صرافی ارز دیجیتال
ریالی نت

24034213-9b10-407d-8deb-83fc60bc0038

اتریوم کلاسیک (ETC) بلاک چین اصلی اتریوم (ETH) است که در جولای 2015 راه اندازی شد. عملکرد اصلی آن به عنوان یک شبکه قرارداد هوشمند، با قابلیت میزبانی و پشتیبانی از برنامه های غیرمتمرکز (DApps) است. رمز اصلی آن ETC است. از زمان راه‌اندازی، Ethereum Classic به دنبال متمایز کردن خود از اتریوم بوده است و نقشه راه فنی این دو شبکه با گذشت زمان بیشتر و بیشتر از یکدیگر فاصله می‌گیرد. اتریوم کلاسیک ابتدا پس از یک رویداد هک بزرگ که منجر به سرقت 3.6 میلیون اتریوم شد، برای حفظ یکپارچگی بلاک چین موجود اتریوم اقدام کرد.
اتریوم کلاسیک در واقع زنجیره میراث اتریوم است و خالق واقعی آن بنیانگذار اصلی اتریوم - ویتالیک بوترین است. یک هارد فورک بحث برانگیز در اتریوم در جولای 2016 رخ داد، زمانی که شرکت کنندگان در مورد بازگرداندن بلاک چین برای لغو اثرات یک هک بزرگ به توافق نرسیدند. این موضوع بر DAO، یک سازمان مستقل غیرمتمرکز (DAO) تأثیر گذاشت که چندین ماه قبل حدود 150 میلیون دلار در عرضه اولیه سکه (ICO) جمع آوری کرده بود. اتریوم کلاسیک به‌عنوان شبکه‌ای که زنجیره را برگرداند، به وجود آمد. توسعه‌دهندگان اظهار می‌کنند که هیچ تیم «رسمی» به پروژه متصل نیست، و «جامعه توسعه جهانی آن یک «دوکراسی» بدون مجوز است که هر کسی می‌تواند در آن شرکت کند.
ویژگی های منحصر به فرد اتریوم کلاسیک ترکیبی از ویژگی های زیر است: Proof-of-Work: ETC یک وصیت نامه به عنوان یک بلاک چین اثبات کار است که امن ترین مکانیسم اجماع شناخته شده برای بشر است. پول سالم: ETC طلای دیجیتال است زیرا اثبات کار بلاک چین است، بنابراین هزینه تولید پول با هزینه تولید بلوک ها برابر است و دارای یک سیاست پولی ثابت با سقف عرضه 210,700,000 است. قابلیت برنامه‌ریزی: ETC با قراردادهای هوشمند قابل برنامه‌ریزی است که آن را بسیار متنوع‌تر و مفیدتر از سایر زنجیره‌های ارزهای دیجیتال ساده‌تر مانند بیت‌کوین یا لایت‌کوین می‌کند. تکرار کامل: ETC امن ترین است زیرا به طور کامل در تمام گره های شبکه تکرار می شود. در جایی که سایر بلاک چین‌های قرارداد هوشمند «شاردینگ»، «پاراچین» یا «زنجیره جانبی» را اجرا می‌کنند که امنیت را کاهش می‌دهد، ETC به طور کامل تکرار خواهد شد. Composability: Composability در ETC به این معنی است که تمام برنامه های کاربردی فعال شده توسط برنامه ریزی در داخل یک سیستم قرار دارند، بنابراین آنها را به همان اندازه ایمن می کند و همچنین قادر به تعامل با یکدیگر در تراکنش های پیچیده منفرد است. اندازه: هرچه بلاک چین بزرگتر باشد، و حتی اگر بزرگ ترین آن در رده خود باشد، سیستم را ایمن تر می کند. ETC بزرگترین بلاک چین قراردادهای هوشمند است که اثبات کار است و یک سیاست پولی ثابت دارد.
زیرگروهی از گره های بلاک چین کلاسیک اتریوم، ماینرها هستند. این ماینرها تراکنش‌ها را به صورت دسته‌ای گروه‌بندی می‌کنند، یک مهر زمانی، مهر رمزنگاری بلوک قبلی یا هش و یک عدد تکراری تصادفی به نام nonce را به آنها اضافه می‌کنند. هنگامی که آنها این کار را انجام می دهند، به طور خاص برای این بلوک جدید یک مهر رمزنگاری جدید ایجاد می کنند و بلافاصله بررسی می کنند که آیا به هدف خاصی که پروتکل تعیین می کند برخورد کرده است یا خیر. اگر به هدف اصابت نکرد، ماینرها به عقب برمی‌گردند، شماره تکرار تصادفی را در اسرع وقت تغییر می‌دهند و دوباره امتحان می‌کنند. اگر دوباره به هدف نخوردند، دوباره تلاش می کنند و دوباره و دوباره تا زمانی که یکی از ماینرها به هدف برخورد کند. آن‌ها ممکن است این کار را تریلیون‌ها بار در ثانیه انجام دهند، و این همان چیزی است که انرژی زیادی مصرف می‌کند و از آن به عنوان «اثبات کار» یاد می‌شود، زیرا تنها با چندین بار تلاش کردن، استفاده از قدرت محاسباتی و الکتریسیته زیاد، این است که از نظر آماری، یکی از ماینرها در محدوده زمان استاندارد بلوک که 13 ثانیه بر حسب ETC است، به هدف می زند.
محبوبیت اتریوم به دلیل اثرات شبکه و فعالیت بیشتر توسعه دهندگان و کاربران افزایش یافته است، حتی اگر اتریوم کلاسیک و اتریوم هر دو قراردادهای هوشمند ارائه می دهند و برای یک بازار رقابت می کنند. نگرانی های اصلی ETC مقیاس پذیری، نفخ و سازگاری با عقب است. اینها محدودیت‌هایی هستند که همه بلاک چین‌های قراردادهای هوشمند لایه ۱ به اشتراک گذاشته‌اند. هر دو Ethereum و Ethereum Classic از طریق سیستم های لایه 2 مقیاس پذیر خواهند بود. سازگاری به عقب زمانی حل خواهد شد که "نسخه حساب" و "نسخه EVM" به طور کلی در استاندارد EVM پیاده سازی شود. نفخ کاری در حال پیشرفت است و بیشتر به کارایی مشتری، تغییرات ساختار داده ها و سایر پیشرفت ها بستگی دارد.

