صرافی ارز دیجیتال
ریالی نت

24034213-9b10-407d-8deb-83fc60bc0038

کارکنان OpenAI به هیئت مدیره می‌گویند پس از برکناری سام آلتمن استعفا دهند

نویسنده : وبسایت خبری ارزدیجیتال ریالی نت
زمان تقریبی خواندن مطلب : 3 دقیقه

طبق گزارش ها، کارکنان OpenAI از اخراج سام آلتمن، بنیانگذار و مدیر عامل سابق، خوشحال نیستند. طبق یک پست رسانه اجتماعی از پادکست فناوری کارا سویشر، کارمندان نامه ای به هیئت مدیره ارسال کردند و خواستار استعفای اعضا شدند. در این پست آمده است که 505 نفر از 700 کارمند شرکت نامه را امضا کرده اند.

بر اساس سایت آمار ToolTester، OpenAI توسعه دهنده چت ربات هوش مصنوعی ChatGPT است که دارای بیش از 100 میلیون کاربر فعال است.

سویشر نسخه ای از نامه را منتشر کرد که هیئت مدیره را به تضعیف ماموریت OpenAI متهم می کند. در این بیانیه آمده است: «ما، کارمندان OpenAI، بهترین مدل‌ها را توسعه داده‌ایم و این حوزه را به مرزهای جدیدی سوق داده‌ایم. اما «روندی که از طریق آن سام آلتمن را خاتمه دادید و گرگ براکمن را از هیئت مدیره حذف کردید. همه این کارها را به خطر انداخته و مأموریت و شرکت ما را تضعیف کرده است».

این نامه پیشنهاد می‌کند که «تثبیت‌کننده‌ترین مسیر رو به جلو» «استعفای [هیأت مدیره] و ایجاد هیئت‌مدیره واجد شرایطی است. که بتواند شرکت را در ثبات به جلو هدایت کند».

بر اساس این نامه، کارمندان تلاش کرده‌اند علت اخراج آلتمن را بررسی کنند. اما نتوانسته‌اند پاسخ روشنی از هیئت مدیره دریافت کنند، هیئتی که “هیچ مدرک کتبی” برای تایید ادعاهای خود ارائه نکرده است.

هیئت مدیره OpenAI در 17 نوامبر آلتمن را به دلیل اینکه “به طور مداوم در ارتباطات خود با هیئت مدیره صادق نبوده” اخراج کرد. براکمن نیز در همان روز از صندلی کنار گذاشته شد. برخی از سرمایه گذاران به سرعت به برکناری او اعتراض کردند و خواستار بازگرداندن او شدند. در 20 نوامبر، ساتیا نادلا، مدیر عامل مایکروسافت، اعلام کرد که آلتمن و براکمن در مایکروسافت به عنوان سرپرست تیم جدید هوش مصنوعی استخدام شده اند.

 

🔮️ مهمترین اخبار مرتبط