صرافی ارز دیجیتال
ریالی نت

24034213-9b10-407d-8deb-83fc60bc0038

Uniswap یک پروتکل تجاری غیرمتمرکز محبوب است که به دلیل نقشش در تسهیل تجارت خودکار توکن های مالی غیرمتمرکز (DeFi) شناخته شده است. نمونه‌ای از یک بازارساز خودکار (AMM)، Uniswap که در نوامبر 2018 راه‌اندازی شد، اما امسال به لطف پدیده DeFi و افزایش معاملات توکن، محبوبیت قابل‌توجهی به دست آورد. هدف Uniswap این است که معاملات توکن را خودکار نگه دارد و به طور کامل برای هر کسی که توکن دارد باز نگه دارد، در حالی که کارایی معاملات را در مقایسه با صرافی های سنتی بهبود می بخشد. Uniswap با حل مسائل نقدینگی با راه‌حل‌های خودکار، کارایی بیشتری ایجاد می‌کند و از مشکلاتی که اولین صرافی‌های غیرمتمرکز را گرفتار می‌کرد اجتناب می‌کند. در سپتامبر 2020، Uniswap با ایجاد و اعطای توکن حاکمیتی خود، UNI، به کاربران قبلی پروتکل، قدمی فراتر گذاشت. این امر هم پتانسیل سودآوری و هم توانایی کاربران برای شکل دادن به آینده آن را اضافه کرد - یک جنبه جذاب از نهادهای غیرمتمرکز.
Uniswap به عنوان برنامه ای برای معرفی AMM ها در اتریوم به مخاطبان گسترده تری ایجاد شد. خالق این پلتفرم، هیدن آدامز، توسعه دهنده اتریوم است. آدامز در حین نهایی کردن Uniswap در پروژه های مختلفی کار کرد و کار او مستقیماً توسط خالق اتریوم Vitalik Buterin اطلاع رسانی شد. بوترین حتی نام خود را به پروتکل داد - در ابتدا به نام Unipeg شناخته می شد. آدامز همچنین گفته است که الهام‌بخش اصلی پلتفرم Uniswap از یکی از پست‌های وبلاگ خود بوترین گرفته شده است. ایده اصلی او برای تمرکز بر اتریوم پس از آن مطرح شد که یکی از دوستانش او را متقاعد کرد که در سال 2017 تحقیق و درک این پروتکل را آغاز کند.
Uniswap برای ایجاد نقدینگی - و در نتیجه تجارت و ارزشی که تجارت فراهم می کند - برای حوزه DeFi وجود دارد. یکی از AMM های اصلی در حال حاضر، عملکرد پروتکل با استفاده از فرمولی برای تبادل خودکار - X x Y = K. موسس Hayden Adams خود را به عنوان مخترع اجرای خاص فرمول در Uniswap توصیف می کند. Uniswap فقط یک صرافی غیرمتمرکز نیست. این تلاش برای حل مسائلی است که پلتفرم هایی مانند EtherDelta با نقدینگی تجربه کرده اند. این پروتکل با خودکارسازی فرآیند بازارسازی، فعالیت را با محدود کردن ریسک و کاهش هزینه‌ها برای همه طرف‌ها تحریک می‌کند. این مکانیسم همچنین الزامات هویتی کاربران را حذف می‌کند و از نظر فنی هر کسی می‌تواند یک استخر نقدینگی برای هر جفت توکن ایجاد کند. به گفته Uniswap، توکن حاکمیت آنها (UNI) به منظور «تثبیت رسمی [e] Uniswap به عنوان زیرساخت عمومی و خودپایدار و در عین حال حفظ دقیق ویژگی‌های تخریب ناپذیر و مستقل آن ایجاد شده است». Uniswap V2 در 2 نوامبر 2018 راه اندازی شد و ویژگی های جدیدی مانند جفت ERC-20، اوراکل قیمت، تعویض فلش و موارد دیگر را معرفی کرد. آخرین نسخه - Uniswap V3، در تاریخ 5 مه 2021 در شبکه اصلی راه اندازی شد. دارای کارایی سرمایه بیشتر برای ارائه دهندگان نقدینگی، اجرای بهتر برای معامله گران و زیرساخت های پیشرفته است. قیمت Uniswap به بالاترین حد تاریخ (ATH) 44.97 دلار رسید که منجر به راه اندازی V3 در شبکه اصلی شد. از زمان راه اندازی آن، علاقه زیادی به جفت قیمت UNI به AUD و UNI به یورو وجود داشته است.
