ارز دیجیتال بیتکوین کش BCH

بیت‌کوین کش (BCH) یک سیستم نقدی الکترونیکی همتا به همتا است که با پرداخت‌های سریع، کارمزدهای خرد، حفظ حریم خصوصی و اندازه بلوک بزرگ‌تر، هدفش تبدیل شدن به پول معتبر جهانی است. بیت کوین کش به عنوان یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز و بدون مجوز، به هیچ شخص ثالث قابل اعتمادی نیاز ندارد.

بیت کوین کش به عنوان جایگزینی برای اولین و باارزش ترین ارز رمزنگاری شده بیت کوین (BTC) ایجاد شد. در سال 2017، توسعه دهندگان BCH کد BTC را اصلاح کردند و نسخه نرم افزاری خود و یک محصول رقابتی کامل را منتشر کردند که بیت کوین را به دو بلاک چین تقسیم کرد: بیت کوین و بیت کوین کش. بیت کوین کش نتیجه یک هارد فورک در بلاک چین است که به دلیل اختلافات موجود در جامعه بر سر مقیاس بیت کوین و ارتقای SegWit است. علاوه بر این، هارد فورک دیگری که بیت کوین کش را به دو بخش بیت کوین ABC و بیت کوین SV تقسیم کرد، در پاییز 2018 اتفاق افتاد.

بحث مقیاس‌بندی شامل دو طرف بود: حامیان بلوک‌های کوچک با افزایش اندازه بلوک مخالفت کردند. زیرا می‌تواند با سخت‌تر کردن میزبانی کامل گره‌ها، منجر به تمرکز و آسیب‌پذیری بلاک چین شود. با این حال، حامیان بلوک های بزرگ از راه حلی سریع تر حمایت کردند. زیرا نگران بودند که افزایش کارمزد تراکنش ها مانع رشد شود.

ساتوشی ناکاموتو، خالق ناشناس بیت کوین، کاغذ سفید این سکه را با عنوان «Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System» در سال 2008 منتشر کرد. در سال 2009، اولین نرم افزار بیت کوین که به بلاک چین نیرو می داد، راه اندازی شد.

کارمزدها پایین بود و معاملات برای چندین سال قابل اعتماد بود. با این حال، تا سال 2016، با افزایش محبوبیت بیت کوین، تعداد تراکنش ها در شبکه آن افزایش یافت که منجر به کندی زمان پردازش و کارمزدهای بالاتر شد.

بیت کوین کش از زمان آغاز به کار خود مجموعه ای از چالش ها و نقاط عطف خود را تجربه کرده است. یکی از رویدادهای قابل توجه، هارد فورک دیگری در نوامبر 2018 بود که منجر به ایجاد بیت کوین SV (BSV)، یک ارز دیجیتال مجزا شد. این تقسیم به دلیل اختلاف نظر در جامعه بیت کوین کش در مورد تغییرات پیشنهادی در پروتکل ایجاد شد. در نتیجه، دو پیاده‌سازی رقیب پدید آمدند بیت کوین ABC و بیت کوین SV که اولی به عنوان بیت‌کوین کش ادامه پیدا کرد. و دومی تبدیل به ارز دیجیتال متمایز خود شد.

به دلیل اندازه بلوک بزرگتر، بیت کوین کش (BCH) سریعتر کار می کند و کارمزد تراکنش کمتری دارد. علاوه بر این، بیت‌کوین کش از قراردادهای هوشمند و برنامه‌های اکوسیستم پشتیبانی می‌کند.

با عرضه محدود 21 میلیون سکه، بیت کوین کش به طور قابل اثبات کمیاب است و مانند پول نقد فیزیکی، به راحتی می توان آن را خرج کرد. تراکنش ها سریع هستند و معمولاً کارمزدهای آن کمتر از یک دهم سنت است.

بیت کوین کش موارد استفاده مختلفی دارد. علاوه بر پرداخت‌های همتا به همتا بین افراد، بیت کوین کش می‌تواند برای پرداخت به تاجران شرکت‌کننده برای کالاها و خدمات در فروشگاه و آنلاین استفاده شود. کارمزدهای پایین، اقتصادهای خرد جدید را امکان پذیر می کند. مانند انعام دادن به سازندگان محتوا و پاداش چند سنت به کاربران برنامه. بیت کوین کش همچنین هزینه ها و زمان تسویه حواله ها و تجارت فرامرزی را کاهش می دهد. موارد استفاده دیگر عبارتند از توکن ها، قراردادهای هوشمند ساده و پرداخت های خصوصی با ابزارهایی مانند CashShuffle و CashFusion.

برخی از حامیان بیت کوین کش را ادامه مشروع دیدگاه ساتوشی ناکاموتو از بیت کوین به عنوان یک پول نقد الکترونیکی همتا به همتا می دانستند. تمام دارندگان بیت کوین در زمان فورک (بلوک 478558) به طور خودکار صاحب بیت کوین کش شدند.

از منظر فنی، بیت کوین کش شبیه به الگوریتم بیت کوین است. یعنی: هر دو پروژه دارای سقف 21 میلیون سکه هستند و همچنین از چارچوب و گره‌های اجماع اثبات کار (PoW) برای تأیید تراکنش‌ها استفاده می‌کنند.

برخلاف بیت کوین (BTC)، بیت کوین کش قصد دارد برای پاسخگویی به نیازهای یک سیستم پرداخت جهانی مقیاس کند. در زمان تقسیم، اندازه بلوک بیت کوین کش از 1 مگابایت به 8 مگابایت افزایش یافت. افزایش اندازه بلوک به این معنی است که بیت‌کوین کش اکنون می‌تواند تراکنش‌های بسیار بیشتری در ثانیه (TPS) انجام دهد، در حالی که کارمزدها را بسیار پایین نگه می‌دارد. مشکلات تاخیر پرداخت و کارمزدهای بالای برخی از کاربران در شبکه بیت‌کوین بیت‌کوین را حل می‌کند.

همانند بیت کوین، حداکثر عرضه بیت کوین کش 21 میلیون سکه دارد. عرضه در گردش تا می 2023 19,387,119 BCH است.

همانند بیت کوین، بیت کوین کش با مکانیزم اجماع اثبات کار (PoW) ایمن می شود. جایی که استخراج کنندگان پازل های محاسباتی فشرده را برای اعتبارسنجی تراکنش ها و ایجاد بلوک های جدید حل می کنند.

ماینینگ فرآیندی است که طی آن تراکنش‌های جدید بیت‌کوین کش تایید می‌شوند و بلاک‌های جدیدی به بلاک چین اضافه می‌شوند. ماینرها از قدرت محاسباتی و الکتریسیته برای حل پازل های پیچیده استفاده می کنند. با انجام این کار، آنها می توانند بلوک های جدیدی از تراکنش ها را تولید کنند.

ماینینگ به شدت رقابتی است. با افزایش قیمت بیت کوین کش در بازار، ماینرهای بیشتری تشویق می شوند تا نرخ هش بیشتری را وارد رقابت روزافزون ماینرها برای تولید و پذیرش بلوک توسط شبکه بیت کوین کش کنند. ماینرهای بیشتر با افزایش و توزیع نرخ هش، بلاک چین را ایمن تر می کنند. این مانع از کنترل یک ماینر بر روی وب می شود.

اگر می‌خواهید بدانید از کجا می‌توانید BCH را با نرخ فعلی خریداری کنید، بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال برای تجارت در BCH عبارتند از Binance، Coinbase، KuCoin، Kraken و موارد دیگر.