ارز دیجیتال دوج کوین DOGE

Dogecoin (DOGE) بر اساس میم اینترنتی محبوب “doge” ساخته شده است و شیبا اینو را بر روی لوگوی خود نشان می دهد. ارز دیجیتال منبع باز توسط بیلی مارکوس از پورتلند، اورگان و جکسون پالمر از سیدنی، استرالیا ایجاد شد و در دسامبر 2013 از لایت کوین فورک شد. سازندگان Dogecoin آن را به عنوان یک ارز رمزنگاری سرگرم کننده و ساده تصور کردند که جذابیت بیشتری فراتر از آن دارد. مخاطب اصلی بیت کوین، زیرا بر اساس یک الگوی رفتاری سگ ساخته شده بود. ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، چندین توییت در شبکه های اجتماعی منتشر کرد که دوج کوین سکه مورد علاقه اوست.

دوج کوین از چند جهت با پروتکل اثبات کار بیت کوین متفاوت است که یکی از آنها استفاده از فناوری Scrypt است. آلتکوین همچنین دارای زمان بلوک 1 دقیقه است و کل عرضه بدون سقف است، به این معنی که هیچ محدودیتی برای تعداد Dogecoin قابل استخراج وجود ندارد. شما می توانید Dogecoin را به صورت انفرادی یا با پیوستن به یک استخر استخراج استخراج کنید. یک ماینر Doge می تواند ارز دیجیتال را در ویندوز، مک یا لینوکس و با یک GPU استخراج کند. از سال 2014، شما همچنین می توانید لایت کوین را در همان فرآیند استخراج Dogecoin استخراج کنید، زیرا فرآیندها ادغام شدند.

Dogecoin در درجه اول به عنوان یک سیستم انعام در Reddit و Twitter برای پاداش ایجاد یا به اشتراک گذاری محتوای با کیفیت استفاده شده است. می‌توانید با شرکت در انجمنی که از ارز دیجیتال استفاده می‌کند، Dogecoin دریافت کنید، یا می‌توانید Dogecoin خود را از یک شیر آب Dogecoin دریافت کنید. Dogecoin faucet وب سایتی است که مقدار کمی Dogecoin را به صورت رایگان به عنوان معرفی ارز به شما می دهد تا بتوانید در جوامع Dogecoin تعامل برقرار کنید.

می‌توانید دوج‌کوین را در هر صرافی‌ای که ارز دیجیتال ارائه می‌دهد، بفروشید یا بخرید، آن را در یک صرافی یا کیف پول دوج‌کوین ذخیره کنید، و در جوامعی که دوج‌کوین را می‌پذیرند، دوج‌کوین را انعام دهید. برای آخرین لیست صرافی ها و جفت های معاملاتی این ارز دیجیتال، روی تب جفت بازار ما کلیک کنید.
Libdogecoin Dogecoin چیست؟
چند هفته پس از انتشار Dogecoin Core نسخه 1.14.6، توسعه‌دهنده هسته، Michi Lumin، راه‌اندازی Libdogecoin، یک کتابخانه C از بلوک‌های سازنده شبکه را اعلام کرد.

Libdogecoin به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا محصولات منطبق با Dogecoin را «بدون نیاز به نگرانی در مورد ویژگی های عمیق تر عملکردهای رمزنگاری» بسازند. این بدان معنی است که اعضای فنی کمتری می توانند به راحتی محصولاتی را طراحی کنند که مطابق با استانداردهای Dogecoin باشد.

از آنجایی که به روز رسانی یک کتابخانه خالص است، یک تسهیلات گره “قابل اجرا” را ارائه نمی دهد. با این حال، Libdogecoin از چندین زبان از جمله Python، Node.js و Ruby پشتیبانی خواهد کرد.

موفقیت Dogecoin به شدت با اشتیاق ایلان ماسک به آن مرتبط است. ماسک در اوایل سال 2021 توییت‌هایی را درباره Dogecoin شروع کرد و یک میم Lion King DOGE را به اشتراک گذاشت. این یک رالی خشمگین DOGE – با افت های موقت – را آغاز کرد که با حضور ماسک در شنبه شب زنده به اوج خود رسید.

پس از ظاهر شدن SNL، DOGE با وجود وعده‌های ماسک مبنی بر تعیین قیمت آن سقوط کرد. با این حال، همانطور که توییت های گاه به گاه نشان می دهد، ماسک همچنان بر Dogecoin قدرت دارد.

در سال 2014، یک بنیاد غیرانتفاعی توسط اعضای تیم Dogecoin برای ارائه پشتیبانی، حمایت، حفاظت از علائم تجاری و مدیریت پروژه ارزهای دیجیتال تشکیل شد. با این حال، این بنیاد به مرور زمان منحل شد.

پس از چندین سال غیرفعال بودن، این بنیاد در سال 2021 با “تمرکز مجدد بر حمایت از اکوسیستم Dogecoin، جامعه و ارتقای آینده بلاک چین Dogecoin” راه اندازی شد. علاوه بر برخی از تیم اصلی اصلی، این پروژه اکنون دارای برخی از بازیگران باتجربه صنعت به عنوان بخشی از هیئت مشاوران خود است.

طبق وب سایت این بنیاد، اعضای هیئت مدیره هر ماه برای بحث در مورد مسائل مربوط به Dogecoin ملاقات خواهند کرد.

در رابطه با مشاورانش، این گروه متشکل از بیلی مارکوس بنیانگذار Dogecoin، مکس کلر توسعه‌دهنده اصلی پروژه، ویتالیک بوترین بنیانگذار اتریوم و ایلان ماسک به نمایندگی از رئیس دفتر خانواده ماسک، جرد برچال است.

اعضای هیئت مشاوران در سمت های مختلف فعالیت خواهند کرد. در حالی که کلر به عنوان مشاور فنی پروژه خدمت می کند، مارکوس مسئول انجمن و میم ها خواهد بود. در همین حال، بوترین به عنوان مشاور بلاک چین و رمزارز برای بنیاد عمل خواهد کرد و بیرچال به عنوان مشاور حقوقی و مالی ایلان ماسک را نمایندگی خواهد کرد.

به دلیل کارمزدهای پایین تراکنش و حمایت مداوم ایلان ماسک، تعدادی از شرکت های سنتی به سمت گزینه پرداخت Dogecoin حرکت کرده اند.

Tesla
AMC Theaters
GameStop
airBaltic
Dallas Mavericks
EasyDNS
Newegg
Twitch