صرافی ارز دیجیتال
ریالی نت

24034213-9b10-407d-8deb-83fc60bc0038

هوش مصنوعی در بازاریابی: رسیدگی به نگرانی های بازاریابان

نویسنده : وبسایت خبری ارزدیجیتال ریالی نت
زمان تقریبی خواندن مطلب : 3 دقیقه

یک نظرسنجی اخیر از بیش از 1350 متخصص کسب و کار در ایالات متحده، از جمله بازاریابان، نشان داد. 63 درصد از بازاریابان که از هوش مصنوعی مولد استفاده نمی کنند، هیچ برنامه ای برای شروع ندارند. این تردید ریشه در چندین نگرانی و ترس پیرامون پذیرش هوش مصنوعی در بازاریابی دارد. در این مقاله، پنج نگرانی اصلی بازاریابان در مورد هوش مصنوعی را بررسی می‌کنیم و نکات تخصصی در مورد اینکه چگونه رهبری می‌تواند این نگرانی‌ها را برطرف کند، ارائه می‌کنیم.

نگرانی های اصلی برای استفاده از هوش مصنوعی در بازاریابی

تهدیدی برای مشاغل: یکی از نگرانی های اصلی در بین بازاریابان، تهدید درک شده هوش مصنوعی برای مشاغل آنها است. با این حال، نتایج نظرسنجی نشان می دهد که این ترس ممکن است اغراق آمیز باشد. بازاریابانی که از هوش مصنوعی مولد استفاده می کنند معتقدند که می تواند کارایی محتوای بازاریابی (77%) و کیفیت (79%) را افزایش دهد. برعکس، رهبری هوش مصنوعی را ابزاری می‌بیند که کارمندان را بهره‌ورتر (30%) و موثرتر (32%) می‌کند. 66 درصد از رهبران کسب و کار، کارکنان جدیدی را به طور خاص برای کمک به استفاده از هوش مصنوعی و ابزارهای اتوماسیون استخدام کرده اند. برای پرداختن به این نگرانی، رهبری باید این روایت را دوباره چارچوب بندی کند و تاکید کند که هوش مصنوعی برای توانمندسازی، نه جایگزینی، متخصصان بازاریابی است.

کیفیت و ارتباط: دومین نگرانی عمده حول کیفیت و ارتباط محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی می چرخد. حدود 30 درصد از بازاریابان بر این باورند که محتوای ایجاد شده با استفاده از هوش مصنوعی تولیدی نسبت به محتوای تولید شده توسط انسان ها پایین تر است. و 28 درصد نیز محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی را گهگاه با اهدافشان بی ربط می دانند. با این حال، شواهد نشان می‌دهد که هوش مصنوعی می‌تواند محتوای با کیفیت و مرتبط تولید کند، به‌ویژه با درخواست‌ها و آزمایش‌های قوی. به عنوان مثال، برخی از کارشناسان آزمایش و آزمایش عمیق را برای به حداکثر رساندن پتانسیل هوش مصنوعی توصیه می کنند.

دقت: دقت در بازاریابی بسیار مهم است و پتانسیل هوش مصنوعی برای تولید اطلاعات نادرست یک نگرانی مهم است. تنها 23 درصد از بازاریابان به صحت اطلاعات تولید شده توسط هوش مصنوعی اطمینان دارند، در حالی که 30 درصد معتقدند که هوش مصنوعی گاهی اوقات اطلاعات نادرست تولید می کند. اذعان به اینکه دقت هوش مصنوعی به ورودی و درخواست های آن بستگی دارد ضروری است. بنابراین، کسب‌وکارها می‌توانند با یادگیری موثرتر هوش مصنوعی، دقت را بهبود بخشند.

سودمندی: نگرانی دیگر سودمندی درک شده از ابزارهای هوش مصنوعی در بازاریابی است. 30 درصد از بازاریابان هوش مصنوعی مولد را نه مهم و نه بی اهمیت می دانند و تنها 27 درصد آن را برای استراتژی بازاریابی محتوای خود بسیار مهم می دانند. ماهیت ذهنی سودمندی هوش مصنوعی به دلیل جوانی نسبی آن است و کارشناسان تشخیص می دهند که هوش مصنوعی هنوز در مراحل اولیه خود است. برای غلبه بر این نگرانی، کسب‌وکارها باید شناسایی کنند که هوش مصنوعی در کجا می‌تواند سودمندتر باشد و روی مناطقی تمرکز کنند که می‌تواند بهره‌وری و اثربخشی را افزایش دهد.