Uniswap DAO دارای بیش از 310000 عضو است که می توانند با نگه داشتن توکن های حکومتی UNI به خزانه 1.6 میلیارد دلاری، حکومت و نقشه راه DEX رأی دهند. هر دارنده UNI می‌تواند پیشنهادی را ارسال کند، اما قبل از واجد شرایط بودن برای بررسی بیشتر، باید حداکثر 25000 رای موافق به دست آورد. مرحله بعدی بررسی اجماع است، جایی که پیشنهاد دهنده باید تغییرات اصلی را برجسته کند و حداقل 50000 رای موافق به دست آورد. در نهایت، مرحله حکمرانی باید 40 میلیون رای موافق برای این پیشنهاد به خود جلب کند. Uniswap غالب ترین DEX در سال 2021 از نظر حجم معاملات و رتبه اول DAO از نظر مقدار نگهداری در خزانه بود. با این حال، در حال حاضر پس از BitDAO در رتبه دوم قرار دارد - یک DAO که بر تامین مالی و سرمایه گذاری در پروژه های کریپتو در حال ظهور متمرکز است. بررسی عمیق ما در مورد Uniswap DAO و سایر DAO های برتر و نحوه عملکرد سیستم های حاکمیت آنها را بررسی کنید.
Uniswap در حال آماده شدن برای برداشتن گام بعدی در سفر خود برای تبدیل شدن به یک فروشگاه یک مرحله ای است. خرید اخیر NFT Aggregator و Marketplace Genie - از طریق Uniswap Labs - با هدف کمک به کاربران صرافی برای باز کردن مالکیت جهانی است. ادغام توکن‌های غیرقابل تعویض در خط تولید Uniswap می‌تواند به عنوان یک توسعه جذاب تلقی شود. کاربران مشاهده خواهند کرد که این ویژگی در برنامه وب اجرا می‌شود و APIها و ابزارک‌های توسعه‌دهنده را بعداً دنبال می‌کنند. Genie یک تجمیع کننده بازار NFT است که به کاربران کمک می کند تا توکن های غیرقابل تعویض (NFT) را در چندین بازار کشف، خرید و فروش کنند. علاوه بر این، کاربران می‌توانند از طریق یک تراکنش، NFT‌ها را در چندین بازار خریداری کنند و هزینه‌های گاز خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهند. برنامه‌هایی از Uniswap برای ارائه ایردراپ USDC به کاربران اولیه پلتفرم Genie وجود دارد که قرار است در آگوست 2022 انجام شود. هر کاربری که حداقل یک بار از Genie استفاده کرده باشد - یا تا 15 آوریل دارای Genie Genesis NFT باشد - باید واجد شرایط این کار باشد. ایردراپ آینده این ایردراپ به مدت 12 ماه ادامه خواهد داشت و به کاربران واجد شرایط زمان کافی برای دریافت جوایز خود می دهد. علاوه بر این، پلتفرم Genie تا زمانی که تجربه Uniswap NFT عرضه شود، در دسترس کاربران باقی خواهد ماند. تیم Uniswap اذعان می کند که NFT ها همچنان یک "دروازه مهم وب 3" برای علاقه مندان به ارزهای دیجیتال و کاربران اصلی هستند. استفاده از دانش DeFi آنها در NFTها به طور بالقوه می تواند به ایجاد مالکیت و ارزش دیجیتال برای مخاطبان بزرگتر کمک کند.

