صرافی ارز دیجیتال
ریالی نت

24034213-9b10-407d-8deb-83fc60bc0038

کشورهای بریکس استیبل کوین را برای تسویه تجارت در نظر می گیرند

زمان تقریبی خواندن مطلب : 3 دقیقه

BRICS برای دلارزدایی از تجارت با استیبل کوین

سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه، طی مصاحبه‌ای که اخیراً انجام شده است. طرحی را برای بلوک برای در نظر گرفتن استیبل کوین برای تسویه حساب‌های بین‌المللی فاش کرد. این علاوه بر توسعه «BRICS Bridge»، پلتفرمی است که از قابلیت همکاری پرداخت‌های ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) پشتیبانی می‌کند.
علاوه بر این، او در مورد نقش هایی که ارز دیجیتال با پشتوانه ارز فیات برای این گروه ایفا می کند، از جمله تقویت همکاری مالی بین کشورهای عضو بریکس صحبت کرد. به نظر می رسد این یک رویکرد غیرمستقیم برای کشورهای بریکس است تا در نهایت ارز اصلی خود را داشته باشند. هنوز مشخص نیست که این بلوک با تحقیقات خود و برنامه‌هایی برای استیبل کوین پیشنهادی تا کجا پیش رفته است.

مدت زیادی است که گروه بریکس شامل برزیل، روسیه، هند، چین، آفریقای جنوبی، مصر، اتیوپی، ایران و امارات متحده عربی، در مورد استفاده از جایگزین‌های دیگر برای پیگیری دلارزدایی بحث می‌کند. تلاش برای دلارزدایی در چند ماه اخیر به دلیل تورم اخیر و رکود اقتصادی، کشش قابل توجهی پیدا کرده است.
ماه گذشته، این بلوک از ایجاد یک سیستم پرداخت مستقل که مبتنی بر ارزهای دیجیتال و بلاک چین است. خبر داد. یوری اوشاکوف، دستیار کرملین روسیه گفت، تمرکز روش پرداخت جایگزین این است که اطمینان حاصل شود که این روش برای دولت‌ها، مردم عادی و مشاغل، و همچنین مقرون به صرفه و عاری از سیاست است.

بازار استیبل کوین با رشد فوق العاده پذیرش

قابل توجه، این حرکت از سوی گروه BRICS در بحبوحه استفاده زیاد از استیبل کوین ها در اکوسیستم دارایی دیجیتال صورت می گیرد. بازار استیبل کوین اخیراً از مرز 160 میلیون دلار فراتر رفته است که نشان از موفقیت قابل توجهی دارد که آخرین بار در سال 2022 مشاهده شد.
یک هفته پیش، Triple-A، یک شرکت پرداخت مستقر در سنگاپور، با اعلام تصمیم خود. برای ادغام استیبل کوین پی پال در مجموعه گزینه های پرداخت خود که برای بازرگانان طراحی شده است، یک حرکت استراتژیک انجام داد.

شرکت بزرگ پرداخت بلاک چین ریپل نیز برنامه خود را برای راه اندازی استیبل کوین خود فاش کرد. و بر علاقه فزاینده سرمایه گذاران به طبقه دارایی ویژه تاکید کرد. با توجه به اتحاد رو به رشدی مانند BRICS که اکنون اجرای استیبل کوین ها را در نظر گرفته است. اکوسیستم به مرور زمان شاهد افزایش پذیرش خواهد بود.

🔮️ مهمترین اخبار مرتبط