صرافی ارز دیجیتال
ریالی نت

24034213-9b10-407d-8deb-83fc60bc0038

استرالیا مقررات مربوط به رمزارز را معرفی می کند

نویسنده : وبسایت خبری ارزدیجیتال ریالی نت
زمان تقریبی خواندن مطلب : 3 دقیقه

بررسی مالی استرالیا در 15 اکتبر گزارش داد که دولت فدرال استرالیا قرار است مقررات جدیدی را ارائه کند که مبادلات ارزهای دیجیتال را ملزم به دریافت مجوز خدمات مالی می کند.

استفان جونز، دستیار خزانه‌دار، قرار است از این قوانین مدت‌ها پیش‌بینی‌شده در اجلاس کریپتو بررسی مالی استرالیا رونمایی کند.

بر اساس این گزارش، دولت به جای تنظیم توکن‌ها یا ارزهای دیجیتال، بر صرافی‌ها تمرکز می‌کند – آنها را تحت قوانین خدمات مالی موجود قرار می‌دهد.
قوانین جدید

صرافی‌های رمزنگاری که مجموعاً بیش از 5 میلیون دلار یا بیش از 1500 دلار برای هر کاربر اختصاصی دارند، موظف به دریافت مجوز خدمات مالی استرالیا (AFSL) صادر شده توسط کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه‌گذاری استرالیا (ASIC) خواهند بود.

این مقررات صرافی ها را مجبور به رعایت استانداردهای سختگیرانه می کند، از جمله ارائه خدمات به صورت شفاف و منصفانه، مدیریت تضاد منافع، افشای اطلاعات، ارائه گزارش های مالی، و رعایت شرایط پرداخت بدهی و ذخیره نقدی.

قوانین نگهداری دارایی برای افزایش حمایت از مصرف کننده در این بخش اعمال خواهد شد.

طبق داده‌های وزارت خزانه‌داری، از هر چهار استرالیایی. یک نفر مجموعاً میلیاردها دلار ارزهای دیجیتال را از طریق صرافی‌های مختلف فعال در این کشور در اختیار دارد که تقویت حمایت از مصرف‌کننده را ضروری می‌کند.
این اقدام به دنبال مجموعه‌ای از هک‌های بین‌المللی و موارد مدیریت ریسک ضعیف، به ویژه سقوط صرافی رمزارز FTX مستقر در ایالات متحده، که زیان‌های قابل‌توجهی را برای تقریباً 30000 استرالیایی متحمل شد، انجام شد.
اقدامات اضافی برای کریپتو

با شناخت خطرات منحصر به فرد مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده، دولت در نظر دارد تعهدات بیشتری را برای صرافی‌ها، مانند استانداردسازی فرم‌های قرارداد و پیاده‌سازی نرم‌افزار نگهداری و استانداردهای معاملات رمزی با الهام از مقررات اروپا، بریتانیا، کانادا و سنگاپور معرفی کند.

جو لونگو، رئیس ASIC در این نشست گفت که تنظیم مقررات کریپتو در مورد ایجاد حداقل استانداردهای مشابه با استانداردهای مالی سنتی است. او بر اهمیت اعمال حمایت از مصرف کننده، از جمله “تعهدات طراحی و توزیع” در بخش ارزهای دیجیتال تاکید کرد.

لونگو گفت:

کریپتو باید با همان استانداردهای بالایی که از بقیه انتظار داریم پاسخگو باشد.»

رایزنی عمومی در مورد برنامه های دولت تا اول دسامبر ادامه خواهد داشت و پیش نویس قانونی پیشنهادی قرار است در سال 2024 منتشر شود.

پس از اجرایی شدن قوانین، صرافی‌های کریپتو یک دوره انتقالی 12 ماهه برای انطباق با چارچوب قانونی جدید خواهند داشت.
NFT ها بدون نظارت باقی می مانند

توکن هایی که به عنوان محصولات مالی عمل می کنند تحت قوانین موجود شرکت ها قرار می گیرند. در مقابل، توکن‌های غیرمالی، مانند مواردی که در بازی‌های ویدیویی استفاده می‌شوند و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) بدون نظارت باقی خواهند ماند.

با این حال، صرافی هایی که با توکن های غیر مالی سروکار دارند همچنان به AFSL نیاز دارند. مقررات پیشنهادی همچنین تعهدات خاصی را بر فعالیت هایی مانند تجارت، سهامداری و جذب سرمایه برای محصولات غیرمالی تحمیل می کند.

در حالی که هدف این مقررات افزایش حمایت از مصرف کننده است. آنها همچنین در تلاش برای ایجاد تعادلی هستند که نوآوری را ترویج می کند.

وزارت خزانه داری نقش رو به رشد فناوری بلاک چین و توکن سازی در بازارهای مالی را تصدیق کرد. و گفت که هدف آن ایجاد مقرراتی است که توکنیزاسیون فزاینده دارایی ها را تطبیق دهد.

جو لونگو از ASIC به صنعت اطمینان داد که تنظیم کننده با فناوری دفتر کل توزیع شده. توکنیزاسیون یا ارزهای دیجیتال بانک مرکزی تا زمانی که حفاظت از مصرف کننده را در اولویت قرار می دهند مخالف نیست.
پست استرالیا برای معرفی مقررات کریپتو که مجوزهای لازم برای مبادلات رمزنگاری را اجباری می کند، اولین بار در CryptoSlate ظاهر شد.

🔮️ مهمترین اخبار مرتبط