اتریوم کلاسیک ETC چیست؟

اتریوم کلاسیک (ETC) بلاک چین اصلی اتریوم (ETH) است که در جولای 2015 راه اندازی شد. عملکرد اصلی آن به عنوان یک شبکه قرارداد هوشمند، با قابلیت میزبانی و پشتیبانی از برنامه های غیرمتمرکز (DApps) است. رمز اصلی آن ETC است.خرید و فروش اتریوم کلاسیک ETC

از زمان راه‌اندازی، Ethereum Classic به دنبال متمایز کردن خود از اتریوم بوده است و نقشه راه فنی این دو شبکه با گذشت زمان بیشتر و بیشتر از یکدیگر فاصله می‌گیرد.

قیمت اتریوم کلاسیک ETC

به طور مداوم در حال نوسان است و به عوامل مختلفی مانند عرضه و تقاضا، اخبار و رویدادهای مربوط به ETC و وضعیت کلی بازار ارزهای دیجیتال بستگی دارد.

خرید و فروش اتریوم کلاسیک ETC

در ایران از طریق صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی امکان‌پذیر است. صرافی ارز دیجیتال ریالی نت یکی از معتبرترین و امن‌ترین صرافی‌های ایرانی برای خرید و فروش و فروش ETHEREUM CLASSIC ETC و سایر ارزهای دیجیتال است.

مزایای خرید و فروش اتریوم کلاسیک ETC از صرافی ریالی نت:

 • قیمت مناسب: صرافی ریالی نت ETC را با قیمتی رقابتی و نزدیک به قیمت جهانی عرضه می‌کند.
 • واریز و برداشت سریع: واریز ریال به صرافی و برداشت ETHEREUM CLASSIC ETC به سرعت انجام می‌شود.
 • پشتیبانی قوی: صرافی ریالی نت دارای پشتیبانی قوی و 24/7 است که به شما در حل مشکلاتتان کمک می‌کند.
 • رابط کاربری آسان: صرافی ریالی نت دارای رابط کاربری آسان و جذابی است که استفاده از آن را برای همه آسان می‌کند.

برای خرید و فروش ETC از صرافی ریالی نت، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. در صرافی ریالی نت ثبت نام کنید.
 2. حساب خود را احراز هویت کنید.
 3. به حساب خود ریال واریز کنید.
 4. ETHEREUM CLASSIC ETC را انتخاب کنید و مقدار مورد نظر خود را وارد کنید.
 5. سفارش خرید و فروش خود را ثبت کنید.

پس از ثبت سفارش، ETC به کیف پول شما در صرافی ریالی نت واریز خواهد شد.

در اینجا 5 دلیل برای انتخاب صرافی ریالی نت برای خرید و فروش ETC آورده شده است:

 1. معتبر و امن: صرافی ریالی نت دارای مجوز از مراجع قانونی ایران است و از بالاترین سطح امنیت برای محافظت از دارایی‌های شما استفاده می‌کند.
 2. قیمت مناسب: صرافی ریالی نت ETHEREUM CLASSIC ETC را با قیمتی رقابتی و نزدیک به قیمت جهانی عرضه می‌کند.
 3. واریز و برداشت سریع: واریز ریال به صرافی و برداشت  ETC به سرعت انجام می‌شود.
 4. پشتیبانی قوی: صرافی ریالی نت دارای پشتیبانی قوی و 24/7 است که به شما در حل مشکلاتتان کمک می‌کند.
 5. رابط کاربری آسان: صرافی ریالی نت دارای رابط کاربری آسان و جذابی است که استفاده از آن را برای همه آسان می‌کند.

همین امروز به صرافی ریالی نت مراجعه کنید و ETHEREUM CLASSIC ETC مورد نیاز خود را با قیمتی مناسب و به سرعت خرید و فروشاری کنید.

لینک ها

شبکه های اجتماعی

جدیدترین اخبار Ethereum Classic ETC

۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