صرافی ارز دیجیتال
ریالی نت

24034213-9b10-407d-8deb-83fc60bc0038

بلاک چین کامپیوتر اینترنتی شامل یک تجدید نظر اساسی در طراحی بلاک چین است که با نوآوری در رمزنگاری تقویت شده است. این اولین بلاک چین «رایانه جهانی» را ارائه می‌کند که می‌تواند برای ساخت تقریباً هر سیستم یا سرویس آنلاین، از جمله رسانه‌های اجتماعی تحت وب، بدون نیاز به فناوری اطلاعات سنتی مانند خدمات رایانش ابری استفاده شود. به این ترتیب می‌تواند تمرکززدایی کامل سرتاسر را فعال کند.
توکن ICP دارای سه ابزار اصلی است. اولاً، ICP منبعی از «چرخه‌ها» را فراهم می‌کند که در محاسبات توان سوزانده می‌شوند (بنابراین وقتی ICP به چرخه تبدیل می‌شود، ناپدید می‌شود و فشار کاهش‌دهنده ایجاد می‌کند). ثانیاً، ICP می‌تواند در DAO سیستم عصبی شبکه بدون مجوز که بر زنجیره بلاک رایانه اینترنت حاکم است، نقش داشته باشد و نورون‌های رأی‌دهی ایجاد کند که پاداش‌های رأی‌گیری را ایجاد می‌کنند. ثالثاً، ICP نقش یک ذخیره‌سازی ارزش را ایفا می‌کند، برای مثال به کاربران اجازه می‌دهد در فروش غیرمتمرکز که توسط سرویس‌های web3 اجرا می‌شود، سرمایه‌گذاری کنند.
اینترنت که اکنون تقریباً همه و همه چیز را به هم متصل می کند، بر روی شبکه ای از دستگاه های خاص به نام روتر اجرا می شود. برخی مانند روترهای WiFi در خانه ها نصب می شوند، در حالی که برخی دیگر که کشورها را به هم متصل می کنند بسیار تخصصی و گران هستند. بلاک چین کامپیوتر اینترنتی روی شبکه‌ای از دستگاه‌های محاسباتی خاص به نام «ماشین‌های گره» اجرا می‌شود که با استانداردهای مختلفی ساخته شده‌اند. امروزه، بیشتر بلاک چین های Proof-of-Stake توسط گره های " اعتبار سنجی " میزبانی می شوند که نمونه های نرم افزاری هستند که اغلب در سرویس های رایانش ابری ایجاد می شوند. کامپیوتر اینترنتی را نمی توان به این شکل میزبانی کرد. این به طور کامل بر روی یک شبکه مستقل از ماشین های گره اختصاصی اجرا می شود که در مراکز داده مستقل توسط "ارائه دهندگان گره" مستقل نصب شده اند.
بلاک چین کامپیوتر اینترنتی توسط بنیاد DFINITY، مستقر در زوریخ، سوئیس، که مراکز تحقیق و توسعه را در سوئیس و کالیفرنیا و تیم های راه دور در سراسر جهان اداره می کند، توسعه یافته است. تا اواسط سال 2022، DFINITY تقریباً 300 نفر را استخدام کرده بود، عمدتاً در تحقیق و توسعه. این تیم شامل بسیاری از رمزنگاران مشهور، محققان علوم کامپیوتر و مهندسان است. بنیاد DFINITY در اکتبر 2016 در سوئیس تاسیس شد تا توسعه بلاک چین کامپیوتر اینترنتی را سازماندهی کند. نام DFINITY کوتاه‌شده‌ای از «بی‌نهایت غیرمتمرکز» است و از اوایل سال 2015 برمی‌گردد. این نام برای اولین بار توسط دومینیک ویلیامز، بنیانگذار پروژه، برای اشاره به کار نظری رمزنگاری‌اش استفاده شد، که امیدوار بود یک رایانه جهانی را ممکن کند. در فوریه 2017، بنیاد DFINITY یک ICO عمومی اولیه را برای جمع‌آوری بودجه به منظور افزایش حجم اجرا کرد. سپس دورهای جمع آوری سرمایه خصوصی در سال 2018 تکمیل شد، که از بیش از 100 صندوق سرمایه گذاری و VC، از جمله نام های معروفی مانند Andreessen Horowitz، قبل از ظهور ارز دیجیتال a16z، پول جمع آوری کرد.
هدف از بلاک چین کامپیوتر اینترنت، افزودن قابلیت جهانی کامپیوتر به اینترنت عمومی است. در رایانه اینترنتی، توسعه‌دهندگان می‌توانند سیستم‌ها و خدمات آنلاین غیرمتمرکز را به طور کامل بر روی بلاک چین، بدون استفاده از فناوری اطلاعات سنتی متمرکز بسازند. از آنجایی که رایانه اینترنتی یک بلاک چین است، توسعه دهندگان سیستم ها و خدمات آنلاین را با استفاده از نرم افزار «قرارداد هوشمند» می سازند. استفاده از قراردادهای هوشمند در این اپلیکیشن می تواند مزیت های تغییر دهنده بازی را فراهم کند. به عنوان مثال، از آنجایی که قراردادهای هوشمند، درست مانند دفتر کل بیت‌کوین، غیرقابل دستکاری هستند، سیستم‌ها و سرویس‌ها برای دور نگه داشتن هکرها نیازی به محافظت از فایروال‌ها ندارند – برای حل تعداد فزاینده هک‌هایی که کسب‌وکار و جامعه را تحت تأثیر قرار می‌دهند. مزیت دیگر این است که سرویس های وب 3 ساخته شده بر روی رایانه اینترنتی می توانند توکن ها را پردازش کنند و ریل های اقتصادی جدیدی ایجاد کنند. برای مثال، web3 می‌تواند رسانه‌های اجتماعی و DeFi را برای تولید SocialFi ترکیب کند، مانند یک شبکه اجتماعی که به طور کامل توکن شده است.

