صرافی ارز دیجیتال
ریالی نت

24034213-9b10-407d-8deb-83fc60bc0038

28 شرکت ارزهای دیجیتال در هند در آژانس ملی مبارزه با پولشویی ثبت نام کرده اند

نویسنده : وبسایت خبری ارزدیجیتال ریالی نت
زمان تقریبی خواندن مطلب : 3 دقیقه

گفته می‌شود که بانک مرکزی هند با بانک‌های محلی همکاری می‌کند تا نسخه دیجیتالی روپیه الکترونیکی را با سیستم پرداخت ملی این کشور پیوند دهد.

رویترز به نقل از منابع آگاه دریافت که بانک مرکزی هند، بانک مرکزی هند (RBI). ظاهراً در حال همکاری با موسسات مالی محلی است تا ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC) که با نام روپیه الکترونیکی نیز شناخته می شود.

بر اساس این گزارش، RBI می‌خواهد استفاده از CBDC را افزایش دهد.

زیرا طبق گزارش‌ها، فعالیت‌های خرده‌فروشی فعلی با ارز دیجیتال بسیار کمتر از هدف تعیین‌شده برای سال 2023 است (18000 عملیات در روز در مقابل 1 میلیون مورد انتظار).

منابع نزدیک به این موضوع گفتند بانک مرکزی در تلاش است راهی برای فعال کردن تراکنش‌های روپیه الکترونیکی آفلاین و پیوند ارز دیجیتال به واسط پرداخت یکپارچه (UPI)، سیستم ملی پرداخت‌های بی‌درنگ هند بیابد. این گزارش می‌گوید RBI و بانک‌های محلی در حال بررسی گزینه‌ای برای پرداخت هستند که می‌تواند روپیه الکترونیکی را با کمک یک کد QR با UPI سازگار کند.

با این حال، همه بر این باور نیستند که این حرکت باعث پذیرش ارز دیجیتال هند خواهد شد. شارات چاندرا، یکی از بنیانگذاران انجمن بلاک چین هند، گفت که ادغام روپیه الکترونیکی در UPI اصطکاک را از بین می برد. چاندرا افزود، با این حال، ویژگی‌های جدید «تقویت نمی‌شوند مگر اینکه پرداخت‌های CBDC انگیزه داشته باشند».

منابع همچنین فاش کردند که حداقل یک وام دهنده خصوصی هندی، HDFC Bank، در حال همکاری با یک شرکت فناوری IDEMIA در نسخه ای از CBDC آفلاین برای تلفن های همراه است. با این حال جزئیاتی در مورد این پروژه منتشر نشده است.

در ماه مه 2023، RBI گزارشی سالانه برای سال‌های 2022-23 منتشر کرد که در آن نتایج آزمایش‌های چند روپیه الکترونیکی را ستایش کرد. اگرچه آزمایش‌ها و آزمایش‌های مختلفی در اطراف CBDC وجود دارد. مقررات روپیه الکترونیکی یکسان خواهد بود: RBI صدور ارز و فرآیند بازخرید را کنترل خواهد کرد. همزمان بانک های شرکت کننده خدمات توزیع و پرداخت را مدیریت خواهند کرد.

🔮️ مهمترین اخبار مرتبط