ارز دیجیتال بیتکوین Bitcoin

بیت کوین (BTC) یک ارز رمزنگاری شده، یک ارز مجازی است که برای عمل به عنوان پول و نوعی پرداخت خارج از کنترل هر شخص، گروه یا نهاد طراحی شده است، بنابراین نیاز به دخالت شخص ثالث در تراکنش‌های مالی را از بین می‌برد. برای تأیید تراکنش ها به استخراج کنندگان بلاک چین پاداش داده می شود و می توان آن را در چندین صرافی خریداری کرد.
بیت کوین در سال 2009 توسط یک توسعه دهنده ناشناس یا گروهی از توسعه دهندگان با نام ساتوشی ناکاموتو به عموم معرفی شد.
از آن زمان این ارز به شناخته شده ترین ارز رمزنگاری شده در جهان تبدیل شده است. محبوبیت آن الهام بخش توسعه بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر شده است. این رقبا یا سعی می کنند آن را به عنوان یک سیستم پرداخت جایگزین کنند یا به عنوان ابزار یا توکن های امنیتی در سایر بلاک چین ها و فناوری های نوظهور مالی استفاده می شوند.

مخترع اصلی بیت کوین با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو شناخته می شود. از سال 2021، هویت واقعی شخص – یا سازمان – که در پشت نام مستعار است ناشناخته باقی مانده است.

در 31 اکتبر 2008، ناکاموتو وایت پیپر بیت کوین را منتشر کرد که به تفصیل توضیح می داد که چگونه یک ارز آنلاین همتا به همتا می تواند پیاده سازی شود. آنها پیشنهاد کردند که از یک دفتر کل غیرمتمرکز تراکنش‌های بسته‌بندی شده به صورت دسته‌ای (به نام «بلوک») و ایمن‌سازی شده توسط الگوریتم‌های رمزنگاری استفاده شود – کل سیستم بعداً «بلاک چین» نامیده می‌شود.

تنها دو ماه بعد، در 3 ژانویه 2009، ناکاموتو اولین بلاک در شبکه بیت کوین را استخراج کرد که به عنوان بلاک پیدایش شناخته می شود، بنابراین اولین ارز دیجیتال جهان را راه اندازی کرد. قیمت بیت کوین در ابتدا 0 دلار بود و بیشتر بیت کوین ها از طریق استخراج به دست می آمدند که فقط به دستگاه های با قدرت متوسط (مانند رایانه های شخصی) و نرم افزار استخراج نیاز داشت. اولین تراکنش تجاری شناخته شده بیت کوین در 22 می 2010 رخ داد، زمانی که برنامه نویس Laszlo Hanyecz 10000 بیت کوین را با دو پیتزا معامله کرد. با قیمت بیت کوین امروز در اواسط سپتامبر 2021، ارزش این پیتزاها 478 میلیون دلار خواهد بود. این رویداد اکنون به عنوان “روز پیتزا بیت کوین” شناخته می شود. در ژوئیه 2010، بیت کوین برای اولین بار تجارت خود را آغاز کرد و قیمت بیت کوین در آن زمان بین 0.0008 تا 0.08 دلار بود.

با این حال، در حالی که ناکاموتو مخترع اصلی بیت کوین و همچنین نویسنده اولین پیاده سازی آن بود، کلید هشدار شبکه و کنترل مخزن کد را به گاوین آندرسن، که بعدها توسعه دهنده اصلی بنیاد بیت کوین شد، سپرد. در طول سال‌ها، تعداد زیادی از مردم با اصلاح آسیب‌پذیری‌ها و افزودن ویژگی‌های جدید، در بهبود نرم‌افزار ارز دیجیتال کمک کرده‌اند.

مخزن کد منبع بیت کوین در GitHub بیش از 750 مشارکت کننده را فهرست می کند که برخی از مهم ترین آنها عبارتند از Wladimir J. van der Laan، Marco Falke، Pieter Wuille، Gavin Andresen، Jonas Schnelli و دیگران.

