صرافی ارز دیجیتال
ریالی نت

24034213-9b10-407d-8deb-83fc60bc0038

کاردانو یک پلتفرم بلاک چین اثبات سهام است

که می‌گوید هدفش این است که به «تغییرکنندگان، مبتکران و رویاپردازان» اجازه دهد تا تغییرات مثبت جهانی را ایجاد کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این پروژه، شیرجه عمیق ما در Cardano را بررسی کنید. پروژه منبع باز همچنین با هدف "توزیع مجدد قدرت از ساختارهای غیرقابل پاسخگویی به حاشیه به افراد" کمک به ایجاد جامعه ای امن تر، شفاف تر و منصفانه تر.

کاردانو در سال 2017 تاسیس شد و نام آن را به نام جرولامو کاردانو، یک مرد ایتالیایی قرن شانزدهم، نامگذاری کرد. توکن بومی ADA نام خود را از ریاضیدان قرن نوزدهم آدا لاولیس گرفته است. که به طور گسترده به عنوان اولین برنامه نویس رایانه در جهان شناخته می شود. توکن ADA برای اطمینان از اینکه مالکان می توانند در عملیات شبکه مشارکت کنند طراحی شده است. به همین دلیل، کسانی که این ارز دیجیتال را در اختیار دارند، حق رای دادن در مورد هرگونه تغییر پیشنهادی در نرم افزار را دارند.

کاردانو توسط چارلز هاسکینسون، که یکی از بنیانگذاران شبکه اتریوم نیز بود، تاسیس شد.

او مدیرعامل IOHK است، شرکتی که بلاک چین کاردانو را ساخته است. هاسکینسون در مصاحبه‌ای برای سری کریپتو تیتان‌های CoinMarketCap گفت که در سال 2011 درگیر ارزهای دیجیتال شد. و در استخراج و تجارت فعالیت داشت. او توضیح داد که اولین حضور حرفه‌ای‌اش در این صنعت در سال 2013 بود.

زمانی که یک دوره آموزشی درباره بیت کوین ایجاد کرد که در نهایت توسط 80000 دانش‌آموز گذرانده شد. هاسکینسون علاوه بر اینکه یک کارآفرین فناوری است. یک ریاضیدان نیز هست. در سال 2020، شرکت فناوری او ADA به ارزش 500000 دلار به آزمایشگاه تحقیق و توسعه بلاک چین دانشگاه وایومینگ اهدا کرد.

کاردانو یکی از بزرگ‌ترین بلاک‌چین‌هایی است

که با موفقیت از مکانیزم اجماع اثبات سهام استفاده می‌کند، که انرژی کمتری نسبت به الگوریتم اثبات کار مبتنی بر بیت‌کوین دارد. اگرچه اتریوم بسیار بزرگتر قرار است به PoS ارتقا یابد، این انتقال تنها به تدریج انجام می شود. این پروژه مفتخر است که اطمینان حاصل کند که تمام فناوری توسعه‌یافته از طریق یک فرآیند تحقیقاتی مورد بررسی قرار می‌گیرد، به این معنی که ایده‌های جسورانه می‌توانند قبل از تأیید اعتبار به چالش کشیده شوند.

به گفته تیم کاردانو، این سختگیری تحصیلی به بلاک چین کمک می کند تا بادوام و پایدار باشد - این احتمال را افزایش می دهد که می توان از قبل مشکلات احتمالی را پیش بینی کرد. در سال 2020، Cardano ارتقاء Shelley را انجام داد که هدف آن این بود که بلاک چین خود را "50 تا 100 برابر غیرمتمرکزتر" از سایر بلاک چین های بزرگ کند. در آن زمان هاسکینسون پیش بینی کرد که این امر راه را برای صدها دارایی برای اجرا در شبکه خود هموار می کند.

هارد فورک Vasil که به نام ریاضیدان فقید بلغاری واسیل دابوف، یکی از همکاران برجسته کاردانو نامگذاری شده است

به عنوان یکی از مورد انتظارترین ارتقاء برای کاردانو معرفی می شود. هارد فورک سومین دوره توسعه کاردانو است و قرار است چندین ارتقاء را در زبان برنامه نویسی قرارداد هوشمند بلاک چین یعنی پلوتوس و ظرفیت شبکه ارائه کند. در ابتدا قرار بود این رویداد در ژوئن 2022 اتفاق بیفتد.

اما چندین بار به تعویق افتاد. Vasil پنج مکانیسم حیاتی را برای بهبود مقیاس پذیری و قابلیت استفاده کاردانو معرفی می کند - CIP-31، CIP-32، CIP-33، CIP-40 و خط لوله انتشار. CIP-31، با نام مستعار «ورودی‌های مرجع»، نوع جدیدی از ورودی را معرفی می‌کند که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد بدون نیاز به صرف آن، به نتیجه خروجی نگاه کنند. این کار باعث بهینه سازی تراکنش و افزایش همزمانی می شود.

