صرافی ارز دیجیتال
ریالی نت

24034213-9b10-407d-8deb-83fc60bc0038

بعد از هاوینگ بیت کوین چه اتفاقی می افتد؟

زمان تقریبی خواندن مطلب : 3 دقیقه

بعد از هاوینگ بیت کوین درست بعد از ساعت 8

به اصطلاح نصف شدن بیت کوین درست بعد از ساعت 8 بعد از ظهر جمعه به وقت شرقی رخ داد. در نتیجه، ماینرها تا زمانی که احتمالاً در سال 2028 ایجاد می شود، 3.125 بیت کوین به ازای هر بلوک ایجاد می کنند. این بخشی از حق الزحمه ماینرها برای حل معماهای رمزنگاری است که به حفظ امنیت شبکه بیت کوین کمک می کند، تا زمانی که دوباره و دوباره در قرن بیست و دوم نصف شود.

هر چند معمولی باشد، نصف شدن بیت کوین – که تنها با هفت خط کد از خالق نام مستعار بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو ایجاد می شود. هسته اصلی کیفیت دارایی است. همانطور که گیب پارکر، تحلیلگر دیجیتال Galaxy در توییتر (معروف به X) توضیح داد، نصف شدن “ستون اصلی سیاست پولی شفاف و قابل پیش بینی [بیت کوین] است و بیت کوین را به یک دارایی قابل اثبات کمیاب تبدیل می کند.”

در مورد قیمت بیت کوین

با این حال، تغییر چشم‌انداز اقتصاد کلان، دانش قبلی در مورد نحوه انجام نصف شدن. و ابزارهای سرمایه‌گذاری که به تازگی در اختیار وال استریت قرار گرفته‌اند، این لحظه را در تاریخ بیت‌کوین متمایز می‌کنند.

متیو سیگل، رئیس تحقیقات دارایی‌های دیجیتال VanEck، در یک پست وبلاگ اخیر نوشت: “انفجاری ترین سود” بیت کوین معمولاً 180 روز پس از نصف شدن اتفاق می افتد. به طور متوسط، قیمت بیت کوین از 30 روز قبل از نصف شدن به 180 روز پس از آن، 427 درصد افزایش یافته است. در همین راستا، بیت کوین در سال 2020 با جهش 116 درصدی از 6800 دلار به 14850 دلار رسید.

2020 را به خاطر دارید؟ دسیسلاو اوبرت، مدیر تحقیقات شرکت تجزیه و تحلیل ارزهای دیجیتال Kaiko، به Decrypt گفت، مهم است که توجه داشته باشیم که سومین نصف شدن بیت کوین زمانی رخ داد که سیاست های پولی بیش از حد شل بود زیرا بانک های مرکزی با کندی دوران همه گیر دست و پنجه نرم می کردند که اقتصاد جهانی را مختل می کرد.

او قبل از نصف شدن گذشته گفت: “فدرال رزرو در حال کاهش بود.” برای من، تفاوت اصلی نسبت به نصف اخیر، چیزی که در سال 2020 داشتیم، محیط کلان است.

افزایش قیمت مصرف کننده در ایالات متحده

با افزایش قیمت مصرف کننده در ایالات متحده در سال 2022، فدرال رزرو وارد عمل شد و نرخ های بهره را با سرعتی سرسام آور افزایش داد تا تورم را مهار کند. اوبرت گفت، اکنون، شرایط پولی نسبتاً تنگ است و بازارها بر اساس انتظاراتی که فدرال رزرو می‌تواند نرخ‌ها را چه زمانی کاهش دهد – و تا چه اندازه، حرکت می‌کند.

او گفت: «ترس‌های زیادی وجود دارد که [فدرال رزرو] بتواند نرخ بهره را کمتر از سه بار در سال جاری کاهش دهد». این برای دارایی های ریسک و احتمالا بیت کوین نیز بد خواهد بود.

علیرغم نرخ های بهره بالاتر، بیت کوین در ماه مارس در میان استقبال وال استریت از ETF های بیت کوین نقطه ای، قیمت بالاتری را ثبت کرد. دیوید دوونگ و دیوید هان، تحلیلگران کوین بیس در ماه مارس نوشتند که. با جذب میلیاردها دلار جریان ورودی از ژانویه، محصولاتی که به سرمایه گذاران امکان می دهد. در حساب های کارگزاری سنتی در معرض بیت کوین قرار بگیرند، لنگری برای تقاضای بیت کوین ایجاد کرده اند.

🔮️ مهمترین اخبار مرتبط