منحصر به فردترین مزیت بیت کوین از این واقعیت ناشی می شود که اولین ارز دیجیتالی بود که در بازار ظاهر شد.

توانسته است یک جامعه جهانی ایجاد کند و یک صنعت کاملاً جدید متشکل از میلیون‌ها علاقه‌مند ایجاد کند که در زندگی روزمره خود از بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند، سرمایه‌گذاری می‌کنند، تجارت می‌کنند. ظهور اولین ارز دیجیتال یک مبنای مفهومی و تکنولوژیکی ایجاد کرده است که متعاقباً الهام بخش توسعه هزاران پروژه رقیب است.

کل بازار ارزهای دیجیتال – که اکنون بیش از 2 تریلیون دلار ارزش دارد – بر اساس ایده تحقق یافته توسط بیت کوین است: پولی که می تواند توسط هر کسی، در هر نقطه از جهان، بدون اتکا به واسطه های مورد اعتماد، مانند بانک ها و شرکت های خدمات مالی، ارسال و دریافت شود.

به لطف ماهیت پیشگام خود، بیت کوین پس از بیش از یک دهه وجود در صدر این بازار پر انرژی باقی می ماند. حتی پس از اینکه بیت کوین سلطه بلامنازع خود را از دست داد، با ارزش بازاری که در سال 2021 از مرز 1 تریلیون دلار فراتر رفت، پس از اینکه قیمت بیت کوین در 14 آوریل 2021 به بالاترین رقم تاریخ 64863.10 دلار رسید، همچنان بزرگترین ارز دیجیتال باقی می ماند. بخشی از علاقه فزاینده سازمانی به بیت کوین و فراگیر بودن پلتفرم هایی که موارد استفاده را برای بیت کوین فراهم می کنند: کیف پول، صرافی، خدمات پرداخت، بازی های آنلاین و موارد دیگر.

عرضه کل بیت کوین توسط نرم افزار آن محدود شده است و هرگز از 21,000,000 سکه تجاوز نخواهد کرد. سکه‌های جدید در طی فرآیندی به نام «ماینینگ» ایجاد می‌شوند: زمانی که تراکنش‌ها در سراسر شبکه منتقل می‌شوند، توسط ماینرها دریافت می‌شوند و در بلوک‌هایی بسته‌بندی می‌شوند که به نوبه خود توسط محاسبات رمزنگاری پیچیده محافظت می‌شوند.

ماینرها به عنوان جبران هزینه منابع محاسباتی خود، برای هر بلوکی که با موفقیت به بلاک چین اضافه می کنند، پاداش دریافت می کنند. در لحظه راه اندازی بیت کوین، پاداش 50 بیت کوین به ازای هر بلوک بود: این تعداد با استخراج هر 210000 بلاک جدید به نصف کاهش می یابد – که تقریباً چهار سال طول می کشد تا شبکه. از سال 2020، پاداش بلاک سه بار به نصف کاهش یافته است و شامل 6.25 بیت کوین است.

بیت‌کوین پیش‌فرض نشده است، به این معنی که قبل از اینکه در دسترس عموم قرار گیرد، هیچ سکه‌ای استخراج و/یا بین بنیان‌گذاران توزیع نشده است. با این حال، در طول چند سال اول وجود BTC، رقابت بین ماینرها نسبتاً کم بود و به اولین شرکت کنندگان شبکه اجازه می داد تا مقادیر قابل توجهی از سکه ها را از طریق استخراج منظم جمع آوری کنند: اعتقاد بر این است که ساتوشی ناکاموتو به تنهایی بیش از یک میلیون بیت کوین دارد.