Internet Computer ICP چیست؟

بلاک چین Internet Computer ICP شامل یک تجدید نظر اساسی در طراحی بلاک چین است که با نوآوری در رمزنگاری تقویت شده است. این اولین بلاک چین «رایانه جهانی» را ارائه می‌کند که می‌تواند برای ساخت تقریباً هر سیستم یا سرویس آنلاین، از جمله رسانه‌های اجتماعی تحت وب، بدون نیاز به فناوری اطلاعات سنتی مانند خدمات رایانش ابری استفاده شود. به این ترتیب می‌تواند تمرکززدایی کامل سرتاسر را فعال کند.

قیمت  ICP

به طور مداوم در حال نوسان است و به عوامل مختلفی مانند عرضه و تقاضا، اخبار و رویدادهای مربوط به INTERNET COMPUTER  ICP و وضعیت کلی بازار ارزهای دیجیتال بستگی دارد.

خرید و فروش ICP

در ایران از طریق صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی امکان‌پذیر است. صرافی ارز دیجیتال ریالی نت یکی از معتبرترین و امن‌ترین صرافی‌های ایرانی برای خرید و فروش و فروش INTERNET COMPUTER  ICP و سایر ارزهای دیجیتال است.

مزایای خرید و فروش INTERNET COMPUTER  ICP از صرافی ریالی نت:

 • قیمت مناسب: صرافی ریالی نت INTERNET COMPUTER  ICP را با قیمتی رقابتی و نزدیک به قیمت جهانی عرضه می‌کند.
 • واریز و برداشت سریع: واریز ریال به صرافی و برداشت ICP به سرعت انجام می‌شود.
 • پشتیبانی قوی: صرافی ریالی نت دارای پشتیبانی قوی و 24/7 است که به شما در حل مشکلاتتان کمک می‌کند.
 • رابط کاربری آسان: صرافی ریالی نت دارای رابط کاربری آسان و جذابی است که استفاده از آن را برای همه آسان می‌کند.

برای خرید و فروش ICP از صرافی ریالی نت، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. در صرافی ریالی نت ثبت نام کنید.
 2. حساب خود را احراز هویت کنید.
 3. به حساب خود ریال واریز کنید.
 4. INTERNET COMPUTER  ICP را انتخاب کنید و مقدار مورد نظر خود را وارد کنید.
 5. سفارش خرید و فروش خود را ثبت کنید.

پس از ثبت سفارش، INTERNET COMPUTER  ICP به کیف پول شما در صرافی ریالی نت واریز خواهد شد.

در اینجا 5 دلیل برای انتخاب صرافی ریالی نت برای خرید و فروش ICP آورده شده است:

 1. معتبر و امن: صرافی ریالی نت دارای مجوز از مراجع قانونی ایران است و از بالاترین سطح امنیت برای محافظت از دارایی‌های شما استفاده می‌کند.
 2. قیمت مناسب: صرافی ریالی نت ICP را با قیمتی رقابتی و نزدیک به قیمت جهانی عرضه می‌کند.
 3. واریز و برداشت سریع: واریز ریال به صرافی و برداشت INTERNET COMPUTER  ICP به سرعت انجام می‌شود.
 4. پشتیبانی قوی: صرافی ریالی نت دارای پشتیبانی قوی و 24/7 است که به شما در حل مشکلاتتان کمک می‌کند.
 5. رابط کاربری آسان: صرافی ریالی نت دارای رابط کاربری آسان و جذابی است که استفاده از آن را برای همه آسان می‌کند.

همین امروز به صرافی ریالی نت مراجعه کنید و INTERNET COMPUTER  ICP مورد نیاز خود را با قیمتی مناسب و به سرعت خرید و فروشاری کنید.

 

 

 

لینک ها

شبکه های اجتماعی

جدیدترین اخبار Internet Computer ICP

۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