صرافی ارز دیجیتال
ریالی نت

24034213-9b10-407d-8deb-83fc60bc0038

USDC یک استیبل کوین است که بر اساس 1:1 به دلار آمریکا متصل است. هر واحد از این ارز رمزنگاری شده در گردش با 1 دلار که در ذخایر نگهداری می شود، در ترکیبی از پول نقد و اوراق قرضه کوتاه مدت خزانه داری ایالات متحده پشتیبانی می شود. کنسرسیوم مرکز، که پشت این دارایی است، می گوید USDC توسط موسسات مالی تنظیم شده صادر می شود. استیبل کوین در ابتدا به صورت محدود در سپتامبر 2018 راه اندازی شد. به زبان ساده، شعار USDC «پول دیجیتال برای عصر دیجیتال» است - و استیبل کوین برای جهانی طراحی شده است که تراکنش های بدون نقد در آن رایج تر می شود.
کنسرسیوم مرکز دارای دو عضو موسس است. یکی از آنها شرکت خدمات پرداخت همتا به همتا Circle است، در حالی که دیگری صرافی ارزهای دیجیتال Coinbase است. سایر سرمایه گذاری های رمزنگاری برای پیوستن به این کنسرسیوم باز هستند. جرمی آلر و شان نویل، بنیانگذاران Circle، در توضیح منطق پشت USDC نوشتند: «ما معتقدیم که اینترنت باز مبادله ارزش می‌تواند جهان را عمیق‌تر متحول کند و ادغام کند و در نهایت مرزهای اقتصادی مصنوعی را حذف کند و بازار جهانی کارآمدتر و فراگیرتر را امکان‌پذیر کند. که همه افراد روی کره زمین را به هم متصل می کند.» در سال 2020، Circle و Coinbase به طور جمعی ارتقاء عمده پروتکل و قرارداد هوشمند USDC را اعلام کردند. هدف از این پیشرفت‌ها این است که استفاده از USDC را برای پرداخت‌های روزمره، تجارت و تراکنش‌های همتا به همتا آسان‌تر کند.
بازار استیبل کوین در سال‌های اخیر به شدت شلوغ شده است – اما USDC هدف خود را از چندین جهت در مقابل رقبا قرار داده است. یکی از آنها به شفافیت مربوط می شود - و به کاربران این اطمینان را می دهد که می توانند 1 USDC را برداشت کنند و در ازای آن 1 دلار بدون هیچ مشکلی دریافت کنند. برای این منظور، می‌گوید یک شرکت حسابداری بزرگ وظیفه دارد تا سطوح وجوه نقد ذخیره شده را تأیید کند و از مطابقت آن با تعداد توکن‌های در گردش اطمینان حاصل کند.
پس از فروپاشی TerraUSD، صادرکنندگان استیبل کوین به شدت در مورد کیفیت ذخایر پشتوانه توکن های خود تحت نظارت قرار گرفته اند. در اقدامی شفاف، Circle Internet Financial LLC (Circle)، ناشر استیبل کوین USDC گزارش ذخایر خود را در تاریخ 31 ژوئیه 2022 منتشر کرد. بر اساس این گزارش، کل ذخایر USDC متعلق به شرکت شامل 42.3 میلیارد دلار اوراق بهادار خزانه داری ایالات متحده و کل سپرده های نقدی 12.2 میلیارد دلار است. گزارش ذخایر ماهانه توسط شرکت پیشرو جهانی حسابداری Grant Thornton منتشر شد.
ارائه یک عدد دقیق در اینجا کمی دشوار است - زیرا در تئوری، تعداد USDC که می تواند وجود داشته باشد نامحدود است. سکه های جدید مطابق با تقاضا ایجاد می شوند، هر زمان که کسی بخواهد با دلار فروتن خود یکی بخرد. با این اوصاف، عواملی وجود داشته اند که به USDC کمک کرده اند در طول سال ها از محبوبیت انفجاری برخوردار شوند - به ویژه در سال 2020. یکی از آنها افزایش ناگهانی و شدید در محبوبیت مالی غیرمتمرکز است. USDC یک منظره رایج در بسیاری از پروتکل‌های DeFi است، با توجه به اینکه چگونه به عنوان یک راهرو برای اکوسیستم گسترده‌تر عمل می‌کند.