حداکثر عرضه 45 میلیارد ADA وجود دارد

اما در زمان نگارش این مقاله، عرضه در گردش حدود 31 میلیارد وجود داشت. پنج دور فروش عمومی توکن‌های کاردانو بین سپتامبر 2015 و ژانویه 2017 برگزار شد. قیمت کاردانو در طول فروش قبل از راه‌اندازی آن 0.0024 دلار بود که با توجه به قیمت کاردانو اکنون بیش از 1000 برابر بازدهی را نشان می‌دهد. پس از راه اندازی شبکه، تقریباً 2.5 میلیارد ADA به IOHK اختصاص یافت.

در همین حال، 2.1 میلیارد ADA اضافی به Emurgo، یک شرکت فناوری بلاک چین جهانی که به عنوان نهاد موسس پروتکل کاردانو خدمت می کرد، داده شد. آخرین اما نه کم‌اهمیت، 648 میلیون ADA به بنیاد غیرانتفاعی کاردانو داده شد که هدف آن ارتقای پلتفرم و افزایش سطح پذیرش است. به طور کلی، حدود 16٪ از کل عرضه ADA به بنیانگذاران پروژه اختصاص یافت و 84٪ باقی مانده بین سرمایه گذاران تقسیم شد.

 Cardano ADA چیست؟

کاردانو یک پلتفرم بلاک چین اثبات سهام است که می‌گوید هدفش این است که به «تغییرکنندگان، مبتکران و رویاپردازان» اجازه دهد تا تغییرات مثبت جهانی را ایجاد کنند.

کاردانو در سال 2017 تاسیس شد و نام آن را به نام جرولامو کاردانو، یک مرد ایتالیایی قرن شانزدهم، نامگذاری کرد. توکن بومی ADA نام خود را از ریاضیدان قرن نوزدهم آدا لاولیس گرفته است که به طور گسترده به عنوان اولین برنامه نویس رایانه در جهان شناخته می شود. توکن ADA برای اطمینان از اینکه مالکان می توانند در عملیات شبکه مشارکت کنند طراحی شده است. به همین دلیل، کسانی که این ارز دیجیتال را در اختیار دارند، حق رای دادن در مورد هرگونه تغییر پیشنهادی در نرم افزار را دارند.

تیم پشت بلاک چین لایه‌ای می‌گوید که قبلاً موارد استفاده قانع‌کننده‌ای برای فناوری آن وجود داشته است، که هدف آن اجازه توسعه برنامه‌های غیرمتمرکز و قراردادهای هوشمند با ماژولار بودن است.

 قیمت ADA

به طور مداوم در حال نوسان است و به عوامل مختلفی مانند عرضه و تقاضا، اخبار و رویدادهای مربوط به ADA و وضعیت کلی بازار ارزهای دیجیتال بستگی دارد.

خرید ADA

در ایران از طریق صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی امکان‌پذیر است. صرافی ارز دیجیتال ریالی نت یکی از معتبرترین و امن‌ترین صرافی‌های ایرانی برای خرید و فروش ADA و سایر ارزهای دیجیتال است.

مزایای خرید ADA از صرافی ریالی نت:

 • قیمت مناسب: صرافی ریالی نت ADA را با قیمتی رقابتی و نزدیک به قیمت جهانی عرضه می‌کند.
 • واریز و برداشت سریع: واریز ریال به صرافی و برداشت ADA به سرعت انجام می‌شود.
 • پشتیبانی قوی: صرافی ریالی نت دارای پشتیبانی قوی و 24/7 است که به شما در حل مشکلاتتان کمک می‌کند.
 • رابط کاربری آسان: صرافی ریالی نت دارای رابط کاربری آسان و جذابی است که استفاده از آن را برای همه آسان می‌کند.

برای خرید ADA از صرافی ریالی نت، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. در صرافی ریالی نت ثبت نام کنید.
 2. حساب خود را احراز هویت کنید.
 3. به حساب خود ریال واریز کنید.
 4. ADA را انتخاب کنید و مقدار مورد نظر خود را وارد کنید.
 5. سفارش خرید خود را ثبت کنید.

پس از ثبت سفارش، ADA به کیف پول شما در صرافی ریالی نت واریز خواهد شد.

در اینجا 5 دلیل برای انتخاب صرافی ریالی نت برای خرید ADA آورده شده است:

 1. معتبر و امن: صرافی ریالی نت دارای مجوز از مراجع قانونی ایران است و از بالاترین سطح امنیت برای محافظت از دارایی‌های شما استفاده می‌کند.
 2. قیمت مناسب: صرافی ریالی نت ADA را با قیمتی رقابتی و نزدیک به قیمت جهانی عرضه می‌کند.
 3. واریز و برداشت سریع: واریز ریال به صرافی و برداشت ADA به سرعت انجام می‌شود.
 4. پشتیبانی قوی: صرافی ریالی نت دارای پشتیبانی قوی و 24/7 است که به شما در حل مشکلاتتان کمک می‌کند.
 5. رابط کاربری آسان: صرافی ریالی نت دارای رابط کاربری آسان و جذابی است که استفاده از آن را برای همه آسان می‌کند.

همین امروز به صرافی ریالی نت مراجعه کنید و ADA مورد نیاز خود را با قیمتی مناسب و به سرعت خریداری کنید.

 

 

لینک ها

شبکه های اجتماعی

جدیدترین اخبار Cardano ADA

۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