استخراج بیت کوین بسته به نرخ هش فعلی و قیمت بیت کوین می تواند برای ماینرها بسیار سودآور باشد. در حالی که فرآیند استخراج بیت کوین پیچیده است، ما در مورد مدت زمان لازم برای استخراج یک بیت کوین در CoinMarketCap Alexandria بحث می کنیم – همانطور که در بالا نوشتیم، استخراج بیت کوین به بهترین وجه به عنوان مدت زمان لازم برای استخراج یک بلاک، در مقابل یک بیت کوین، قابل درک است. از اواسط سپتامبر 2021، پاداش استخراج بیت کوین پس از نصف شدن سال 2020 به 6.25 بیت کوین محدود شده است که تقریباً 299200 دلار در قیمت بیت کوین امروز است.

بیت کوین با الگوریتم SHA-256، متعلق به خانواده الگوریتم های هشینگ SHA-2 است که توسط فورک بیت کوین کش (BCH) و همچنین چندین ارز دیجیتال دیگر استفاده می شود.

بیت کوین اولین ارز دیجیتال غیرمتمرکز و همتا به همتا است. یکی از مهمترین کارکردهای آن این است که به عنوان یک ذخیره غیرمتمرکز ارزش استفاده می شود. به عبارت دیگر، حقوق مالکیت را به عنوان یک دارایی فیزیکی یا به عنوان یک واحد حساب فراهم می کند. با این حال، تابع ذخیره ارزش دوم مورد بحث قرار گرفته است. بسیاری از علاقه مندان به ارزهای دیجیتال و اقتصاددانان بر این باورند که پذیرش در مقیاس بالا از ارز برتر ما را به دنیای مالی مدرن جدید هدایت می کند که در آن مبالغ تراکنش ها در واحدهای کوچکتر تعیین می شود.

کوچکترین واحدهای بیت کوین، 0.00000001 BTC، Satoshis (یا به اختصار Sats) نامیده می شوند، که در اشاره به خالق مستعار است. اکنون با قیمت بیت کوین، 1 ساتوشی معادل 0.00048 دلار است.

رمزارز برتر برای بسیاری به جای یک ارز، ذخیره ارزشی مانند طلا در نظر گرفته می شود. این ایده از اولین ارز دیجیتال به عنوان یک ذخیره ارزش، به جای روش پرداخت، به این معنی است که بسیاری از مردم رمزارز را می خرند و آن را در درازمدت (یا HODL) نگه می دارند به جای اینکه آن را برای مواردی خرج کنند که معمولاً یک دلار خرج می کنید. با آن به عنوان طلای دیجیتال برخورد کرد.

هارد فورک یک تغییر اساسی در پروتکل است که بلوک‌ها/تراکنش‌های نامعتبر قبلی را معتبر می‌سازد و بنابراین همه کاربران را ملزم به ارتقاء می‌کند. به عنوان مثال، اگر کاربران A و B در مورد معتبر بودن تراکنش ورودی اختلاف نظر داشته باشند، یک هارد فورک می تواند تراکنش را برای کاربران A و B معتبر کند، اما برای کاربر C نه.

هارد فورک یک ارتقاء پروتکل است که با نسخه قبلی سازگار نیست. این بدان معناست که هر گره (کامپیوتر متصل به شبکه بیت کوین با استفاده از یک کلاینت که وظیفه اعتبارسنجی و انتقال تراکنش ها را انجام می دهد) باید قبل از فعال شدن بلاک چین جدید با هارد فورک و رد هر بلوک یا تراکنش از بلاک چین قدیمی، ارتقا یابد. بلاک چین قدیمی به وجود خود ادامه خواهد داد و تراکنش ها را می پذیرد، اگرچه ممکن است با سایر مشتریان جدیدتر بیت کوین ناسازگار باشد.

سافت فورک تغییری در پروتکل بیت کوین است که در آن فقط بلوک ها/تراکنش های معتبر قبلی نامعتبر می شوند. از آنجایی که گره‌های قدیمی بلوک‌های جدید را معتبر می‌شناسند، سافت فورک با عقب‌نشینی سازگار است. این نوع فورک تنها به ارتقای اکثر ماینرها نیاز دارد تا قوانین جدید را اجرا کنند.

