صرافی ارز دیجیتال
ریالی نت

24034213-9b10-407d-8deb-83fc60bc0038

اتریوم در مقابل بیت کوین، نهنگ های جدید بیت کوین به بازار می پیوندند

نویسنده : وبسایت خبری ارزدیجیتال ریالی نت
زمان تقریبی خواندن مطلب : 3 دقیقه

بیت کوین و اتریوم برای کسب رتبه برتر به عنوان ارز دیجیتال پیشرو در نبرد هستند. رویدادهای اخیر ثابت کرده است که هر دو دارایی دیجیتال دارایی های انعطاف پذیر در بازار اشباع شده هستند. بیش از 15 نهنگ جدید به بازار پیوسته اند و از بیت کوین حمایت می کنند و بیش از 100 بیت کوین دارند و اعتبار دارایی را به عنوان یک سرمایه گذاری خوب بالا می برند.

 تورم اتریوم که از اواخر سال گذشته مشاهده شد

در حال حاضر نسبت به بیت کوین از دست داده است، زیرا قیمت آن زیر سطح حمایت قرار دارد. صرف نظر از این، هر دو دارایی همچنان در سرمایه گذاری های پرسود نویدبخش هستند و بیت کوین از اواسط سال 2023 با ارزش بازار 559 میلیارد دلاری پیشتاز است.
نهنگ های کریپتو که BTC و ETH دارند

بیت‌کوین، نسل اول رمزارز، مدت‌هاست که مخترعان قوی داشته است زیرا همچنان در بازار امیدوارکننده است. در حال حاضر کیف پول های جدیدی شناسایی شده اند که دارای مبالغ زیادی بیت کوین هستند که از 100 تا 1000 بیت کوین متغیر است.

بر اساس داده های اخیر، 16 کیف پول تازه شناسایی شده این تعداد بیت کوین را در اختیار دارند. به این ترتیب، این نشان دهنده یک روند صعودی برای نسل اول ارزهای دیجیتال است.
از سه ماهه اول سال گذشته، حوزه کریپتو شاهد افزایش جالب سرمایه گذاری بوده است، زیرا هم کوسه ها و هم نهنگ ها حداقل 10 بیت کوین جمع آوری کرده اند. در 20 ماه گذشته، بیش از 11800 آدرس از این سطح عبور کرده اند که نشان دهنده افزایش 8.12 درصدی در دارندگان کیف پول کوسه و نهنگ است.

اتریوم شاهد کاهش دارندگان حساب نهنگ خود بوده است

از سوی دیگر، اتریوم شاهد کاهش دارندگان حساب نهنگ خود بوده است. نهنگ های اتریوم دارندگان حسابی با بیش از 1000 ETH در نظر گرفته می شوند. تعداد این دارندگان طی 3 سال گذشته کاهش یافته است. این نتیجه تخلیه بیش از 20 میلیون اتریوم توسط نهنگ های اتریوم است که نشان دهنده تغییر اعتماد در دارایی دیجیتال است.

با در نظر گرفتن این موضوع، بدیهی است که نهنگ های بیت کوین که از بیت کوین حمایت می کنند، رشد بیت کوین را به یک موقعیت باثبات در بازار تغییر داده اند. علاوه بر این، به دنبال کاهش نهنگ های ETH، تورم از دست دادن اتریوم ممکن است نتیجه کاهش دارندگان حساب باشد. از اواخر دسامبر 2022، ETH با افزایش عرضه خود در بازار دیجیتال مواجه شده است که به روند تورم کمک می کند.

عوامل دیگری بر اساس افزایش عرضه ETH به افزایش تورم آن کمک کردند، از جمله کاهش کارمزد تراکنش ها. با این حال، طبق داده های بازار، دارایی دیجیتال در حال از دست دادن تورم است.

تورم اتریوم کمتر از بیت کوین

در حال حاضر، نرخ سوخت اتریوم 402 هزار ETH در سال است و با مبادله نهنگ‌های آن دارایی‌های خود، تورم از دست دادن آن کاهش بالقوه قیمت بازار را نشان می‌دهد. با این وجود، رشد عرضه آن در ماه گذشته 0.36 درصد افزایش یافته و سالانه 0.44 درصد است.

در یک فریم سالانه، صدور آن بر روی 834K ETH است. این کمتر از افزایش روزافزون ایجاد اتر است و با توجه به آن، میزان سوخت آن هنوز کافی نیست. ویژگی های سوزاندن تراکنش بر کاهش عرضه ETH و به نوبه خود،برکاهش نرخ تورم آن عمل کرده است.

در مقایسه با بیت کوین، تورم اتریوم به طور قابل توجهی کمتر است. از جمله تأثیرات عمده این نهنگ‌های بیت‌کوین است که BTC طولانی می‌کنند در حالی که نهنگ‌های ETH کوتاه می‌شوند. علاوه بر این، اتریوم شاهد کاهش قیمت خود به زیر مرز 1600 دلار بوده و منطقه پشتیبانی 1575 دلار را آزمایش کرده است.

بر اساس احساسات بازار و داده های ثبت شده، تورم از دست دادن اتریوم سناریوی محتملی را نشان می دهد که ممکن است اتریوم به 1400 دلار برسد.

ظهور نهنگ های جدید بیت کوین باعث افزایش تقاضا برای BTC شده است

و این بر ارزش آن تأثیر مثبت می گذارد. علاوه بر این، طبق اعلام Whale Alert، یک حساب نهنگ قبلاً 9775 بیت کوین را در هفته گذشته منتقل کرده بود.
از آنجایی که نهنگ ها بیت کوین بیشتری را خریداری می کنند که در حال حاضر عرضه آن محدود است، آن را حتی کمیاب تر می کند و به نوبه خود ارزش آن را افزایش می دهد. با این حال، صرف نظر از روند کاهش تورم بیت کوین، این موضوع موج جدیدی از نهنگ های BTC را آغاز کرده است. بدیهی است که اتریوم تورم کاهش یافته را نشان می دهد، اما همچنان می تواند با افزایش پذیرش آن افزایش یابد.

🔮️ مهمترین اخبار مرتبط