صرافی ارز دیجیتال
ریالی نت

24034213-9b10-407d-8deb-83fc60bc0038

مالزی در حال پیشرفت برای حذف سیستم مالی دلار آمریکا است

نویسنده : وبسایت خبری ارزدیجیتال ریالی نت
زمان تقریبی خواندن مطلب : 3 دقیقه

مالزی در تلاش‌های خود برای حذف دلار آمریکا برای معاملات تجاری، راه بریکس را دنبال می‌کند. تعداد معدودی از کشورهای در حال توسعه به دنبال پایان دادن به اتکا به دلار آمریکا و ترویج ارزهای محلی برای تجارت هستند. انور ابراهیم، نخست وزیر مالزی این هفته تایید کرد که این کشور در حال پیشروی برای حذف سیستم مالی دلار آمریکا است. نخست وزیر توضیح داد که مالزی به شدت تلاش های دلارزدایی مشابه با انگیزه های اتحاد بریکس را دنبال خواهد کرد.

عراق پس از ممنوعیت برداشت پول نقد به دلار آمریکا برای پیوستن به بریکس آماده است

ابراهیم اذعان داشت که مشابه بریکس، مالزی به دنبال تسویه معاملات برون مرزی با ارز محلی خود رینگیت است و نه دلار آمریکا. مالزی قراردادهای تجاری نزدیکی با کشورهای همسایه در آسیا مانند اندونزی، تایلند و چین دارد. پرداخت پول محلی رینگیت برای معاملات تجاری بین المللی اولین گام در جهت کاهش وابستگی به دلار آمریکا است.
با این حال، نخست وزیر تاکید کرد که مالزی در موقعیتی نیست که به طور کامل اتکا به دلار آمریکا را متوقف کند. توقف کامل اتکا به دلار آمریکا دشوار خواهد بود. اما مالزی در استفاده از رینگیت فعال تر و تهاجمی تر خواهد بود.»

بریکس: چین با خرید نفت شسته شده 10 میلیارد دلار صرفه جویی می کند
نخست‌وزیر مالزی به قانون‌گذاران در پارلمان توضیح داد که تمام اقدامات برای اطمینان از ثبات رینگیت بررسی خواهد شد. رینگیت در سال جاری در برابر دلار آمریکا پس از افت نزدیک به 8 درصدی به پایین‌ترین حد تاریخی سقوط کرد. این رکود به قانونگذاران هشدار داد تا تصمیم بگیرند به آرامی روابط با دلار آمریکا را قطع کنند.

🔮️ مهمترین اخبار مرتبط