چند نمونه از ارزهای دیجیتال برجسته که تحت هارد فورک قرار گرفته اند به شرح زیر است: هارد فورک بیت کوین که منجر به بیت کوین کش شد، هارد فورک اتریوم که منجر به اتریوم کلاسیک شد.

بیت کوین کش از زمان فورک اولیه خود، با ایجاد بیت کوین SV، هارد فورک شده است. درباره تفاوت بین بیت کوین، بیت کوین کش و بیت کوین اس وی در اینجا بیشتر بخوانید.

Taproot یک فورک نرم است که BIP 340، 341 و 342 را با هم ترکیب می کند و هدف آن بهبود مقیاس پذیری، کارایی و حریم خصوصی بلاک چین با معرفی چندین ویژگی جدید است.

دو تغییر عمده عبارتند از معرفی درخت نحوی انتزاعی مرکلیزه شده (MAST) و امضای Schnorr. MAST شرطی را معرفی می کند که به فرستنده و گیرنده تراکنش اجازه می دهد تا تسویه آن را با هم امضا کنند. امضای Schnorr به کاربران اجازه می دهد تا چندین امضا را در یک تراکنش جمع کنند. این باعث می شود که تراکنش های چند امضایی مانند تراکنش های معمولی یا پیچیده تر به نظر برسند. با معرفی این نوع آدرس جدید، کاربران می‌توانند در هزینه‌های تراکنش نیز صرفه‌جویی کنند، زیرا حتی تراکنش‌های پیچیده مانند تراکنش‌های ساده و تک امضایی به نظر می‌رسند.

اگرچه HODLers احتمالاً متوجه تأثیر زیادی نخواهند شد، Taproot می‌تواند به نقطه عطفی برای تجهیز شبکه به عملکرد قرارداد هوشمند تبدیل شود. به طور خاص، امضای Schnorr پایه و اساس برنامه‌های پیچیده‌تری را می‌سازد که بر روی بلاک چین موجود ساخته می‌شوند، زیرا کاربران ابتدا به آدرس‌های Taproot تغییر می‌دهند. اگر Taproot توسط کاربران اتخاذ شود، در درازمدت می‌تواند منجر به توسعه اکوسیستم DeFi خود در شبکه شود که با شبکه‌های بلاک چین جایگزین مانند اتریوم رقابت می‌کند.

شبکه لایتنینگ یک پروتکل پرداخت لایه‌ای و خارج از زنجیره است که کانال‌های پرداخت دوطرفه را اجرا می‌کند که امکان انتقال آنی را با تطبیق فوری فراهم می‌کند. این تراکنش های خصوصی، با حجم بالا و بدون اعتماد را بین هر دو طرف امکان پذیر می کند. شبکه لایتنینگ ظرفیت تراکنش را بدون متحمل شدن هزینه‌های مرتبط با تراکنش‌ها و مداخلات در بلاک‌چین زیربنایی مقیاس می‌دهد.

هارد فورک یک ارتقاء پروتکل است که با نسخه قبلی سازگار نیست. این بدان معناست که هر گره (کامپیوتر متصل به شبکه بیت کوین با استفاده از یک کلاینت که وظیفه اعتبارسنجی و انتقال تراکنش ها را انجام می دهد) باید قبل از فعال شدن بلاک چین جدید با هارد فورک و رد هر بلوک یا تراکنش از بلاک چین قدیمی، ارتقا یابد. بلاک چین قدیمی به وجود خود ادامه خواهد داد و تراکنش ها را می پذیرد، اگرچه ممکن است با سایر مشتریان جدیدتر بیت کوین ناسازگار باشد.

سافت فورک تغییری در پروتکل بیت کوین است که در آن فقط بلوک ها/تراکنش های معتبر قبلی نامعتبر می شوند. از آنجایی که گره‌های قدیمی بلوک‌های جدید را معتبر می‌شناسند، سافت فورک با عقب‌نشینی سازگار است. این نوع فورک تنها به ارتقای اکثر ماینرها نیاز دارد تا قوانین جدید را اجرا کنند.

