صرافی ارز دیجیتال
ریالی نت

24034213-9b10-407d-8deb-83fc60bc0038

Polkadot یک پروتکل چند زنجیره ای خرد شده منبع باز است که شبکه ای از بلاک چین های تخصصی را به هم متصل و ایمن می کند و انتقال زنجیره ای متقابل هر نوع داده یا دارایی را تسهیل می کند، نه فقط توکن ها، در نتیجه به بلاک چین ها اجازه می دهد تا با یکدیگر کار کنند. Polkadot برای ارائه پایه ای برای اینترنت غیرمتمرکز زنجیره های بلوکی، که به عنوان Web3 نیز شناخته می شود، طراحی شده است. Polkadot به عنوان یک متاپروتکل لایه 0 شناخته می شود زیرا زیربنای و توصیف قالبی برای شبکه ای از بلاک چین های لایه 1 به نام پاراچین (زنجیره های موازی) است. به عنوان یک فراپروتکل، Polkadot همچنین قادر است به طور مستقل و بدون چنگال پایگاه کد خود را از طریق حاکمیت زنجیره ای مطابق با خواست جامعه دارندگان توکن خود به روز کند. پولکادوت پایه ای را برای پشتیبانی از وب غیرمتمرکز که توسط کاربرانش کنترل می شود و ایجاد برنامه ها، موسسات و خدمات جدید را ساده می کند. پروتکل Polkadot می‌تواند زنجیره‌های عمومی و خصوصی، شبکه‌های بدون مجوز، اوراکل‌ها و فناوری‌های آینده را به هم متصل کند، و به این بلاک چین‌های مستقل اجازه می‌دهد تا اطلاعات و تراکنش‌های خود را از طریق زنجیره رله پولکادوت به اشتراک بگذارند (در ادامه توضیح داده شد). توکن DOT بومی Polkadot سه هدف واضح را دنبال می‌کند: سرمایه‌گذاری برای عملیات و امنیت، تسهیل حاکمیت شبکه، و پیوند توکن‌ها برای اتصال پاراچین‌ها. پولکادوت دارای چهار جزء اصلی است: زنجیره رله: «قلب» پولکادوت که به ایجاد اجماع، قابلیت همکاری و امنیت مشترک در سراسر شبکه زنجیره‌های مختلف کمک می‌کند. Parachains: زنجیره های مستقلی که می توانند توکن های خاص خود را داشته باشند و برای موارد استفاده خاص بهینه شوند. Parathreads: شبیه به پاراچین اما با اتصال انعطاف پذیر بر اساس یک مدل پرداخت به موقع. پل‌ها: به پاراچین‌ها و پاراتریدها اجازه می‌دهند تا با بلاک‌چین‌های خارجی مانند اتریوم ارتباط برقرار کرده و ارتباط برقرار کنند.
Polkadot پروتکل شاخص Web3 Foundation است، یک بنیاد سوئیسی با ماموریت تسهیل یک وب غیرمتمرکز منبع باز، کاملاً کاربردی و کاربر پسند. بنیانگذاران Polkadot دکتر Gavin Wood، Robert Habermeier و Peter Czaban هستند. وود، رئیس بنیاد Web3، به لطف نفوذش در صنعت به عنوان یکی از بنیانگذاران اتریوم، بنیانگذار Parity Technologies و خالق زبان برنامه نویسی قرارداد هوشمند Solidity، شناخته شده ترین فرد از این سه نفر است. وود نیز با ابداع اصطلاح Web3 اعتبار دارد. هابرمایر یکی از همکاران Thiel و محقق و توسعه‌دهنده بلاک چین و رمزنگاری است. Czaban مدیر سابق فناوری در بنیاد Web3 است که تجربه زیادی در صنایع بسیار تخصصی فین تک دارد.
این پروتکل که در ژوئن 2022 اعلام شد، قرار است چارچوب موجود را بازنگری کند تا شبکه بیشتر در اخلاق تمرکززدایی تثبیت شود. این تیم استدلال کرد که سیستم حاکمیت فعلی دارای عناصر تمرکز است. به عنوان مثال، شورای پولکادوت، بدنه ای از مدیران، کنترل انحصاری بر برخی از فرآیندهای تصمیم گیری، از جمله نحوه خرج کردن خزانه شبکه را داشت. برای این منظور، توسعه جدید، زیرساخت های حاکمیتی موجود را با چارچوبی در قالب «رفراندم» جایگزین می کند. به عبارت دیگر، ارتقای برنامه ریزی شده یک سیستم رای گیری را معرفی می کند که به هر کسی امکان می دهد پیشنهادات خود را ارائه کند و آنها را تایید کند. این ارتقاء که Governorship نسخه 2 یا Gov2 نامیده می شود، ظاهراً