صرافی ارز دیجیتال
ریالی نت

24034213-9b10-407d-8deb-83fc60bc0038

راهنمای مبتدیان برای توکن های هوش مصنوعی

نویسنده : وبسایت خبری ارزدیجیتال ریالی نت
زمان تقریبی خواندن مطلب : 3 دقیقه

توکن‌های هوش مصنوعی نقش مهمی در پذیرش مدل‌های یادگیری ماشین در صنعت بلاک چین خواهند داشت.
هوش مصنوعی (AI) در حال دگرگونی بسیاری از صنایع است و فضای کریپتو نیز از این قاعده مستثنی نیست. با این همگرایی بلاک چین و هوش مصنوعی، ما شاهد ظهور دارایی های دیجیتال منحصر به فرد هستیم. توکن های رمزنگاری هوش مصنوعی
در این راهنمای مبتدی در مورد توکن‌های هوش مصنوعی، توضیح خواهیم داد که آنها چیستند. چگونه کار می‌کنند و برخی از برجسته‌ترین ارزهای رمزنگاری شده هوش مصنوعی در بازار را فهرست می‌کنیم.

آشنایی با توکن های رمزنگاری هوش مصنوعی

توکن‌های هوش مصنوعی، ارزهای دیجیتالی هستند که از پروژه‌ها، برنامه‌ها و خدمات مبتنی بر هوش مصنوعی در اکوسیستم بلاک چین پشتیبانی می‌کنند.
توکن های هوش مصنوعی سه نقش اساسی دارند. اولین مورد تسهیل معاملات است. آنها وسیله مبادله در پلتفرم های مجهز به هوش مصنوعی هستند. با استفاده از آنها، کاربران می توانند برای خدمات پرداخت کنند، به داده ها دسترسی داشته باشند و در فعالیت های پلت فرم شرکت کنند.
علاوه بر این، آنها در فعال کردن حکومت پروتکل بسیار مهم هستند.

برخی از این توکن‌ها حقوق حاکمیتی را به دارندگان خود اعطا می‌کنند و دارندگان را قادر می‌سازد تا در فرآیندهای تصمیم‌گیری که توسعه و جهت‌گیری پروژه یا پلتفرم هوش مصنوعی را شکل می‌دهند، شرکت کنند.
در نهایت، آنها کاربران را تشویق می کنند تا در رشد پروتکل/پروژه هوش مصنوعی مشارکت کنند. اینها ممکن است برای کمک به داده ها، ارائه منابع محاسباتی یا توسعه برنامه های کاربردی هوش مصنوعی به صورت توکن پاداش دریافت کنند.

توکن های هوش مصنوعی چگونه کار می کنند؟

توکن های رمزنگاری هوش مصنوعی معمولاً به روش های زیر کار می کنند:
ایجاد توکن: پروژه‌ها توکن‌هایی را روی پلتفرم بلاک چین ایجاد می‌کنند، که اغلب از استانداردهایی مانند ERC-20 اتریوم یا BEP-20 زنجیره هوشمند BNB استفاده می‌کنند.
ایجاد قراردادهای هوشمند: این قراردادهای خوداجرا نحوه استفاده از توکن ها در خدمات مرتبط با هوش مصنوعی را مشخص می کنند.
صدور توکن: پروژه پشت رمز رمزنگاری AI معمولاً آن را در طول فروش توکن یا بلوک پیدایش صادر می کند.
استفاده از توکن: کاربران می‌توانند توکن‌ها را از طریق مبادلات، سهام‌داری یا شرکت در اکوسیستم پلتفرم به دست آورند. سپس از آنها برای دسترسی به خدمات، پرداخت هزینه و مشارکت در حکومت استفاده می کنند.
ادغام با پلتفرم‌های هوش مصنوعی: این پروژه توکن‌ها را با پلتفرم‌هایی که خدمات هوش مصنوعی را ارائه می‌دهند پیوند می‌دهد. دارندگان می توانند از آنها برای دسترسی به مدل های ML، تجزیه و تحلیل داده ها یا سایر قابلیت های هوش مصنوعی استفاده کنند.
تمرکززدایی: بسیاری از پروژه های توکن هوش مصنوعی تمرکززدایی را دنبال می کنند. این شکل توزیع شده از حکومت به دارندگان توکن در فرآیندهای تصمیم گیری کلیدی می دهد.
مشوق‌ها: برخی پروژه‌ها از نشانه‌ها برای تشویق کسانی که منابعی مانند قدرت محاسباتی یا داده‌ها را به شبکه کمک می‌کنند، استفاده می‌کنند.
مشخصات بسته به پروژه می تواند بسیار متفاوت باشد. هر سیستم توکن هوش مصنوعی با قوانین و اهداف خاص خود طراحی شده است.