چند نمونه از ارزهای دیجیتال برجسته که تحت هارد فورک قرار گرفته اند به شرح زیر است: هارد فورک بیت کوین که منجر به بیت کوین کش شد، هارد فورک اتریوم که منجر به اتریوم کلاسیک شد.

بیت کوین کش از زمان فورک اولیه خود، با ایجاد بیت کوین SV، هارد فورک شده است. درباره تفاوت بین بیت کوین، بیت کوین کش و بیت کوین اس وی در اینجا بیشتر بخوانید.

چند سال پیش، این ایده که یک شرکت سهامی عام ممکن است بیت کوین را در ترازنامه خود نگه دارد، بسیار خنده دار به نظر می رسید. ارز دیجیتال پرچمدار آنقدر بی ثبات در نظر گرفته می شد که نمی توان آن را توسط هر کسب و کاری جدی پذیرفت. بسیاری از سرمایه گذاران برجسته، از جمله وارن بافت، این دارایی را “حباب در انتظار ظهور” نامیدند.

به نظر می رسد که این احساسات منفی شکسته شده است، زیرا تعدادی از شرکت های بزرگ بیت کوین را از سال 2020 خریداری کرده اند. به ویژه، شرکت هوش تجاری MicroStrategy پس از خرید 425 میلیون دلار بیت کوین در ماه آگوست و سپتامبر 2020 سرعت را تنظیم کرد. از آن زمان، بسیاری دیگر از جمله تولیدکننده خودروهای الکتریکی تسلا، از این روند پیروی کردند.

MicroStrategy تا کنون بزرگترین سبد بیت کوین را دارد که توسط هر شرکت سهامی عام نگهداری می شود. پلتفرم تجزیه و تحلیل تجاری بیت کوین را به عنوان دارایی ذخیره اولیه خود پذیرفته است و به طور تهاجمی این ارز دیجیتال را تا سال های 2021 و 2022 خریداری کرده است. از 30 آگوست 2022، این شرکت 129699 بیت کوین در ذخایر خود داشت که معادل کمی بیش از 2.5 میلیارد دلار است.

دیگر دارندگان شرکت برتر عبارتند از Marathon Digital Holdings با 10054 BTC، Coinbase (9000)، Square Inc. (8027) و Hut 8 Mining Corp (7078).

بیت کوین روز به روز سیاسی تر می شود، به ویژه پس از اینکه السالوادور شروع به پذیرش ارز به عنوان ارز قانونی کرد. رئیس جمهور کشور، نایب بوکله، این تصمیم را تقریباً یک جانبه اعلام و اجرا کرد و انتقادات شهروندان خود، بانک انگلستان، صندوق بین المللی پول، ویتالیک بوترین و بسیاری دیگر را رد کرد. از زمانی که قانون مناقصه قانونی بیت کوین در سپتامبر 2021 تصویب شد، Bukele همچنین اعلام کرده است که قصد دارد بیت کوین سیتی را بسازد، شهری که کاملاً مبتنی بر استخراج بیت کوین با انرژی زمین گرمایی از آتشفشان ها است.

شایعه شده است که کشورهایی مانند مکزیک، روسیه و سایر کشورها نیز کاندیدای پذیرش بیت کوین به عنوان ارز قانونی هستند، اما تاکنون السالوادور به تنهایی ایستاده است.

از سوی دیگر، کشورهایی مانند چین به شدت به فعالیت‌های استخراج و تجارت بیت‌کوین فشار آورده‌اند. در ماه مه 2021، دولت چین اعلام کرد که تمام تراکنش‌های مربوط به رمزارز غیرقانونی هستند. این امر با سرکوب شدید عملیات استخراج بیت کوین همراه شد و بسیاری از مشاغل مرتبط با رمزارز را مجبور به فرار به مناطق دوستانه تر کرد.

