صرافی ارز دیجیتال
ریالی نت

24034213-9b10-407d-8deb-83fc60bc0038

بازی پیش بینی سالانه قیمت کریپتو

نویسنده : وبسایت خبری ارزدیجیتال ریالی نت
زمان تقریبی خواندن مطلب : 3 دقیقه

نوسانات قیمت ارزهای دیجیتال موضوعی بوده است که سرمایه گذاران در 14 ماه گذشته با آن مواجه بوده اند. و به نظر نمی رسد به این زودی ها از بین برود. این بدان معناست که مشتریان فعال یا کنجکاو در مورد ارزهای دیجیتال احتمالاً قبلاً با دنیای وحشی پیش‌بینی‌های سالانه ارزهای دیجیتال روبرو شده‌اند.
شاید هیچ عنوانی بهتر از این که CNBC در روز دوشنبه، غیرقابل پیش بینی بودن قیمت توکن ها را نشان دهد: «جسورانه ترین فراخوان های بیت کوین برای سال 2023 منتشر شده است – و ممکن است افزایش 1400 درصدی یا افت 70 درصدی در کار باشد.»

بر اساس این گزارش، خوشبینانه ترین تماس، 250,000 دلار تا پایان سال 2023، توسط تیم دریپر، سرمایه گذار دیجیتالی انجام شد. در حالی که بدبینانه ترین تماس، 5000 دلار، توسط استاندارد چارترد انجام شد. در برآوردهای تقریبی، این تفاوت بین بیت کوین با ارزش بازار 4.75 تریلیون دلار یا 95 میلیارد دلار است.
پیش‌بینی‌ها برای عملکرد قیمت در سال گذشته چندان بهتر نبود. بسیاری از افراد بدبین حدس می‌زدند که قیمت بیت‌کوین به کمتر از 10000 دلار می‌رسد. در حالی که خوش‌بینانی مانند دریپر و بنیانگذار مورگان کریک، آنتونی پمپلیانو حدس می‌زدند که در سال 2022 از مرز 250،000 دلار عبور خواهند کرد. در مقایسه، Cathi Wood Investment’s پیش بینی اینکه بیت کوین در سال گذشته از مرز 100000 دلار عبور خواهد کرد، نسبتا منطقی به نظر می رسید.

البته هیچ کدام از اینها اتفاق نیفتاد. با ادامه انقباضات پولی بانک‌های مرکزی و مجموعه‌ای از عناوین بد احساسات سرمایه‌گذاران، قیمت‌ها به‌طور پیوسته رو به نزول بود، اما هرگز به عمق پیش‌بینی‌شده توسط خرس‌های وحشتناک نرسیدند.

چرا پیش بینی قیمت ها بسیار دشوار است

همانطور که قبلاً در مورد آن نوشتیم، ارزهای دیجیتال بر اساس مبانی متفاوتی نسبت به سرمایه گذاری های سنتی عمل می کنند. و احساسات سرمایه گذار نقش بسیار بیشتری در تعیین قیمت ها ایفا می کند. احساسات انسانی به طور مشهور غیرقابل پیش بینی است و می تواند به طور قابل توجهی تحت تأثیر رویدادهای پیش بینی نشده قرار گیرد.
این در سراسر کلاس‌های دارایی صادق است، نه فقط در کریپتو. به همین دلیل است که تحلیلگران معمولاً از پیش‌بینی‌های یک ساله بازار سهام نیز خوش‌بین هستند. در اواخر سال 2021، زمانی که وال استریت پیش‌بینی‌های خود را برای شاخص سهام در سال 2022 انجام می‌داد، هر تحلیل‌گر اصلی حداقل یک افزایش متوسط در S&P 500 برای سال را پیش‌بینی می‌کرد. بدیهی است که قرار نبود.

🔮️ مهمترین اخبار مرتبط