5 توکن برتر هوش مصنوعی

چشم انداز هوش مصنوعی کریپتو به سرعت در حال تکامل است و پروژه های زیادی برای رسیدگی به جنبه های مختلف فضا در حال انجام است. در اینجا پنج توکن برتر هوش مصنوعی که بر اساس ارزش بازار اندازه گیری می شوند، آورده شده است.

Injective (INJ)

Injective Chain یک صرافی غیرمتمرکز لایه 2 و پلت فرم معاملاتی مشتقات است که توسط توکن INJ پشتیبانی می شود. ابزارهای معاملاتی پیشرفته مانند حاشیه/اهرم، استفاده از هوش مصنوعی برای اجرای بهینه سفارش، تست استراتژی و تجزیه و تحلیل پیش‌بینی‌کننده را فعال می‌کند. در زمان نگارش این مقاله، INJ بزرگترین توکن هوش مصنوعی با ارزش بازار 1.418 میلیارد دلار بود.

گراف (GRT)

گراف (GRT) یک پروتکل نمایه سازی برای سازماندهی داده های بلاک چین است که امکان جستجوی آسان آن را برای تجزیه و تحلیل هوش مصنوعی فراهم می کند. GRT دومین توکن هوش مصنوعی از نظر ارزش بازار (1.379 میلیارد دلار در زمان نگارش) است و شبکه غیرمتمرکز گره‌ها (Indexers) را هماهنگ می‌کند. اینها با قرار دادن GRT خود، حق فهرست بندی و ارائه داده های برنامه را به دست می آورند.

رندر (RNDR)

Render Token یک شبکه رایانش ابری GPU غیرمتمرکز را برای کارهای آموزش/رندر AI/ML با تقاضای بالا فعال می‌کند. کاربران برای دسترسی به پردازنده‌های گرافیکی، RNDR را به اشتراک می‌گذارند و قفل می‌کنند. این پروژه به تامین کنندگان Render Farm در RNDR برای اجاره ظرفیت اسب بخار گرافیک پاداش می دهد. ارزش بازار RNDR در زمان نگارش 1.22 میلیارد دلار است.

توکن تتا (THETA)

توکن تتا (THETA) شبکه تحویل ویدئوی غیرمتمرکز تتا را نیرو می‌دهد و چهارمین توکن بزرگ هوش مصنوعی و کلان داده است که در زمان نگارش این مقاله ارزش بازار آن 960 میلیون دلار بود. هدف آن ارائه بهبود کیفیت پخش ویدیو و کاهش هزینه ها از طریق نوآوری های هوش مصنوعی و ML است. کاربران و گره های رله برای به اشتراک گذاری منابع پهنای باند، THETA کسب می کنند.

شبکه Oasis (ROSE)

شبکه Oasis از معماری مبتنی بر توکن برای فعال کردن محاسبات هوش مصنوعی حفظ حریم خصوصی در بلاک چین استفاده می کند. توکن‌های ROSE که در زمان نگارش مقاله دارای ارزش بازاری 567 میلیون دلاری هستند، شبکه گره‌ها را هماهنگ می‌کنند و محاسبات ایمن را از طریق فناوری‌هایی مانند Intel SGX، حریم خصوصی متفاوت و یادگیری فدرال فراهم می‌کنند.

🔮️ مهمترین اخبار مرتبط