USDC  چیست؟

USDC یک استیبل کوین است که بر اساس 1:1 به دلار آمریکا متصل است. هر واحد از این ارز رمزنگاری شده در گردش با 1 دلار که در ذخایر نگهداری می شود، در ترکیبی از پول نقد و اوراق قرضه کوتاه مدت خزانه داری ایالات متحده پشتیبانی می شود. کنسرسیوم مرکز، که پشت این دارایی است، می گوید USDC توسط موسسات مالی تنظیم شده صادر می شود.

استیبل کوین در ابتدا به صورت محدود در سپتامبر 2018 راه اندازی شد. به زبان ساده، شعار USDC «پول دیجیتال برای عصر دیجیتال» است – و استیبل کوین برای جهانی طراحی شده است که تراکنش های بدون نقد در آن رایج تر می شود.

قیمت USDC

به طور مداوم در حال نوسان است و به عوامل مختلفی مانند عرضه و تقاضا، اخبار و رویدادهای مربوط به USDC و وضعیت کلی بازار ارزهای دیجیتال بستگی دارد.

خرید USDC

در ایران از طریق صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی امکان‌پذیر است. صرافی ارز دیجیتال ریالی نت یکی از معتبرترین و امن‌ترین صرافی‌های ایرانی برای خرید و فروش USDC و سایر ارزهای دیجیتال است.

مزایای خرید USDC از صرافی ریالی نت:

 • قیمت مناسب: صرافی ریالی نت USDC را با قیمتی رقابتی و نزدیک به قیمت جهانی عرضه می‌کند.
 • واریز و برداشت سریع: واریز ریال به صرافی و برداشت USDC به سرعت انجام می‌شود.
 • پشتیبانی قوی: صرافی ریالی نت دارای پشتیبانی قوی و 24/7 است که به شما در حل مشکلاتتان کمک می‌کند.
 • رابط کاربری آسان: صرافی ریالی نت دارای رابط کاربری آسان و جذابی است که استفاده از آن را برای همه آسان می‌کند.

برای خرید USDC از صرافی ریالی نت، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. در صرافی ریالی نت ثبت نام کنید.
 2. حساب خود را احراز هویت کنید.
 3. به حساب خود ریال واریز کنید.
 4. USDC را انتخاب کنید و مقدار مورد نظر خود را وارد کنید.
 5. سفارش خرید خود را ثبت کنید.

پس از ثبت سفارش، USDC به کیف پول شما در صرافی ریالی نت واریز خواهد شد.

در اینجا 5 دلیل برای انتخاب صرافی ریالی نت برای خرید USDC آورده شده است:

 1. معتبر و امن: صرافی ریالی نت دارای مجوز از مراجع قانونی ایران است و از بالاترین سطح امنیت برای محافظت از دارایی‌های شما استفاده می‌کند.
 2. قیمت مناسب: صرافی ریالی نت USDC را با قیمتی رقابتی و نزدیک به قیمت جهانی عرضه می‌کند.
 3. واریز و برداشت سریع: واریز ریال به صرافی و برداشت USDC به سرعت انجام می‌شود.
 4. پشتیبانی قوی: صرافی ریالی نت دارای پشتیبانی قوی و 24/7 است که به شما در حل مشکلاتتان کمک می‌کند.
 5. رابط کاربری آسان: صرافی ریالی نت دارای رابط کاربری آسان و جذابی است که استفاده از آن را برای همه آسان می‌کند.

همین امروز به صرافی ریالی نت مراجعه کنید و USDC مورد نیاز خود را با قیمتی مناسب و به سرعت خریداری کنید.

 

 

لینک ها

شبکه های اجتماعی

جدیدترین اخبار USDC

۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