه 2024 تمدید کرد، امکان تایید Ethereum U.S. ETF کم شد. در حین حضور وی در Squawk Box CNBC در 7 می، یک امنیت در نظر گرفته شد. اعتماد سرمایه گذاران را نسبت به چشم اندازهای ETF کاهش داد. ظهور جنسلر به دنبال شش پرونده قضایی مرتبط با رمزنگاری در سال 2024 صورت گرفت.
تجزیه و تحلیل زنجیره ای برای اتریوم در هفته های اخیر نامطلوب بوده است. به گفته ultrasound.money، مکانیسم سوختگی اتر در سال 2024 به کمترین میزان خود رسیده است.

پروتکل EIP-1559 کسری از هزینه های گاز در هر تراکنش را می سوزاند، بنابراین تقاضای شبکه کمتر منجر به رشد بیشتر عرضه ETH می شود. آخرین داده ها نشان می دهد که ETH 4853 در 7 روز سوخته است که به طور قابل توجهی کمتر از ETH 17628 صادر شده در همان دوره است. اگرچه افزایش عرضه 12774 اتریوم در 7 روز گذشته نشان‌دهنده تورم سالانه 0.57 درصدی است، مشکل استفاده کمتر شبکه اتریوم هنگام بررسی راه‌حل‌های مقیاس‌بندی لایه دوم آن بیشتر نگران‌کننده می‌شود.

کاهش تقاضای اتریوم بر اکوسیستم آن از جمله پروژه هایی مانند:

Arbitrum، Base، Polygon و ZkSync Era تاثیر گذاشته است. در مقابل، سولانا و تورچین فعالیت بیشتری نشان داده اند. به طور مشابه، Sui و Avalanche کاهش نسبتاً کمتری را در حجم تبادل غیرمتمرکز (DEX) در مقایسه با سایر پلتفرم‌ها تجربه کردند.

دلایل دقیق تصمیم سرمایه گذاران برای فروش اتر نامشخص است. با این حال، به نظر می رسد که اعتماد ایالات متحده به تایید ابزار نقطه ای اتریوم کاهش یافته است. علاوه بر این، معیارهای اخیر سلامت شبکه برای اتریوم بدتر شده است. عدم اطمینان در مورد اقدامات نظارتی اخیر علیه صنعت کریپتو، از جمله Consensys، ممکن است به توضیح ضعف قیمت اتریوم کمک کند.
این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

🔮️ مهمترین اخبار مرتبط