صرافی ارز دیجیتال
ریالی نت

24034213-9b10-407d-8deb-83fc60bc0038

گوگل DeepMind و لیورپول هوش مصنوعی را وارد فوتبال می کنند

نویسنده : وبسایت خبری ارزدیجیتال ریالی نت
زمان تقریبی خواندن مطلب : 3 دقیقه

Google DeepMind یک مدل هوش مصنوعی دیگر

Google DeepMind روز سه‌شنبه یک مقاله تحقیقاتی منتشر کرد. شرکت فناوری فاش کرد که ابزاری را ارائه کرده است که می‌تواند تاکتیک‌های فوتبال را با همکاری باشگاه لیورپول تجزیه و تحلیل کند. این ابزار توسط Petar Veličković از Google DeepMind و تعدادی از همکارانش توسعه یافته است. ابزار هوش مصنوعی بخشی از یک همکاری تحقیقاتی سه ساله بین Google DeepMind و Liverpool FC است.

TacticAI، همانطور که مدل جدید زبان بزرگ (LLM) نامیده می شود. برای ارائه بینش برای مربیان فوتبال در مورد ضربات کرنر و همچنین تنظیم بازیکنان طراحی شده است. ابزار جدید هوش مصنوعی نشانه ای از ماهیت پویای صنعت هوش مصنوعی است. حتی شرکت فناوری برتر اپل چند روز پیش مخفیانه از MM1 رونمایی کرد.

مانند برخی دیگر از مدل های موجود هوش مصنوعی، TacticAI عملکرد خود را با استفاده از هوش مصنوعی مولد و پیش بینی کننده انجام می دهد. این تا جایی پیش می‌رود که به مربی کمک می‌کند تا در هنگام ضربات کرنر، احتمال بیشتری برای دریافت توپ داشته باشد. Google DeepMind TacticAI همچنین می‌تواند پیش‌بینی کند که چه زمانی عکس گرفته می‌شود و چگونه تنظیمات بازیکن را در زمان آماده‌سازی تنظیم کنید.

پیوندهای TacticAI و لیگ برتر

مدل TacticAI بر روی داده های بازی های قبلی لیگ برتر از جمله داده های 7176 ضربه کرنر در فصل های 2020 تا 2021 انگلستان آموزش داده شده است. حتی قد و وزن هر بازیکن را تشخیص می دهد. طبق مقاله تحقیقاتی، کارشناسان انسانی دریافتند که پیشنهادات TacticAI چندان متفاوت از گوشه‌های واقعی نیست. و در 90 درصد مواقع «از روی تنظیمات تاکتیکی که در عمل دیده می‌شود» انتخاب شده‌اند.
نتایج آزمایش‌هایی که نشان می‌داد گیرنده توپ در ۷۸ درصد مواقع جزو سه کاندیدای برتر TacticAI بود، بیشتر بر این موضوع تأکید داشت. ولیچکوویچ تصریح کرد که TacticAI به هیچ وجه به معنای جابجایی مربیان انسانی نیست، بلکه برای تقویت قابلیت های آنهاست. او می‌داند که مدل هوش مصنوعی فراتر از ورزش است، اما می‌تواند چندین جنبه از روان‌شناسی انسان را نیز بهتر مدل‌سازی کند.

با توجه به ابزارهای متعدد هوش مصنوعی که در چند هفته گذشته راه اندازی شدند، بدیهی است که استفاده از هوش مصنوعی در چندین صنعت کاهش می یابد. Devin از Cognition Labs، Genie و Gemini برخی از ابزارهای هوش مصنوعی هستند که اخیراً با عملکردهای خلاقانه راه اندازی شده اند. تأثیر ابزارهای هوش مصنوعی تقریباً در هر صنعتی به نمایش گذاشته می شود، نشانه ای که نشان می دهد تکامل آنها ممکن است فراگیر باشد.

🔮️ مهمترین اخبار مرتبط
۲۳ فروردین ۱۴۰۳