با کمال تعجب، موضع ضد رمزنگاری دولت چین کمک چندانی به توقف این صنعت نکرده است. طبق داده‌های دانشگاه کمبریج، چین در حال حاضر دومین سهم بزرگ در نرخ هش جهانی بیت‌کوین، تنها پس از ایالات متحده است.

ارزش فعلی بیت کوین به طور مداوم در حال حرکت است، تمام روز هر روز. این یک دارایی واقعاً جهانی است. قیمت بیت کوین از ابتدای شروع کمتر از یک سنت به ازای هر سکه، هزاران درصد به اعدادی که در بالا می بینید افزایش یافته است. قیمت تمام ارزهای دیجیتال کاملاً بی ثبات است، به این معنی که درک هر کسی از مقدار بیت کوین هر دقیقه تغییر می کند. با این حال، مواقعی وجود دارد که کشورها و صرافی‌های مختلف قیمت‌های متفاوتی را نشان می‌دهند و درک مقدار بیت کوین تابعی از موقعیت مکانی یک فرد خواهد بود.

بیت کوین از بسیاری جهات تقریباً مترادف با ارز دیجیتال است، به این معنی که شما می توانید بیت کوین را تقریباً در هر صرافی رمزنگاری بخرید – هم برای پول فیات و هم برای سایر ارزهای دیجیتال. برخی از بازارهای اصلی که تجارت بیت کوین در آنها در دسترس است عبارتند از:

بایننس
Coinbase Pro
OKEx
کراکن
Huobi Global
Bitfinex
اگر تازه وارد رمز ارز هستید، از پورتال آموزشی خود CoinMarketCap – Alexandria – استفاده کنید تا نحوه شروع خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را بیاموزید.

در طول چند دهه گذشته، مصرف کنندگان در مورد مصرف انرژی و اثرات شخصی خود بر تغییرات آب و هوا کنجکاوتر شده اند. هنگامی که اخبار در مورد اثرات منفی احتمالی مصرف انرژی بیت کوین شروع به چرخش کرد، بسیاری در مورد بیت کوین نگران شدند و از این مصرف انرژی انتقاد کردند. یک گزارش نشان داد که هر تراکنش بیت کوین 1173 کیلووات ساعت برق مصرف می کند که می تواند “منزل معمولی آمریکایی را به مدت شش هفته تامین کند.” گزارش دیگری محاسبه می کند که انرژی مورد نیاز سالانه بیت کوین بیش از مصرف انرژی ساعتی فنلاند است، کشوری با جمعیت 5.5 میلیون نفر.

این خبر تفسیرهایی را از کارآفرینان فناوری به فعالان محیط زیست و رهبران سیاسی ایجاد کرده است. در ماه مه 2021، ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، حتی اعلام کرد که تسلا دیگر این ارز دیجیتال را به‌عنوان پرداخت نمی‌پذیرد، زیرا نگرانی‌اش در مورد ردپای محیطی آن وجود دارد. اگرچه بسیاری از این افراد این موضوع را محکوم کرده اند و به راه خود ادامه داده اند، برخی راه حل هایی را ارائه کرده اند: چگونه بیت کوین را در مصرف انرژی کارآمدتر کنیم؟ دیگران به سادگی موضع دفاعی گرفتند و اظهار داشتند که مشکل انرژی بیت کوین ممکن است اغراق آمیز باشد.

در حال حاضر، ماینرها به شدت به منابع انرژی تجدیدپذیر متکی هستند، تخمین‌ها حاکی از آن است که استفاده بیت‌کوین از انرژی‌های تجدیدپذیر ممکن است بین 40 تا 75 درصد باشد. با این حال، تا این مرحله، منتقدان ادعا می‌کنند که افزایش مصرف انرژی تجدیدپذیر بیت‌کوین، منابع خورشیدی را که بخش‌ها و صنایع دیگر مانند بیمارستان‌ها، کارخانه‌ها یا خانه‌ها را تامین می‌کنند، از بین می‌برد. جامعه استخراج بیت کوین همچنین تأیید می کند که گسترش استخراج می تواند به ساخت مزارع خورشیدی و بادی جدید در آینده کمک کند.

