ارز دیجیتال باینانس کوین BNB

بایننس که در جولای 2017 راه اندازی شد، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال در سطح جهان بر اساس حجم معاملات روزانه است. بایننس قصد دارد صرافی‌های ارزهای دیجیتال را در خط مقدم فعالیت‌های مالی در سطح جهان قرار دهد.

جدا از اینکه بایننس بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال در سطح جهان است، اکوسیستم کاملی از عملکردها را برای کاربران خود راه اندازی کرده است. شبکه بایننس شامل زنجیره بایننس، زنجیره هوشمند بایننس، آکادمی بایننس، کیف پول اعتماد و پروژه‌های تحقیقاتی است که همگی از قدرت‌های فناوری بلاک چین برای ارائه امور مالی عصر جدید به جهان استفاده می‌کنند. BNB بخشی جدایی ناپذیر از عملکرد موفقیت آمیز بسیاری از پروژه های فرعی Binance است.

چانگ پنگ ژائو موسس و مدیر عامل بایننس است. در سال 2001، ژائو به عنوان رئیس توسعه معاملات آتی کتاب تجاری به بلومبرگ پیوست. او چهار سال را با این شرکت گذراند و بعداً به عنوان شریک به Fusion Systems پیوست.

از سال 2013، Changpeng Zhao به طور فعال با فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال درگیر بوده است. او رئیس بخش توسعه بلاک چین شد و در سال 2015 BijieTech را تأسیس کرد. در سال 2017، ژائو به طور رسمی بایننس را راه اندازی کرد و از آن زمان تاکنون مدیرعامل این شرکت بوده است.

He Yi یکی از بنیانگذاران و مدیر ارشد بازاریابی در Binance است. او کار خود را به عنوان مجری تلویزیون و مجری در تلویزیون سفر چین در سال 2012 آغاز کرد. بعداً، در سال 2014، یی یکی از بنیانگذاران OKCoin بود که در آن زمان بزرگترین صرافی فیات به کریپتو در چین بود. در سال 2017، او به نیروهای Changpeng Zhao پیوست و آنها با هم بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال را در سطح جهان ایجاد کردند – Binance.

بایننس یک اکوسیستم منحصر به فرد از شبکه های غیرمتمرکز و مبتنی بر بلاک چین است. این شرکت به عنوان صرافی پیشرو ارزهای دیجیتال در تعدادی از کشورها رشد کرده است و سازمان‌های جانبی آنها نیز توجه قابل توجهی را به خود جلب کرده‌اند.

یکی از بزرگترین مزیت های رقابتی بایننس، انگیزه آن برای توسعه است. طبق وب سایت این شرکت، ماموریت آن تبدیل شدن به ارائه دهنده خدمات زیرساختی برای کل اکوسیستم بلاک چین است.

 اکثر پروژه‌های ارزهای دیجیتال، از جمله بایننس، به‌طور دوره‌ای سکه‌ها را می‌سوزانند تا ارزش دارایی دیجیتال خود را حفظ کنند و اثر کاهش تورم ایجاد کنند. صرافی رمزارز قصد دارد تا ۱۰۰ میلیون توکن BNB را از طریق سوخت‌های فصلی خود از بین ببرد که ۵۰ درصد از عرضه در گردش آن را تشکیل می‌دهد.

BNB از دو مکانیسم سکه سوزی استفاده می کند. مکانیسم اول شامل سوزاندن بخشی از توکن‌هایی است که برای کارمزد تراکنش‌ها در زنجیره BNB خرج می‌شود، و مکانیسم دوم، رویدادهای سوزاندن سه ماهه BNB آن است.

حداکثر عرضه اولیه 200,000,000 سکه BNB وجود دارد که 168,137,036 آن در حال حاضر از سپتامبر 2021 در گردش است.

بایننس با هدف کاهش عرضه کل به نصف – یا 100,000,000 BNB، به صورت سه ماهه عرضه BNB را کاهش می دهد. در 18 جولای 2021، شانزدهمین سوزاندن سه ماهه خود را انجام داد که در زمان سوزاندن 390 میلیون دلار به قیمت BNB ارزش داشت.

ICO در جولای 2017 و اندکی پس از راه‌اندازی صرافی برگزار شد و بایننس 15 میلیون دلار سرمایه جذب کرد و قیمت BNB 0.10 دلار در طول ICO بود. با در نظر گرفتن قیمت BNB امروز، که تقریباً 4200 برابر بازگشت سرمایه (ROI) را نشان می دهد. 40 درصد دیگر از کل عرضه، یا حدود 80،000،000 سکه BNB، بین اعضای موسس و تیم توزیع شد. در نهایت، 10 درصد باقی مانده از حداکثر عرضه بین سرمایه گذاران فرشته تقسیم شد.

BNB به عنوان یک توکن سنتی ERC-20 در بلاک چین اتریوم شروع به کار کرد. بعداً، این شرکت بلاک چین خود را معرفی کرد و توکن‌ها از بلاک چین بایننس که توسط مکانیسم توافقی Tendermint (BFT) ایمن شده بود، شروع به انتشار کردند.

در حالی که توکن‌های ERC-20 بر اجماع اثبات سهام (PoS) تکیه می‌کنند، که به آن‌ها اجازه می‌دهد تا بسیار مقیاس‌پذیر باشند و امکان ایجاد قراردادهای هوشمند را فراهم کنند. برخلاف PoS، بلاک چین بایننس از قابلیت های قرارداد هوشمند پشتیبانی نمی کند. 

صرافی اصلی که خود باینانس است از بیشترین تنوع جفت های معاملاتی با BNB پشتیبانی می کند و همچنین بهترین نرخ های معاملاتی را برای خرید دارد.