صرافی ارز دیجیتال
ریالی نت

24034213-9b10-407d-8deb-83fc60bc0038

پیش‌بینی قیمت اتریوم با افزایش ارزش بازار به 200 میلیارد دلار و آینده این ارز دیجیتال

نویسنده : وبسایت خبری ارزدیجیتال ریالی نت
زمان تقریبی خواندن مطلب : 3 دقیقه
با افزایش ارزش بازار به 200 میلیارد دلار، چه اتفاقی برای قیمت اتریوم پیش‌بینی می‌شود؟ چگونه آینده اتریوم شکل خواهد گرفت؟
اتر (ETH)، ارز دیجیتالی که به بلاک چین اتریوم مجهز به قراردادهای هوشمند لایه 1 قدرت می‌دهد، در روز دوشنبه همزمان با بازار ارزهای دیجیتال در حال افزایش است و طبق گفته CoinGecko در 24 ساعت گذشته حدود 3 درصد افزایش داشته است.
در آخرین رشد ارز دیجیتال، ارزش بازار 200 میلیارد دلاری به دست آمد و قیمت اتریوم در حدود 1680 دلار باقی ماند که بیش از 10 درصد نسبت به پایین‌ترین سطح ماهانه قبلی آن افزایش یافته است.
اتر دومین ارز دیجیتال با ارزش در جهان بعد از بیت کوین (BTC) است که دارای ارزش بازاری تقریباً سه برابری با کمی بیش از ۶۰۰ میلیارد دلار است.
اتریوم همچنان پرکاربردترین و قابل اعتمادترین بلاک چین با قراردادهای هوشمند فعال در فضای رمزنگاری است.
بر تسلط آن با سهم 68 درصدی آن از کل ارزش کل ارزهای دیجیتال قفل شده در قراردادهای هوشمند یا ارزش تجاری قفل شده (TVL)، طبق DeFi Llama تأکید شده است.

اتر بیت کوین عقب مانده است

در حالی که اتر اخیراً همزمان با بازار گسترده‌تر در میان خوش‌بینی نسبت به تأییدیه‌های صندوق معامله‌شده در بورس بیت‌کوین (ETF) در ایالات متحده افزایش می‌یابد، ETH در مقایسه با بیت‌کوین چه در سال جاری و چه در هفته‌های اخیر عملکرد نسبتاً ضعیفی دارد.
در جایی که بیت کوین در 30 روز گذشته حدود 16 درصد و در سال جاری نزدیک به 80 درصد رشد داشته است، اتر در 30 روز گذشته 6 درصد رشد متوسطی داشته است و امسال 34 درصد محافظه کارتر بوده است.
این تفاوت در عملکرد را می توان تا حدی با اصول خاص بیت کوین توضیح داد، مانند خوش بینی در مورد ETF های بیت کوین در آینده، این واقعیت که به نظر می رسد بیت کوین امن ترین ارز رمزنگاری شده در برابر ریسک نظارتی است (هیچ تنظیم کننده بزرگی سعی نمی کند ادعا کند که یک امنیت است) و کلیات تقاضای امن برای بیت کوین

اصول “ضعیف” اتریوم

اما برخی از ضعف‌های نسبی اتر را می‌توان با اصول «ضعیف» مربوط به ارز دیجیتال توضیح داد.
به عنوان مثال، تقاضا برای ETFهای آتی اتر که اخیراً راه اندازی شده اند در ایالات متحده بسیار ضعیف بود، که نشان دهنده علاقه سازمانی محدود است.
با توجه به اینکه حجم معاملات نقطه ای اتر در صرافی های اصلی ارزهای دیجیتال، طبق گزارش The Block، در زمانی که قیمت اتر صدها دلار بود، در ضعیف ترین سطح خود از اواخر سال 2020 باقی مانده است، این چندان تعجب آور نیست.
در همین حال، طبق داده‌های ارائه‌شده توسط Glassnode، به‌عنوان نشانه‌ای از فعالیت ضعیف در زنجیره، هزینه‌های گاز اخیراً کاهش یافته است، به این معنی که نرخ سوخت ETH کمتر است.
در هفته‌های اخیر، نرخ سوخت ETH کمتر از نرخ انتشار ارز دیجیتال کاهش یافته است، به این معنی که عرضه اتر در مواقعی یک بار دیگر تورم‌زا شده است.
از پایان ماه اوت، عرضه ETH متعاقباً با بیش از 100000 افزایش به بیش از 120 میلیون رسیده است، که کمیاب توکن را کاهش داده و ارزش آن را تحت تأثیر قرار داده است.
ضعف در زنجیره، و تقاضای به ظاهر کاهش یافته کلی برای اتر، در رکود TVL بلاک چین مشهودتر است.
طبق گفته DeFi Llama، TVL اتریوم از زمانی که در آوریل به اوج خود در حدود 70 میلیارد دلار رسید، در یک روند نزولی قرار داشته است و با حدود 48 میلیارد دلار، بسیار پایین‌تر از اوایل سال 2022 که بالاتر از 200 میلیارد دلار بود، باقی مانده است.
افزایش نرخ بهره اوراق قرضه دولتی بدون ریسک ایالات متحده احتمالاً این رکود را توضیح می دهد – چرا وقتی می توانید بازدهی بیش از 5٪ در اوراق قرضه دولتی بدون ریسک ایالات متحده دریافت کنید، چرا مشتقات اتر سهامدار بسیار نوسان را با بازدهی کمتر از 4٪ خریداری کنید؟
بازدهی بالای اوراق قرضه دولتی ایالات متحده (و سایرین) همچنان یک چالش کلیدی برای سلامت و رشد اکوسیستم DeFi اتریوم خواهد بود.

پیش‌بینی قیمت بعد اتریوم (ETH) چه می‌شود؟

همه آنچه گفته شد، پیش‌بینی‌های قیمت اتر می‌تواند تغییر قابل توجهی برای بهتر شدن داشته باشد اگر ارز دیجیتال بتواند از مقاومت کلیدی در سطح 1700 دلار عبور کند.
ETH در حال حاضر با باد مخالف در این منطقه از یک روند نزولی از اوج‌های جولای و از 100DMA روبرو است.
اما اگر اتر از این سطح بالاتر برود، یک حرکت بالاتر به سمت سطح 200DMA کمی کمتر از 1800 دلار محتمل است، با شکست در بالای این ناحیه راه را برای حرکت بالاتر به سمت اوج تابستانی درست بالاتر از 2000 دلار باز می کند.
🔮️ مهمترین اخبار مرتبط