اتکای بیش از حد: بسیاری از بازاریابان نگران هستند که بیش از حد به ابزارهای هوش مصنوعی وابسته شوند. زیرا می‌ترسند ارتباط انسانی در تلاش‌های بازاریابی از بین برود. با این حال، اجتناب از اتکای بیش از حد نباید کسب و کارها را از استفاده از هوش مصنوعی منصرف کند. کسانی که بیشتر نگران اتکای بیش از حد هستند، دقیقاً کسانی هستند که باید از هوش مصنوعی استقبال کنند. ایجاد تعادل در اثربخشی و حفظ تعامل انسانی با رویکرد صحیح امکان پذیر است.

نکاتی برای رفع ترس از هوش مصنوعی

اکنون که نگرانی‌های اصلی بازاریابان در مورد هوش مصنوعی در بازاریابی را شناسایی کرده‌ایم. اجازه دهید نکاتی را از کارشناسان صنعت در مورد اینکه چگونه رهبری می‌تواند به طور موثر این ترس‌ها را برطرف کند، بررسی کنیم:

ایجاد فرآیندهای توانمندسازی: توانمندسازی فرآیندهایی که هوش مصنوعی را با لمس انسان ترکیب می‌کند، می‌تواند نگرانی‌های مربوط به کیفیت محتوا را کاهش دهد. با بررسی دقیق محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی و اطمینان از همسویی آن با ارزش های برند. شرکت ها می توانند کیفیت را حفظ کنند و در عین حال از کارایی هوش مصنوعی بهره مند شوند.

در کنترل بمانید: با توجه به مراحل اولیه توسعه هوش مصنوعی و نگرانی در مورد حریم خصوصی داده ها. استفاده از رمزگذاری داده ها و بررسی کامل پلتفرم های هوش مصنوعی برای محافظت از داده های حساس مشتری بسیار مهم است. این رویکرد به حفظ کنترل بر اجرای هوش مصنوعی کمک می کند.

تیم‌ها را در تصمیم‌گیری درگیر کنید: شامل تیم‌ها در تصمیم‌گیری‌های مربوط به پیاده‌سازی هوش مصنوعی، خرید را تقویت می‌کند و تضمین می‌کند که نگرانی‌ها شنیده می‌شوند و به آنها رسیدگی می‌شود. جلسات طوفان فکری و مشارکت های تیمی می تواند منجر به رویکردی آگاهانه تر و مشارکتی تر برای پذیرش هوش مصنوعی شود.

خطوط باز ارتباط را حفظ کنید: کانال‌های ارتباطی باز به اعضای تیم اجازه می‌دهد. موارد استفاده و نکات مربوط به اثربخشی هوش مصنوعی را به اشتراک بگذارند. این یک محیط یادگیری ایجاد می کند که در آن کارکنان می توانند از یکدیگر حمایت کنند و به دنبال راه حل باشند.

ابزارهای تست: آزمایش ابزارهای هوش مصنوعی در سناریوهای دنیای واقعی به کارمندان اجازه می دهد تا مزایای خود را به طور مستقیم تجربه کنند. شروع با اتوماسیون اولیه و حرکت تدریجی به سمت وظایف پیچیده تر، تیم ها را قادر می سازد تا به قابلیت های هوش مصنوعی اعتماد کنند.

اطمینان دادن به کارکنان: ایجاد اعتماد و رسیدگی به نگرانی ها باید با ارتباط و اطمینان از رهبری شروع شود. ایجاد استانداردها و دستورالعمل های داخلی برای شفافیت، اعتماد، امنیت و ایمنی هوش مصنوعی می تواند احساس امنیت را در بین تیم های بازاریابی ایجاد کند.

🔮️ مهمترین اخبار مرتبط