ارز دیجیتال USDC

USDC یک استیبل کوین است که بر اساس 1:1 به دلار آمریکا متصل است. هر واحد از این ارز رمزنگاری شده در گردش با 1 دلار که در ذخایر نگهداری می شود، در ترکیبی از پول نقد و اوراق قرضه کوتاه مدت خزانه داری ایالات متحده پشتیبانی می شود. کنسرسیوم مرکز، که پشت این دارایی است، می گوید USDC توسط موسسات مالی تنظیم شده صادر می شود.

علاوه بر ایجاد پناهگاه امن برای معامله‌گران ارزهای دیجیتال در مواقع نوسان، کسانی که در پشت استیبل کوین هستند می‌گویند که می‌تواند به کسب‌وکارها اجازه دهد تا پرداخت‌های دارایی‌های دیجیتال را بپذیرند و مجموعه‌ای از بخش‌ها از جمله امور مالی غیرمتمرکز و بازی‌ها را متزلزل کند.

مرکز کنسرسیوم دارای دو عضو موسس است. یکی از آنها شرکت پرداخت همتا به همتا Circle است، در حالی که دیگری صرافی ارز دیجیتال Coinbase است. سایر سرمایه گذاری های رمزنگاری برای پیوستن به این کنسرسیوم باز هستند.

جرمی آلر و شان نویل، بنیان‌گذاران Circle، در توضیح منطق پشت USDC نوشت: «ما معتقدیم که اینترنت تبادل ارزش می‌تواند جهان را باز کند، در نهایت مرزهای طبیعی مصنوعی را از بین ببرد و بازار جهانی کارآمد و فراگیرتر ایجاد می‌کند. کند. که همه روی کره زمین را به هم متصل می کند.»

در سال 2020، Circle و Coinbase به عنوان جمعی ارتقاء عمده پروتکل و قرارداد هوشمند USDC را اعلام کردند. هدف از این پیشرفت‌ها این است که از USDC برای پرداخت‌های روزمره، تجارت و تراکنش‌های همتا به همتا را آسان‌تر کند.

یکی از آنها به شفافیت مربوط می شود – و به کاربران این اطمینان را می دهد که می توانند 1 USDC را برداشت کنند و در ازای آن 1 دلار بدون هیچ مشکلی دریافت کنند. 

برخلاف برخی از سرمایه‌گذاری‌های رمزنگاری، Circle و Coinbase نیز به انطباق با مقررات دست یافته‌اند. و این به هموار کردن راه برای گسترش بین‌المللی کمک کرده است. هر دو پروژه نیز دارای بودجه خوبی هستند که به استیبل کوین اطمینان می دهد.

در اقدامی شفاف، Circle Internet Financial LLC (Circle)، ناشر استیبل کوین USDC گزارش ذخایر خود را در تاریخ 31 ژوئیه 2022 منتشر کرد.

بر اساس این گزارش، کل ذخایر USDC متعلق به شرکت شامل 42.3 میلیارد دلار اوراق بهادار خزانه داری ایالات متحده و کل سپرده های نقدی 12.2 میلیارد دلار است. گزارش ذخایر ماهانه توسط شرکت پیشرو جهانی حسابداری Grant Thornton منتشر شد.

ارائه یک عدد دقیق در اینجا کمی دشوار است – زیرا در تئوری، تعداد USDC که می تواند وجود داشته باشد نامحدود است. سکه های جدید مطابق با تقاضا ایجاد می شوند، هر زمان که کسی بخواهد با دلار پایین خود یکی از آنها را خریداری کند.

با این اوصاف، عواملی وجود داشته اند که به USDC کمک کرده اند در طول سال ها از محبوبیت انفجاری برخوردار شوند – به ویژه در سال 2020. یکی از آنها افزایش ناگهانی و شدید در محبوبیت مالی غیرمتمرکز است. USDC یک منظره رایج در بسیاری از پروتکل‌های DeFi است، با توجه به اینکه چگونه به عنوان یک راهرو برای اکوسیستم گسترده‌تر عمل می‌کند.

تمام USDC های در گردش در واقع توکن های ERC-20 هستند که می توانند در بلاک چین اتریوم پیدا شوند. یکی از بزرگترین مزیت های اینجا این است که چگونه می توان آن را با برنامه های مبتنی بر اتریوم ادغام کرد. همانطور که قبلاً اشاره کردیم، امنیت و اطمینان در این استیبل کوین با اثبات اینکه دلارهای ایالات متحده به صورت ایمن در ذخایر نگهداری می شوند، ارائه می شود.

دلایلی که انتظار دارید، یکی از مشتاق‌ترین صرافی‌هایی است که USDC ارائه می‌دهد، Coinbase است، با توجه به اینکه چگونه این صرافی را ایجاد کنید. USDC همچنین می تواند در Poloniex، Binance، OKEx و Bitfinex و همچنین صرافی های غیرمتمرکز مانند Uniswap خریداری و جایگزین شود.