صرافی ارز دیجیتال
ریالی نت

24034213-9b10-407d-8deb-83fc60bc0038

چگونه بلاک چین می تواند به حل اثبات شخصیت کمک کند؟

نویسنده : وبسایت خبری ارزدیجیتال ریالی نت
زمان تقریبی خواندن مطلب : 3 دقیقه

در گفتگوی اخیر با شرکت سرمایه گذاری FT Partners، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران Tools For Humanity، Alex Blania، نگرانی های مربوط به این ایده را مطرح کرد که روزی به زودی هوش مصنوعی می تواند بخش عمده ای از تعاملات آنلاین را هدایت کند. اگر این پیش‌بینی محقق شود، تشخیص اینکه چه کسی یک شخص واقعی است. و چه کسی در اینترنت نیست، می‌تواند بسیار مهم باشد.

Blania در دسامبر گفت: «سه حوزه اصلی وجود دارد که می‌توانید برای رسیدگی به این مشکل وارد شوید. “یکی، KYC (مشتری خود را بشناسید)، بنابراین اساساً زیرساخت های دولتی است. دوم، شما کاری را انجام می دهید که مردم به آن “وب اعتماد” می گویند، بنابراین من را می شناسید، من شما را می شناسم، ما به یکدیگر ارزش اعتماد خاصی را اختصاص می دهیم … ما شبکه ای از افرادی ایجاد می کنیم که یکدیگر را می شناسند.

وی افزود: “و آخرین مورد بیومتریک است.” Blania’s Tools for Humanity توسعه‌دهنده اصلی Worldcoin است، یک پروژه رمزنگاری اثبات شخصیت که از دستگاه‌های گوی برای اسکن عنبیه افراد استفاده می‌کند. تا به آنها کمک کند تا هویت خود را به صورت آنلاین تأیید کنند.

اثبات شخصیت

در حالی که اینترنت در حال حاضر پر از بازیگران مخرب و حساب‌های ربات جعلی است که هم برای انتشار اطلاعات نادرست و هم برای فریب مردم به کار می‌روند، بسیاری از رهبران فکری، ظهور هوش مصنوعی را در نهایت باعث تشدید رفتارهای مخرب می‌دانند. شاید تنها راه حل – چیزی که در ماموریت Worldcoin وجود دارد – شامل احراز هویت هویت افراد در مقیاس باشد.

با این حال، نگرانی عمده و رایج در مورد این رویکرد، این واقعیت است که بسیاری از افراد ممکن است. نگران تحویل داده های مورد نیاز برای احراز هویت خود باشند، مانند اطلاعات شخصی یا بیومتریک بسیار حساس. با وجود هک ها و افشای داده های شخصی معمولی، مردم چگونه می توانند اعتماد به نفس داشته باشند. که داده های لازم برای اثبات شخصیت میلیاردها نفر را قابل اجرا کنند؟

اینجاست که برخی مانند Blania می‌گویند فناوری بلاک چین می‌تواند نقشی محوری داشته باشد. بلانیا در گفتگوی دسامبر خود گفت: «ایده اساسی رمزارز و بلاک چین ساخت چیزی غیرمتمرکز است.

در قلب فناوری بلاک چین، دفتر کل دیجیتال قرار دارد که به عنوان پایگاه های داده غیرقابل فساد و توزیع شده عمل می کند و اطلاعات را – که می تواند رمزگذاری شود. را به صورت غیرمتمرکز ذخیره می کند. این بدان معناست که هیچ نهادی (شخص، شرکت یا دولت) کنترل انحصاری داده ها را ندارد. بسیاری از حامیان بلاک چین استدلال می کنند. که یک موجودیت واحد در برابر حملات یا تغییر هوس آسیب پذیرتر است، در حالی که یک سیستم غیرمتمرکز قابل اعتمادتر است زیرا بر همکاری و اجماع متکی است.