علاوه بر این، برخی از کسانی که از بیت کوین دفاع می کنند، استدلال می کنند که بخش طلا و بانک – به صورت جداگانه – دو برابر بیت کوین انرژی مصرف می کنند، و این باعث می شود انتقاد از مصرف انرژی بیت کوین به یک موضوع غیرمنتظره تبدیل شود. علاوه بر این، مصرف انرژی بیت کوین را می توان به راحتی ردیابی و ردیابی کرد، که در مورد دو بخش دیگر نمی توان چنین گفت. کسانی که از بیت کوین دفاع می کنند همچنین خاطرنشان می کنند که فرآیند اعتبار سنجی پیچیده سیستم تراکنش ایمن تری ایجاد می کند که مصرف انرژی را توجیه می کند.

نکته دیگری که طرفداران بیت کوین به آن اشاره می کنند این است که مصرف انرژی مورد نیاز بیت کوین همه جانبه است به طوری که فرآیند ایجاد، ایمن سازی، استفاده و انتقال بیت کوین را در بر می گیرد. در حالی که در مورد سایر بخش های مالی، اینطور نیست. به عنوان مثال، هنگام محاسبه ردپای کربن یک سیستم پردازش پرداخت مانند Visa، آنها قادر به محاسبه انرژی مورد نیاز برای چاپ پول یا برق دستگاه های خودپرداز، تلفن های هوشمند، شعب بانک ها، وسایل نقلیه امنیتی، در میان سایر اجزای پردازش پرداخت و زنجیره تامین بانکی نیستند. .

دولت ها و سازمان های غیرانتفاعی دقیقاً چه کاری برای کاهش مصرف انرژی بیت کوین انجام می دهند؟ در اوایل سال جاری در ایالات متحده، یک جلسه استماع کنگره در مورد این موضوع برگزار شد که در آن سیاستمداران و چهره های فناوری در مورد آینده استخراج کریپتو در ایالات متحده بحث کردند و به طور خاص نگرانی های خود را در مورد مصرف سوخت فسیلی برجسته کردند. رهبران همچنین در مورد بحث های جاری پیرامون روند تبدیل زغال سنگ به کریپتو، به ویژه در مورد تعداد کارخانه های زغال سنگ در نیویورک و پنسیلوانیا که در حال تغییر کاربری به مزارع استخراج هستند، بحث کردند.

جدای از جلسات کنگره، طرح‌های رمزنگاری بخش خصوصی برای حل مسائل زیست‌محیطی مانند Crypto Climate Accord و شورای استخراج بیت‌کوین وجود دارد. در واقع، Crypto Climate Accord طرحی را برای حذف تمامی انتشار گازهای گلخانه ای تا سال 2040 پیشنهاد می کند، و با توجه به پتانسیل نوآورانه بیت کوین، منطقی است باور کنیم که چنین برنامه های بزرگی ممکن است محقق شوند.

محبوب‌ترین کیف پول‌ها برای ارزهای دیجیتال شامل کیف‌پول‌های گرم و سرد است. کیف پول های ارزهای دیجیتال از کیف پول های داغ و کیف پول های سرد متفاوت است. کیف پول های داغ می توانند به وب متصل شوند، در حالی که کیف پول های سرد برای نگهداری مقادیر زیادی سکه در خارج از اینترنت استفاده می شوند.

برخی از برترین کیف پول های سرد رمزنگاری Trezor، Ledger و CoolBitX هستند. برخی از کیف‌پول‌های داغ ارز دیجیتال عبارتند از Exodus، Electrum و Mycelium.

هنوز مطمئن نیستید که از کدام کیف پول استفاده کنید؟ راهنمای CoinMarketCap Alexandria در مورد برترین کیف پول های سرد سال 2021 و بهترین کیف پول های داغ سال 2021 را بررسی کنید.