ارز دیجیتال پالیگان متیک

Polygon (که قبلاً Matic Network بود) اولین پلتفرم با ساختار مناسب و استفاده آسان برای مقیاس‌بندی اتریوم و توسعه زیرساخت است. مؤلفه اصلی آن Polygon SDK است، یک چارچوب ماژولار و منعطف که از ساخت انواع مختلف برنامه ها پشتیبانی می کند.

با استفاده از Polygon، می‌توان زنجیره‌های جمع‌آوری خوش‌بینانه، زنجیره‌های جمع‌آوری ZK، زنجیره‌های مستقل یا هر نوع زیرساخت دیگری که توسط توسعه‌دهنده مورد نیاز است ایجاد کرد.

Polygon به طور موثر اتریوم را به یک سیستم چند زنجیره ای کامل (معروف به اینترنت بلاک چین) تبدیل می کند. این سیستم چند زنجیره ای شبیه به سیستم های دیگر مانند Polkadot، Cosmos، Avalanche و غیره با مزایای امنیت اتریوم، اکوسیستم پر جنب و جوش و باز بودن است.

توکن $MATIC به وجود خود ادامه خواهد داد و نقش مهمی را ایفا خواهد کرد و سیستم را ایمن می کند و حکومت را قادر می سازد.

Polygon (سابق Matic Network) یک راه حل مقیاس بندی لایه 2 است که توسط Binance و Coinbase پشتیبانی می شود. این پروژه به دنبال تحریک پذیرش انبوه ارزهای دیجیتال با حل مشکلات مقیاس پذیری در بسیاری از بلاک چین است.

Polygon چارچوب پلاسما و معماری بلاک چین اثبات سهام را ترکیب می کند. چارچوب پلاسما که توسط Polygon استفاده می‌شود، همانطور که توسط یکی از بنیانگذاران اتریوم، ویتالیک بوترین پیشنهاد شده است، امکان اجرای آسان قراردادهای هوشمند مقیاس‌پذیر و مستقل را فراهم می‌کند.

Polygon دارای حداکثر 65000 تراکنش در ثانیه در یک زنجیره جانبی است، همراه با زمان تأیید بلوک قابل احترام کمتر از دو ثانیه. این چارچوب همچنین امکان ایجاد برنامه‌های مالی غیرمتمرکز در سطح جهانی را بر روی یک بلاک چین پایه فراهم می‌کند.

Polygon (شبکه Matic سابق) در اکتبر 2017 راه اندازی شد. Polygon توسط Jaynti Kanani، Sandeep Nailwal و Anurag Arjun، دو توسعه دهنده باتجربه بلاک چین و یک مشاور تجاری، تأسیس شد.

قبل از انتقال به شبکه خود در سال 2019، تیم Polygon سهم بزرگی در اکوسیستم اتریوم داشت. این تیم روی پیاده‌سازی MVP پلاسما، پروتکل WalletConnect و موتور اعلان رویداد Dagger در اتریوم کار کرد.

این تیم شامل یکی از بنیانگذاران Polygon، Jaynti Kanani بود. Jaynti، یک توسعه دهنده فول استک و مهندس بلاک چین در حال حاضر به عنوان مدیر عامل Polygon فعالیت می کند.

Jaynti نقش مهمی در پیاده سازی Web3، Plasma و پروتکل WalletConnect در اتریوم ایفا کرد.

یکی از بنیانگذاران و مدیر عملیات Polygon، Sandeep Nailwal یک برنامه نویس و کارآفرین بلاک چین است. قبل از راه اندازی مشترک Polygon (سابق Matic)، Sandeep به عنوان مدیر عامل Scopeweaver و مدیر فنی گروه Welspun فعالیت می کرد.

Anurag Arjun تنها بنیانگذار غیربرنامه نویس Polygon است. به عنوان مدیر محصول، او سابقه فعالیت در IRIS Business، SNL Financial، Dexter Consultancy و Cognizant Technologies داشته است.

Polygon خود به عنوان یک راه حل مقیاس بندی لایه 2 توصیف می شود، به این معنی که پروژه به این زودی ها به دنبال ارتقاء لایه بلاک چین اصلی فعلی خود نیست. این پروژه بر کاهش پیچیدگی مقیاس پذیری و تراکنش های فوری بلاک چین تمرکز دارد.

Polygon از یک نسخه سفارشی شده از چارچوب پلاسما استفاده می کند که بر روی نقاط بازرسی اثبات سهام که از طریق زنجیره اصلی اتریوم اجرا می شود ساخته شده است. این فناوری منحصر به فرد به هر زنجیره جانبی در Polygon اجازه می دهد تا به 65536 تراکنش در هر بلوک دست یابد.

از نظر تجاری، زنجیره های جانبی Polygon از نظر ساختاری برای پشتیبانی از انواع پروتکل های مالی غیرمتمرکز (DeFi) موجود در اکوسیستم اتریوم طراحی شده اند.