همه اشکال شهروندی درجه یک ترجیحی مانند کمیته فنی و شورای پولکادوت را حذف می کند. با این کار، پروتکل با هدف کاهش تمرکز قدرت رای با جایگزینی کمیته فنی با کمک هزینه تحصیلی پولکادوت، طراحی شده است تا ده ها هزار عضو را در خود جای دهد و دارای یک مانع کمتر برای ورود است. اعضا رتبه‌بندی می‌شوند تا درجه‌ای را که پروتکل از هر شرکت‌کننده انتظار دارد تصمیم‌گیری آگاهانه بگیرد و از پیشنهادهایی که به نفع شبکه است حمایت کند، رتبه‌بندی می‌شوند. یکی دیگر از اجزای اصلی ارتقاء سیستم Origins و Tracks است. این مکانیسم به درجه اهمیت یک پروپوزال و تعیین روش مناسب برای برخورد با آنها کمک می کند. به این ترتیب، شبکه می تواند پادمان های مناسبی را برای اطمینان از غیرمتمرکز و عادلانه بودن فرآیند تصمیم گیری اجرا کند. به عنوان مثال، پروپوزال هایی که با عنوان ریشه ریشه برچسب گذاری شده اند، حساس ترین هستند. چنین پیشنهادهایی تحت دوره‌های بررسی دقیق‌تر و طولانی‌تر با آستانه تصویب بالاتر هستند. همچنین، این سیستم تضمین می‌کند که فقط یک پیشنهاد فوق حساس می‌تواند در یک زمان مورد بررسی قرار گیرد. از سوی دیگر، پروپوزال‌هایی با مبداهای حساس کمتر، دوره‌های بررسی کوتاه‌تری با آستانه تأیید پایین‌تر دارند. به بیان ساده، درجه اهمیت پیشنهادها، نوع ضمانت‌های تخصیص یافته به آن‌ها و طول فرآیند تصمیم‌گیری را تعیین می‌کند. Gov2 ابتدا در Kusama، یک محیط توسعه آزمایشی برای آزمایش برنامه‌ها، قبل از اینکه در Polkadot به صورت زنده منتشر شود، آزمایش می‌شود. پس از تکمیل مرحله آزمایش و ممیزی، تیم پیشنهاد راه اندازی Gov2 را در شبکه Polkadot ارائه خواهد کرد.
پولکادوت یک شبکه چند زنجیره ای خرد شده است، به این معنی که می تواند بسیاری از تراکنش ها را در چندین زنجیره به صورت موازی پردازش کند ("پاراچین"). این قدرت پردازش موازی مقیاس پذیری را بهبود می بخشد. بلاک چین های سفارشی با استفاده از چارچوب Substrate سریع و آسان توسعه می یابند و بلاک چین های Substrate طوری طراحی شده اند که به راحتی به شبکه Polkadot متصل شوند. این شبکه همچنین بسیار انعطاف پذیر و سازگار است و امکان اشتراک گذاری اطلاعات و عملکرد را بین شرکت کنندگان فراهم می کند. Polkadot را می توان به طور خودکار بدون نیاز به چنگال به منظور پیاده سازی ویژگی های جدید یا حذف باگ ها ارتقا داد. این شبکه دارای یک سیستم مدیریت کاربر محور بسیار پیچیده است که در آن همه دارندگان توکن در مورد نحوه اجرای شبکه رای دارند. تیم ها می توانند مدیریت بلاک چین خود را بر اساس نیازها و شرایط در حال تحول خود در Polkadot سفارشی کنند. نام‌گذاران، اعتبارسنجی‌کنندگان و جمع‌آوران همگی وظایف مختلفی را برای کمک به ایمن کردن و حفظ شبکه و ریشه‌کن کردن رفتار بد انجام می‌دهند.
پس از تغییر نام شبکه پس از همه پرسی در مورد پولکادوت، موجودی DOT 100 افزایش یافت، بنابراین یک DOT قدیمی معادل 100 DOT جدید بود. این بدان معناست که حداکثر عرضه اولیه 10 میلیون DOT قدیمی در آگوست 2020 به 1 میلیارد توکن DOT جدید تبدیل شد. تغییر نام صرفاً برای جلوگیری از استفاده از اعشار کوچک و آسان‌تر کردن محاسبه انجام شد. در حالی که همه موجودی ها با ضریب صد افزایش یافتند، این تاثیری بر توزیع DOT یا سهم متناسب دارندگان نداشت. اولین عرضه اولیه سکه پولکادوت (ICO) در اکتبر 2017 برگزار شد و قیمت پولکادوت 0.29 دلار بود و 2.24 میلیون توکن ارائه شد. دومین ICO در جولای 2020 برگزار شد و قیمت پولکادوت پیشنهادی 1.25 دلار بود و 342080 توکن DOT فروخته شد.