Uniswap (UNI) چیست؟

Uniswap یک پروتکل تجاری غیرمتمرکز محبوب است که به دلیل نقشش در تسهیل تجارت خودکار توکن های مالی غیرمتمرکز (DeFi) شناخته شده است. خرید و فروش UNISWAP UNI

نمونه‌ای از یک بازارساز خودکار (AMM)، Uniswap که در نوامبر 2018 راه‌اندازی شد، اما امسال به لطف پدیده DeFi و افزایش معاملات توکن، محبوبیت قابل‌توجهی به دست آورد.

هدف Uniswap این است که معاملات توکن را خودکار نگه دارد و به طور کامل برای هر کسی که توکن دارد باز نگه دارد، در حالی که کارایی معاملات را در مقایسه با صرافی های سنتی بهبود می بخشد.

Uniswap با حل مسائل نقدینگی با راه‌حل‌های خودکار، کارایی بیشتری ایجاد می‌کند و از مشکلاتی که اولین صرافی‌های غیرمتمرکز را گرفتار می‌کرد اجتناب می‌کند.

در سپتامبر 2020، Uniswap با ایجاد و اعطای توکن حاکمیتی خود، UNI، به کاربران قبلی پروتکل، قدمی فراتر گذاشت. این امر هم پتانسیل سودآوری و هم توانایی کاربران برای شکل دادن به آینده آن را اضافه کرد – یک جنبه جذاب از نهادهای غیرمتمرکز.

قیمت UNI

به طور مداوم در حال نوسان است و به عوامل مختلفی مانند عرضه و تقاضا، اخبار و رویدادهای مربوط به UNISWAP UNI و وضعیت کلی بازار ارزهای دیجیتال بستگی دارد.

خرید و فروش UNISWAP UNI

در ایران از طریق صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی امکان‌پذیر است. صرافی ارز دیجیتال ریالی نت یکی از معتبرترین و امن‌ترین صرافی‌های ایرانی برای خرید و فروش و فروش UNISWAP UNI و سایر ارزهای دیجیتال است.

مزایای خرید و فروش UNI از صرافی ریالی نت:

 • قیمت مناسب: صرافی ریالی نت UNISWAP UNI را با قیمتی رقابتی و نزدیک به قیمت جهانی عرضه می‌کند.
 • واریز و برداشت سریع: واریز ریال به صرافی و برداشت UNISWAP UNI به سرعت انجام می‌شود.
 • پشتیبانی قوی: صرافی ریالی نت دارای پشتیبانی قوی و 24/7 است که به شما در حل مشکلاتتان کمک می‌کند.
 • رابط کاربری آسان: صرافی ریالی نت دارای رابط کاربری آسان و جذابی است که استفاده از آن را برای همه آسان می‌کند.

برای خرید و فروش UNI از صرافی ریالی نت، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. در صرافی ریالی نت ثبت نام کنید.
 2. حساب خود را احراز هویت کنید.
 3. به حساب خود ریال واریز کنید.
 4. UNISWAP UNI را انتخاب کنید و مقدار مورد نظر خود را وارد کنید.
 5. سفارش خرید و فروش خود را ثبت کنید.

پس از ثبت سفارش، UNISWAP UNI به کیف پول شما در صرافی ریالی نت واریز خواهد شد.

در اینجا 5 دلیل برای انتخاب صرافی ریالی نت برای خرید و فروش UNI آورده شده است:

 1. معتبر و امن: صرافی ریالی نت دارای مجوز از مراجع قانونی ایران است و از بالاترین سطح امنیت برای محافظت از دارایی‌های شما استفاده می‌کند.
 2. قیمت مناسب: صرافی ریالی نت UNI را با قیمتی رقابتی و نزدیک به قیمت جهانی عرضه می‌کند.
 3. واریز و برداشت سریع: واریز ریال به صرافی و برداشت UNISWAP UNI به سرعت انجام می‌شود.
 4. پشتیبانی قوی: صرافی ریالی نت دارای پشتیبانی قوی و 24/7 است که به شما در حل مشکلاتتان کمک می‌کند.
 5. رابط کاربری آسان: صرافی ریالی نت دارای رابط کاربری آسان و جذابی است که استفاده از آن را برای همه آسان می‌کند.

همین امروز به صرافی ریالی نت مراجعه کنید و UNISWAP UNI مورد نیاز خود را با قیمتی مناسب و به سرعت خرید و فروشاری کنید.

 

 

لینک ها

شبکه های اجتماعی

جدیدترین اخبار Uniswap UNI

۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