ارز دیجیتال SHIBA INU

SHIB نماد اصلی اکوسیستم شیبا اینو است که قدرت یک ارز غیرمتمرکز و تحت رهبری جامعه را به میلیون ها نفر در سراسر جهان می رساند. 

سکه شیبا اینو به صورت ناشناس در آگوست 2020 با نام مستعار “ریوشی” ایجاد شد. ریوشی در مورد خودش می گوید که او هیچ کس نیست و مهم نیست و تلاش برای افشای هویت او، حتی در صورت موفقیت آمیز بودن، بسیار کم خواهد بود.

این میم سکه به سرعت سرعت و ارزش پیدا کرد زیرا جامعه ای از سرمایه گذاران با جذابیت زیبای سکه همراه با تیترها و توییت های شخصیت هایی مانند ایلان ماسک و ویتالیک بوترین جذب شدند. مدتها تصور می شد که ویتالیک بوترین مبتکر شیبا اینو باشد. اما در پادکست لکس فریدمن در 5 ژوئن 2021 چنین شایعاتی را تکذیب کرد.

از زمان انتشار، SHIB اکنون در DEX اختصاصی اکوسیستم، ShibaSwap معامله می‌کند.

در 17 سپتامبر 2021، کوین بیس، بزرگترین صرافی رمزنگاری مستقر در ایالات متحده، Shiba Inu را در پلتفرم خود فهرست کرد. این خبر باعث شد که قیمت Shiba Inu در دو روز بعد بیش از 40 درصد افزایش یابد و توکن meme dog را دوباره در کانون توجه قرار دهد.

SHIBA INU WoofPaper سه دلیل برای ایجاد SHIB دارد:

«از صفر شروع کردیم، با صفر».
“ذهن های درخشان پشت شیب پیش از این هرگز همکاری نکرده بودند.”
“ما سگ های شیبا اینو را دوست داریم.”
خالق ناشناس سکه شیبا اینو با نام «ریوشی» شناخته می شود. با این حال، اطلاعات بسیار کمی از بنیانگذار مرموز این ارز دیجیتال با مضمون سگ، بسیار شبیه به بنیانگذار بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو، وجود دارد.

او در وبلاگ خود به نام RYOSHI RESEARCH، خود را به عنوان “فقط یک مرد بی نتیجه که روی صفحه کلید ضربه می زند” توصیف می کند. ریوشی گفت که معمولاً در پروژه‌ها نقش‌های مختلفی مانند یک مدیر عامل، یک «فرد فناوری» و یک نقشه راه وجود دارد که در نتیجه «کسی می‌تواند از آن غافل شود». وی تاکید می کند که با شیبا هیچ فردی پاسخگو یا مسئول نیست و تاکید می کند که تا به امروز مالک 0 SHIB است. به همین دلیل، ریوشی می تواند “خالص و بی طرف” باشد و از شیبا “از راه های دیگر” رضایت بگیرد.

وب سایت SHIBA INU از هنرمندان الهام گرفته از سگ از سراسر جهان دعوت می کند. تا “جنبش هنری شیبا” را در حالی که جامعه SHIBA INU خود را وارد بازار NFT می کنند، تقویت کنند. SHIBA INU همچنین کمپینی را با استفاده از Amazon Smile به منظور جمع آوری کمک های مالی برای نجات سگ های واقعی و زنده Shiba Inu با انجمن نجات Shiba Inu ایجاد کرده است.

شیبا اینو پس از اینکه در ابتدا تنها یکی از سکه‌های میم بود، پس از اینکه ویتالیک بوترین سهم خود از عرضه SHIB را سوزاند، به سرعت به محبوبیت رسید. ریوشی 50 درصد از عرضه SHIB را به بوترین داده بود و اعلام کرد که “تا زمانی که ویتالیک ما را قالیباف نکند” شیبا اینو خوب است.

با این حال، بوترین تصمیم گرفت 90 درصد از سهام خود را بسوزاند. که بعداً به لطف ارزش فزاینده SHIB، میلیاردها ارزش داشت. 10٪ باقیمانده به یک موسسه خیریه فرستاده شد، و همچنین حدود 50 تریلیون SHIB بیشتر که Vitalik به صندوق امداد COVID-19 اهدا کرده بود. او اظهار داشت که نمی‌خواهد “منبع قدرت باشد” و به این ترتیب نشانه‌ها را از دست داد.