Polkadot DOT چیست؟

Polkadot یک پروتکل چند زنجیره ای خرد شده منبع باز است که شبکه ای از بلاک چین های تخصصی را به هم متصل و ایمن می کند و انتقال زنجیره ای متقابل هر نوع داده یا دارایی را تسهیل می کند، نه فقط توکن ها، در نتیجه به بلاک چین ها اجازه می دهد تا با یکدیگر کار کنند. پولکادات برای ارائه پایه ای برای اینترنت غیرمتمرکز زنجیره های بلوکی، که به عنوان Web3 نیز شناخته می شود، طراحی شده است.

پولکادات به عنوان یک متاپروتکل لایه 0 شناخته می شود زیرا زیربنای و توصیف قالبی برای شبکه ای از بلاک چین های لایه 1 به نام پاراچین (زنجیره های موازی) است. به عنوان یک فراپروتکل، Polkadot همچنین قادر است به طور مستقل و بدون چنگال پایگاه کد خود را از طریق حاکمیت زنجیره ای مطابق با خواست جامعه دارندگان توکن خود به روز کند.

قیمت DOTPolkadot 

به طور مداوم در حال نوسان است و به عوامل مختلفی مانند عرضه و تقاضا، اخبار و رویدادهای مربوط به Polkadot DOT و وضعیت کلی بازار ارزهای دیجیتال بستگی دارد.

خرید و فروش DOT Polkadot 

در ایران از طریق صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی امکان‌پذیر است. صرافی ارز دیجیتال ریالی نت یکی از معتبرترین و امن‌ترین صرافی‌های ایرانی برای خرید و فروش و فروش DOT و سایر ارزهای دیجیتال است.

مزایای خرید و فروش DOT از صرافی ریالی نت:

 • قیمت مناسب: صرافی ریالی نت Polkadot DOT را با قیمتی رقابتی و نزدیک به قیمت جهانی عرضه می‌کند.
 • واریز و برداشت سریع: واریز ریال به صرافی و برداشت DOT به سرعت انجام می‌شود.
 • پشتیبانی قوی: صرافی ریالی نت دارای پشتیبانی قوی و 24/7 است که به شما در حل مشکلاتتان کمک می‌کند.
 • رابط کاربری آسان: صرافی ریالی نت دارای رابط کاربری آسان و جذابی است که استفاده از آن را برای همه آسان می‌کند.

برای خرید و فروش DOT از صرافی ریالی نت، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. در صرافی ریالی نت ثبت نام کنید.
 2. حساب خود را احراز هویت کنید.
 3. به حساب خود ریال واریز کنید.
 4. DOT را انتخاب کنید و مقدار مورد نظر خود را وارد کنید.
 5. سفارش خرید و فروش خود را ثبت کنید.

پس از ثبت سفارش، DOT به کیف پول شما در صرافی ریالی نت واریز خواهد شد.

در اینجا 5 دلیل برای انتخاب صرافی ریالی نت برای خرید و فروش Polkadot DOT آورده شده است:

 1. معتبر و امن: صرافی ریالی نت دارای مجوز از مراجع قانونی ایران است و از بالاترین سطح امنیت برای محافظت از دارایی‌های شما استفاده می‌کند.
 2. قیمت مناسب: صرافی ریالی نت DOT را با قیمتی رقابتی و نزدیک به قیمت جهانی عرضه می‌کند.
 3. واریز و برداشت سریع: واریز ریال به صرافی و برداشت DOT به سرعت انجام می‌شود.
 4. پشتیبانی قوی: صرافی ریالی نت دارای پشتیبانی قوی و 24/7 است که به شما در حل مشکلاتتان کمک می‌کند.
 5. رابط کاربری آسان: صرافی ریالی نت دارای رابط کاربری آسان و جذابی است که استفاده از آن را برای همه آسان می‌کند.

همین امروز به صرافی ریالی نت مراجعه کنید و Polkadot DOT مورد نیاز خود را با قیمتی مناسب و به سرعت خرید و فروشاری کنید.

 

 

 

لینک ها

شبکه های اجتماعی

جدیدترین اخبار Polkadot DOT

۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