روی بلاک چین رمزگذاری شده است

علاوه بر ذخیره اطلاعات شخصی و رمزگذاری شده روی بلاک چین، یک سیستم غیرمتمرکز همچنین می‌تواند به افراد کنترل بیشتری بر اطلاعات خصوصی خود بدهد، به جای اینکه آن‌ها توسط شرکت‌های سود محور مانند گوگل یا آمازون ذخیره شوند.

استدلال می شود که بلاک چین می تواند مفهوم هویت خودمختار را تقویت کند. تئوری هویت خودمختار این است که با استفاده از بلاک چین، افراد می توانند کنترل بیشتری بر داده های شخصی خود داشته باشند، بنابراین زمانی که آنها دسترسی به پلتفرم های آنلاین را انتخاب می کنند، می توانند در مورد اینکه چه داده هایی در دسترس هستند و چگونه هستند، تعیین کننده تر باشند. استفاده شده.

Raheel Govindji، مدیرعامل و موسس ModClub به The Block گفت: «سیستم‌های متمرکز مانند Google کنترل کاملی بر داده‌های شما، از جمله نحوه استفاده و دسترسی به آن‌ها دارند». “در سیستم‌های غیرمتمرکز، شما کنترل داده‌های خود را حفظ می‌کنید. می‌توانید انتخاب کنید چه چیزی و با چه کسی به اشتراک بگذارید، حریم خصوصی و استقلال را افزایش دهید.”

Modclub قرار است تشخیص چهره را با برنامه چت غیرمتمرکز OpenChat آزمایش کند تا با چالش اثبات “انسانیت منحصر به فرد” مقابله کند.

ایزاک پاتکا، که یکی از بنیانگذاران شرکت امنیت بلاک چین Shield3 است. هشدار می دهد، با این حال، در حالی که سیستم های غیرمتمرکز می توانند کنترل بیشتری بر روی داده های خود به مردم ارائه دهند، اما بدون آسیب پذیری نیستند. او به The Block گفت: «یک سیستم غیرمتمرکز لزوماً با غیرمتمرکز بودن امن‌تر نیست. “اما وسعت بالقوه را کاهش می دهد. اگر مخزن مرکزی داده وجود نداشته باشد، مهاجم باید چندین سیستم را یکی یکی به خطر بیندازد.

جلوگیری از سرقت هویت

برخی از حامیان تغییرناپذیری بلاک چین را به‌عنوان ذاتاً مقاوم‌تر در برابر خطرات سرقت هویت و تقلب می‌دانند. بنابراین، این واقعیت که دستکاری در بلاک چین دشوارتر است، می‌تواند به اطمینان حاصل شود که اطلاعات ثبت‌شده در تاریخ بعدی تغییر یا دستکاری نمی‌شوند، در نتیجه فعالیت‌های بالقوه مخرب را محدود می‌کند.

“برخلاف سیستم های متمرکز که در آنها می توان سوابق دسترسی را راحت تر دستکاری کرد. بلاک چین تضمین می کند که تمام تعاملات به طور دائم ثبت می شوند. این ویژگی به ویژه در برنامه هایی مانند اثبات انسانیت ارزشمند است. تغییرات یا به روز رسانی ها به طور ایمن در بلاک چین ثبت می شوند؛ این امکان اعتماد را بدون نیاز به وجود دارد. گوویندجی گفت: نیاز به مبادلات مکرر داده، افزایش امنیت و کارایی. بلاک چین مانند این است. که به هر کس خزانه دیجیتالی خود را بدهید، جایی که شما کنترل می‌کنید چه زمانی، کجا و چگونه به داده‌هایتان دسترسی پیدا کنند.»

ورلد کوین شاید بالاترین پروژه مرتبط با اثبات شخصیت بوده است. اما این تنها پروژه مبتنی بر بلاک چین نیست که علاقه مند به تسهیل تأیید انسانیت منحصر به فرد است. از جمله این پروژه ها می توان به برنامه چت غیرمتمرکز OpenChat و پروتکل Rarimo اشاره کرد.

🔮️ مهمترین اخبار مرتبط