هدف ریوشی برای شیبا اینو این بوده است که ببیند آیا یک سازمان غیرمتمرکز دائمی می تواند بدون رهبری مرکزی کار کند یا خیر. رویشی در یک پست وبلاگ اشاره کرد که شکاف ناشی از اهدای نماد بوترین، جامعه را قوی‌تر کرد و آن را قادر می‌سازد. تا جنبش را بیشتر توزیع کند و تمرکززدایی کند. چشم انداز او برای اکوسیستم اصلی این است که کاربرد آن را انجام دهد در حالی که استیبل کوین متعلق به شیبا اینو تبدیل به تبادل جهانی ارزش می شود.

وب سایت SHIBA INU اشاره می کند که آنها 50٪ از کل عرضه توکن را در Uniswap قفل کردند. و “کلیدها را دور انداختند!” 50 درصد باقیمانده “به ویتالیک بوترین سوزانده شد.” در پاسخ به “هدیه” تیم شیبا اینو، ویتالیک بوترین 50 تریلیون توکن SHIB، به ارزش 1 میلیارد دلار در قیمت شیبا اینو در آن زمان، به صندوق امداد Covid Crypto هند فرستاد. سپس بوترین 40 درصد از کل عرضه را به یک کیف پول مرده سوزاند.

چندین توکن دیگر نیز در وب‌سایت SHIBA INU شرح داده شده است – LEASH، که «راه‌اندازی شده و تغییر نخواهد کرد» و BONE، «قاتل دوج کوین». LEASH دارای عرضه ثابت تنها 107646 توکن است و پاداش های فریبنده ای را به ارائه دهندگان نقدینگی ارائه می دهد. در حالی که BONE دارای 250،000،000 توکن است و یک توکن حاکمیتی است که به دارندگان این امکان را می دهد تا به سازمان غیرمتمرکز خودگردان Shiba Inu (DAO) رأی دهند.

WoofPaper خاطرنشان می کند که از SHIB برای حفاری برای BONES یا ShibaSwap یا حتی دفن توکن های خود استفاده خواهید کرد. مربی‌ها می‌توانند شیباهای خود را به تعویض توکن‌ها نیز یاد بدهند – همه این اقدامات «بازگشت‌هایی» ایجاد می‌کنند که در استخرهای توله‌سگ قرار می‌گیرند. جایی که #SHIBARMY گزینه دفن یا حفاری برای استخوان‌ها را دارد.

در آغاز ماه مه 2021، توکن‌های میم با مضمون سگ مانند Shiba Inu شاهد حجم معاملات صدها میلیون دلاری بودند. قیمت شیبا اینو در 10 می 2021 به بالاترین حد تاریخ (ATH) 0.00005 رسید، قبل از اینکه از آن زمان روند نزولی داشته باشد.

طبق WoofPaper 22 صفحه ای SHIB، SHIB یک توکن ERC-20 مبتنی بر اتریوم است. یک بلاک چین اثبات کار که در حال حاضر به اثبات سهام منتقل می شود.

ریوشی در آخرین پست وبلاگ خود تا به امروز اعلام کرد که Shiba Inu راه حل لایه دو خود را توسعه خواهد داد که غیرمتمرکزتر از Polygon یا BSC است، که ریوشی هر دو را واقعاً غیرمتمرکز می‌داند. شیبا L2 “شیباریوم” نامیده می شود و همانطور که در بالا نوشته شد، قرار است از BONE به عنوان جفت اصلی خود استفاده کند.

توسعه دهنده Eric M در سرور Shiba Inu Discord اعلام کرده است. که Shibarium “به زودی” راه اندازی خواهد شد، اگرچه او تاریخی را مشخص نکرد.

خرید Shiba Inu در صرافی‌های Binance، Huobi، Coinbase، Gate.io، Uniswap (V2) و OKEx امکان‌پذیر است.

در حالی که به دنبال گسترش ابزار SHIB بود، تیم توسعه یک متاورس را معرفی کرد – یک پروژه واقعیت مجازی که توسط توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) پشتیبانی می‌شود. در اینجا، کاربران می‌توانند قطعاتی از زمین‌های دیجیتال را با استفاده از ETH یا مقدار معادل آن در توکن‌های SHIB برش دهند. جالب اینجاست که دیگر توکن‌های مرتبط با Shiba Inu – BONE و LEASH – نیز با زنده شدن مراحل مختلف متاورس، نقش‌های مختلفی را ایفا خواهند کرد.