در حالی که Polygon در حال حاضر فقط از زنجیره پایه اتریوم پشتیبانی می کند، این شبکه قصد دارد بر اساس پیشنهادات و اجماع جامعه، پشتیبانی از زنجیره های پایه اضافی را گسترش دهد. این امر Polygon را به یک پلت فرم غیرمتمرکز لایه 2 بلاک چین تبدیل می کند

توکن های MATIC به صورت ماهانه منتشر می شوند. MATIC در حال حاضر دارای 4,877,830,774 توکن MATIC و حداکثر عرضه 10,000,000,000 توکن MATIC است.

در اولین فروش خصوصی آن در سال 2017، 3.8 درصد از حداکثر عرضه MATIC صادر شد. قیمت MATIC 0.00263 دلار برای هر توکن بود و 5 میلیون دلار تولید شد.
طبق برنامه زمانبندی انتشار، تمامی توکن ها تا دسامبر 2022 منتشر خواهند شد.

به عنوان یک راه حل لایه 2 با استفاده از شبکه ای از تایید کننده های اثبات سهام برای امنیت دارایی، شرط بندی بخشی جدایی ناپذیر از اکوسیستم Polygon است. اعتبارسنجی‌کنندگان در شبکه، توکن‌های MATIC خود را به عنوان وثیقه برای تبدیل شدن به بخشی از مکانیسم توافقی PoS شبکه در اختیار خواهند گذاشت و در ازای آن، توکن‌های MATIC را دریافت خواهند کرد.

اعضای شبکه که نمی‌خواهند اعتباربخش شوند، می‌توانند توکن‌های MATIC خود را به اعتبارسنجی دیگری واگذار کنند، اما همچنان در فرآیند شرط‌بندی خود شرکت کرده و پاداش‌های شرط‌بندی را دریافت خواهند کرد.

علاوه بر بازرسی اثبات سهام، Polygon از تولیدکنندگان بلوک در لایه تولیدکننده بلوک برای دستیابی به درجه بالاتری از عدم تمرکز استفاده می کند. این تولیدکنندگان بلوک با استفاده از پست های بازرسی و مکانیسم های ضد تقلب، زنجیره های اصلی را نهایی می کنند.

MATIC به عنوان یکی از پروژه هایی که کمک زیادی به توسعه اکوسیستم اتریوم کرد، در میان صرافی های آنلاین متمرکز بر DeFi محبوب است. برترین صرافی هایی که در حال حاضر می توانید MATIC را بخرید، بفروشید و معامله کنید:

Polygon یکی از بلاک چین های متعددی است که به بی طرفی کربن دست می یابد. این ابتکار بخشی از مانیفست سبز Polygon است که هدف آن تمرکز بر توسعه پایدار برای بلاک چین است. Polygon 20 میلیون دلار برای طرح های مختلف جامعه برای استفاده از فناوری Web3 برای ساختن آینده ای پایدار برای همه متعهد شد. این شامل تمرکز بر راه حل های جدید برای بازنشستگی اعتبار کربن در زنجیره است.

از طریق مشارکت با KlimaDAO، Polygon اعتبار کربنی به ارزش 400000 دلار خریداری کرد. این اعتبارات نشان دهنده حدود 90000 تن انتشار CO2 است. توکن‌ها از طریق ابزار جمع‌آوری افست KlimaDAO، با اعتبارات کربن BCT و MCO2 که از آفست‌های تأیید شده تحت استاندارد کربن تأیید شده ایجاد شده‌اند، بازنشسته شدند.

KlimaDAO یک مجموعه غیرمتمرکز از محیط بانان، کارآفرینان و توسعه دهندگان است که به دنبال مدرن کردن بازار کربن از طریق فناوری زنجیره ای هستند.

علاوه بر این، KlimaDAO و Offsetra ردپای انرژی شبکه Polygon را برای تعیین نقاط داغ انتشار و کشف یک رویکرد کاهش قانع کننده تجزیه و تحلیل کردند. این شامل بررسی انتشار گازهای گلخانه‌ای از سخت‌افزار گره‌های مخزن، مصرف انرژی در عملیات استقرار و موارد دیگر است.

کربن خنثی شدن اولین قدم برای Polygon به سمت پایداری است. حتی اگر شبکه به اثبات سهام متکی است، بسیار کارآمدتر از اثبات کار، شبکه همچنان به تأثیرگذاری بر محیط زیست ادامه می دهد. این امر هم در مورد فعالیت فقط Polygon و هم برای قراردادهای هوشمند بومی در تعامل با بلاک چین اتریوم صدق می کند.

Polygon و KlimaDAO همچنین اعتبارات کربن را از پروژه های مختلف شبکه، از جمله پروژه حفاظت از جنگل بول ران، پروژه انرژی خورشیدی غنی، Moss.Earth و پروژه انرژی بادی در جیبیم هند، بازنشسته کرده اند.